کد خبر 626189
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳

معاون ور زش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: بررسی وضعیت کاروان در بازی‌های 2016 بر عهده کمیته ملی المپیک است.

به‌ گزارش مشرق، نصرالله سجادی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش  و جوانان در رابطه با بازی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی، گفت‌: انجام این بازی و حضور موفق ایران در این بازی شروع خوبی برای فوتبال ما بود. بازی اول از حساسیت خاصی برخوردار است و در مجموع نتیجه‌ به نفع تیم ما تمام شد و همه از این مساله خوشحال شدند. این بازی حاشیه‌هایی داشت و باید یک مقدار بازیکنان و کادرفنی دقت بیشتری داشته باشند و مدیریت بهتری صورت بگیرد، زیرا ممکن است مشکلاتی برای ما به دنبال داشته باشد که به اعتقاد من این گونه مسائل باید پیگیری شود ، زیرا چنین رفتارهایی، رفتارهای غیر حرفه‌ای است.

وی در رابطه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در بین بازیکنان فوتبال قبل از شروع بازی بین تیم‌ ‌ملی ایران و قطر اظهار کرد: جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری به دعوت ما به مجموعه ورزشی آزادی آمد و از نزدیک بازیکنان را دید و خود نیز علاقه‌مند به این مساله بود. با توجه به نزدیک بودن مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال مناسب دیدیم که با حضور معاون اول رییس جمهور و حمایت دولت از ورزش و  فوتبال تاثیر مثبتی بر روی عملکرد بازیکنان و کادرفنی داشته باشیم. البته معاون اول رییس جمهوری در رابطه با مسائل مالی و رفع کمبودها نیز قولهایی را به ما دادند.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش  و جوانان  در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا تصور می کنید که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به مرحله دوم صعود می‌کند یا خیر؟ در این زمینه  توضیح داد: گروه ما نسبتا مشکل است و هر تیمی که بتواند از فرصت‌ها در خارج از زمین بهتر استفاده کند و برنامه‌ریزی مناسب‌تری داشته باشد می‌تواند صعود کند. این بار البته به نظر من نسبت به دوره قبل تیم ما در گروه سختی قرار دارد  ولی این تیم یک ویژگی خاصی دارد که آن هم جوان بودن و با انگیزه بودن بازیکنان است که این یک پوئن مثبت است.

سجادی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در بازی دیشب (جمعه) در دقیقه 85 بازی، گودرزی وزیر ورزش ورزشگاه را ترک کرد، در این باره نظر شما چیست، افزود: من در ورزشگاه حضور نداشتم و در جریان این مساله نیستم. ان‌شاء‌الله که رسانه‌های ما نسبت به همه کارها این طور دقت نظر داشته باشند.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش  و جوانان همچنین در رابطه با  المپیک 2016 ریو و عملکرد کاروان نیز ، خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم موضوع شرکت خود را در  المپیک بررسی کنیم از جهات مختلفی باید این مساله را بررسی کنیم. من طی نامه‌ای که به فدراسیون‌ها نوشته‌ام از آنها درخواسته‌ام تا چهارشنبه گذشته گزارش خود را راجع‌ به عملکرد ورزشکاران  حاضر در  المپیک به وزارت ورزش  و جوانان ارائه کنند. این چهارشنبه نیز که هفدهم شهریور ماه است، با حضور تمامی روسای فدراسیون‌ها این مساله بررسی خواهد شد. بیشتر می‌خواهیم ببینیم که در آینده باید چه کاری را انجام دهیم و درباره مشکلاتی که در  المپیک پیش آمد چاره اندیشی لازم را داشته باشیم.

وی اضافه‌ کرد: در 68 سال گذشته ما در 16 دوره از المپیک حضور داشته ایم. در طول این 68 سال به جز  المپیک لندن که نتایج استثنا بود، ما توانستیم در این المپیک به رتبه دوم در مجموع حضورمان در المپیکها دست پیدا کنیم.  البته من از جمع بندی نتایج مدال‌ها رضایت کامل دارم و به اعتقاد من نتیجه‌ خوب بوده است. ما باید برای ارزیابی کاروان خیلی چیزها را در نظر بگیریم و به مجموعه عواملی که دخیل بودند نگاه کنیم نه به نتایج و این که چه شرایط و امکاناتی را در اختیار داشتیم. باید خود را از نظر وضعیت و داشته‌هایمان نسبت به سایر کشورها ببینیم و تنها نتیجه‌ ملاک نیست. البته  این مقایسه خوبی نیست که بخواهیم خود را با سایر کشورها مقایسه کنیم. ما در این دوره موفق به کسب سه طلا، یک نقره و چهار برنز شدیم و در  المپیک لندن 12 مدال کسب کردیم که چهار تای آن طلا بود. در المپیک 56 ملبورن هفت مدال که دو تای آن طلا بود و در  المپیک سیدنی موفق به کسب سه مدال طلا و یک برنز شدیم. این دوره از نظر تعداد و مرغوبیت اگر بخواهیم نگاهی داشته باشیم می بینیم که از نظر نتایج وضعیت بدی نداشتیم. در جدول مدالها کشورهایی که دهم به بعد بودند، به جز شش تا هشت رشته در مابقی رشته‌های خود صاحب مدال‌های زیادی نبودند. پس این افت و خیز تنها برای کاروان ایران نبود. باید از نتایجی که به دست آمده است بتوانیم در آینده بیشتر استفاده کنیم، اما در مجموع این که بگویم از کاروان  المپیکی اعزامی به ریو رضایت داشتم. تنها من نباید این مساله را عنوان کنم، چون فقط نباید نتیجه‌ را ببینیم. من راضی هستم ، اما تنها نباید به نتیجه‌ اکتفا کنیم.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس