کد خبر 622948
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹

همدان- وزیر دادگستری با بیان اینکه دشمنان ملت ایران به منافقین متوسل شده اند، گفت: استکبار زمینگیر و چهره اش آشکار شده است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر پنجشنبه در شورای اداری همدان با بیان اینکه جامعه ما آمیخته با فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت است، گفت: دولتمردان جامعه باید به مردان جاودان و نام آوری اقتدا کنند که هستی خود را برای خدمت به مردم ارزانی داشتند.

وی با بیان اینکه مرام این مردان عشق به مردم و تلاش برای راحتی مردم آرزوی شان بود، افزود: پیشتازان ما  این بزرگان هستند و جامعه ما نیز مملو از آگاهی و عطر ایثار و خدمت است که روح اخلاص در آن موج می زند.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه از خدمتگزاران تقدیر و تلاش هایشان را بازگو کرد، گفت: ایام هفته دولت امسال و سالروز تکریم شهیدان دولت با توطئه و کینه توزی و عناد دشمن در تطهیر چهره دشمنان خون آشام این ملت و افرادی که جز خیانت و رذالت در پرونده آنها نیست مصادف است.

وی با بیان اینکه منافقین تبهکاران روزگار هستند و منافقین عصر حاضر همان داعشی ها هستند، تصریح کرد: بزرگان این مملکت  در تیررس منافقین بودند و شهید مدنی که اسوه تقوا و اخلاق بود بدست منافقان به شهادت رسید.

حجت الاسلام پورمحمدی با اشاره به بمباران هواپیماها و موشک ها که با جاسوسی منافقین انجام شد، اظهار داشت: منافقین از ابتدای جنگ به دشمن ملت که همان صدام بود ملحق شدند و فعالیت های رزمندگان توسط منافقین جاسوسی می شد و بسیاری از عملیات ها لو رفت به طوری که شمار زیادی از شهدای جبهه های جنگ به دلیل خباثت منافقین رخ داد.

دشمنان ملت ایران به منافقین متوسل شده اند

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه داستان هسته ای دروغ پردازی توسط منافقین بود که در پی آن تحریم ها علیه ایران ایجاد شد، گفت: منافقین هر روز علیه ملت توطئه آفرینی می کنند و دلال خیانت علیه مردم ایران هستند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان ملت ایران به منافقین متوسل شده اند و آنقدر دستشان تهی است که سراغ این نکبت ها رفته اند، گفت: بیشترین تنفر اجتماعی نسبت به این افراد وجود دارد و متاسفانه در ادامه جهالت ها و ساده لوحی ها در داخل، این پیوستگی ایجاد می شود.

حجت الاسلام پورمحمدی تاکید کرد: استکبار زمین گیر و چهره اش آشکار شده و آن زمان که امام خمینی، آمریکا را چهره منفوری در جهان معرفی کرد هنوز این فضا ادامه دارد و آمریکا از آن رهایی نیافته است.

همکاری بین قوا در بهترین سطح قرار دارد

وزیر دادگستری با بیان اینکه ملت ایران در راه شهیدان استوار و محکم ایستاد و پیروان امام نیز پس از سه دهه اهداف وی را دنبال می کنند، گفت: خوشبختانه همکاری بین قوا در بهترین سطح قرار دارد.

وی با بیان اینکه مجلس اصلاحیه بودجه ۹۵ را آنطور که دولت می خواست به تصویب رساند و با این اقدام به دولت خدمت بزرگی کرد، تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی بانکها است.

حجت الاسلام پورمحمدی با اشاره به مثالی در این خصوص که اگر در بودجه عمرانی حداکثر ۴۰ هزار میلیارد تومان مد نظر قرار دهیم بانکها حدود ۴۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات می دهند که بخش عمده اش به تولید کننده ها و پروژه ها می رسد، گفت: هنوز نتوانستیم ۲۵ هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی را محقق کنیم اما تسهیلات در حوزه تولید و گردش مالی واحدهای تولیدی ۴۳ درصد نسبت به چهار ماهه پارسال رشد داشته است.

بانکها باید کفایت سرمایه داشته باشند

وی با بیان اینکه بانکها مطالباتی دارند که اگر زنده شود قدرت آنها را افزایش خواهد داد، گفت: بانکها باید کفایت سرمایه داشته باشند تا قدرت تضمین و کارگزاری در گرفتن تسهیلات و سرمایه خارجی ممکن شود.

وزیر دادگستری ادامه داد: بی شک در سه سال اخیر دوران بسیار موفقی در کاهش مفاسد اقتصادی و اداری داشتیم و در این میان جدیت و هماهنگی بین سه قوه عالی بود.

وی با بیان اینکه پرونده های بزرگ قضایی دردولت در دست پیگیری است و قوه قضائیه باید به کمک دولت بیاید، گفت: امروز شاهد کاهش جدی مفاسد در کشور هستیم اما این امر هنوز برای افکار عمومی محسوس نیست.

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: متاسفانه در سطح خرد بی انضباطی و مفاسد وجود دارد و مدیران باید برای حل این مشکلات دقت بیشتری داشته باشند.

حقوق های نجومی را با جدیت پیگیری خواهیم کرد

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب از حقوق های نجومی نمی گذریم و با جدیت موضوع را پیگیری خواهیم کرد، تصریح کرد: حقوق های نجومی بی عدالتی است.

وی با بیان اینکه بر روی موضوع های کلان تمرکز کرده ایم و در مورد پولشویی ها، رانت ها، زمین خواری ها و تجاوز به جنگل ها دستاوردهای خوبی داریم، خاطرنشان کرد: متاسفانه در حوزه های خرد گرفتاری وجود دارد و در استان همدان باید مدیران در این زمینه تمرکز کنند و تخلفات خرد و آزارهای کوچکی که مردم با آن روبرو هستند را حل کنند.

حجت الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه باید احترام به مراجعین و سرعت در پاسخگویی را وارد متن رفتاری خود کنیم و این مسائل در امور اداری بررسی شود، افزود: باید از مفاد و تبصره ها به نفع مردم استفاده کنیم چرا که متاسفانه قوانین ما مشکل دارد و باید مدیران با تدبیر کار مردم را انجام دهند و آن را ارزش بدانند.

دولت در خصوص حقوق های غیرعادلانه دو مصوبه در دست اجرا دارد

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه در خصوص حقوق های غیرعادلانه دولت دو مصوبه در دست اجرا دارد به تلاش برای ایجاد امید در جامعه تاکید کرد و گفت: روابط خوب اجتماعی با حسن ظن و اعتماد رخ می دهد و سرمایه اجتماعی که همان اعتماد و امید است را باید حفظ کنیم تا شهروندان به مدیران اعتماد کنند تا فرزندانمان نیز به آینده امیدوار باشند.

وی با بیان اینکه نباید به خاطر یک دغدغه امیدها را کور کنیم، افزود: کشوری که در آن سوءظن ایجاد شود دچار آسیب خواهد شد و بی امیدی دچار همه مردم می شود.

حجت الاسلام پورمحمدی اظهار داشت: سرمایه انسانی اصلی ترین سرمایه یک کشور است و باید نسبت به ایجاد امید در مردم همتی والا داشته باشیم.

وزیر دادگستری با طرح این سئوال که آیا داعشی ها دست از سر ایران بر می دارند، افزود: امنیت کشور ایران مثال زدنی است اما مفلوک های منطقه دست از سر ما بر نمی دارند و دشمنی ها ادامه دارد ولی باید به مردم بگوییم که یک مجموعه شب و روز در حال تلاش است تا امنیت را در کشور حاکم کنند.

وی به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه در شرایطی که قیمت نفت پائین آمد و به یک سوم قیمت آن در حدود ۳۰ دلار در هر بشکه رسید تمامی کشورهای صادر کننده و تولید کننده با رشد منفی روبرو شدند اما سال گذشته تراز تجاری ایران مثبت ۹۴۶ میلیون دلار بود که امسال نیز ۳.۴ میلیارد دلار تراز تجاری داشتیم و تخلیه بارگیری ها ۴۲ درصد افزایش داشت، گفت: زمان نیاز داریم تا این رخدادها در زندگی مردم خود را نشان دهد.

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه سال گذشته قیمت نفت ۵۵ درصد کاهش یافت اما رشد اقتصادی کشور مثبت ۱ بود و تورم دو درصد کاهش یافت در حالی که نرخ ارز ثابت مانده بود افزود: این شاخص ها اقتدار یک نظام را نشان می دهد.

ما از برجام امتیاز گرفتیم

وزیر دادگستری به مسئله برجام اشاره کرد و با بیان اینکه ما از برجام امتیاز گرفتیم گفت: امتیاز گیری ما از برجام به دلیل اقتدار امنیتی، اقتصادی و اجتماعی کشورمان بود کما اینکه اقتدار سیاسی کشور در یک ثبات است.

وی گفت: انتخابات با امنیت و کمترین حادثه برگزار شد و همین مسائل باعث شد تا دشمن تمکین کند و در مذاکرات امضا دهد و با همین اقتدارها امضاها را به نتیجه خواهیم رساند.

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه مرزهای بین المللی را در تحریم ها شکستیم و موضع انفعالی ما به موضع فعال تبدیل شده تصریح کرد: اگر دیروز در دامنه کوه بودیم امروز یک پله بالا آمده ایم و حفظ این شرایط سخت تر است چرا که قدرتمندتر هستیم و بیشتر مورد آماج دشمن قرار می گیریم.

ایجاد یأس ظلم بزرگی به جامعه است

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه بهترین تبلیغ برای دولت کار است و مردم این را می فهمند، گفت: ایجاد یأس ظلم بزرگی به جامعه است و نباید به آن دامن بزنیم.

وی همچنین با یادآوری صحبت های وزیر راه و شهرسازی در دیدار با رهبر معظم انقلاب پیرامون این موضوع که تمام راه آهن های کشور که زیرساختشان تامین شده باشد تا پایان سال بهره برداری می شود، افزود: در ۳ سال گذشته رشد اقتصادی کشور ۱۵.۵ درصد بوده است و این رقم در ۵ ماهه سال جاری تاکنون ۴ درصد است.

حجت الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه ما به برکت اسلام و انقلاب به این مرحله رسیده ایم و سرمایه ما ایمان مردم است، گفت: بخش صنعت کشور نیز در ۵ ماهه امسال ۸.۸ درصد رشد داشته است.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس