کد خبر 617215
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳

وزیر راه فردا برای افتتاح رسمی آنچه «کترینگ بین‌المللی و بزرگترین کترینگ خاورمیانه» عنوان شده است به خانی‌آباد می‌رود؛ ظاهراً در خلاء توافق ایرباس‌ها، فعلاً باید به ورود شرکت‌های پخت‌و‌پز با سرمایه‌گذاری و آشپزی اتریشی‌ها در کترینگ قطارهای ایرانی افتخار کنیم.

به گزارش مشرق، مقرر است روز آینده وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح رسمی کترینگ بین‌المللی دونا با سرآشپز و سرمایه‌گذاری اتریشی که به ادعای وزارت راه و شهرسازی بزرگ‌ترین کترینگ خاورمیانه است، حضور یابد؛ ‌در این مراسم سفیر اتریش در ایران عباس آخوندی را همراهی می‌کند.

بنابراین گزارش درباره شرکت کترینگ دونا با سرآشپز اتریشی در سایت یکی از شرکت‌های ریلی اینچنین آمده است‌: «یکی از ویژگی‌های این کترینگ‌، سازگاری توشه‌های غذایی‌‌ با ذائقه، سلیقه‌‌ ایرانی و در نظرگرفتن ملاحظات تغذیه در حین سفر است؛ در آشپزخانه‌‌‌ دونا، مرغوب ترین مواد غذایی با توجه به الگو ‌های تغذیه‌ای در قطار تحت نظارت یک سرآشپز اتریشی انتخاب می‌شود».

بنابراین گزارش توجه به تولید داخل و نیروی انسانی بومی ظاهراً در وزارت راه و شهرسازی و در فرآیند‌‌های کاری وزیر راه و شهرسازی در حال فراموش شدن است، ‌وقتی بهترین و علمی‌ترین آشپز‌های بومی و ایرانی قادر به طبخ غذاهای ایرانی هستند، حضور سرآشپز غیر ایرانی و سرمایه‌گذاری غیرایرانی برای امر ساده‌ای نظیر آشپزخانه یک قطار و طبخ غذای ایرانی و همچنین ذوق‌زدگی وزیر راه و شهرسازی برای حضور در افتتاح چنین کترینگی، منطقی به نظر نمی‌رسد.

از سوی دیگر موضوع کترینگ در قطار‌ها اگرچه مسأله مهم و قابل توجهی است، اما مسأله بزرگ‌تر راه‌اندازی کترینگ‌ حرفه‌ای و بزرگ در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط یکی از ایرلاین‌های داخلی است که مقرر شده است خدمات کترینگ به اغلب ایرلاین‌های فعال در فرودگاه امام ارائه کند، اما‌ توجه چندانی به این موضوع نمی‌شود.

بنابراین گزارش ظاهراً قرار است آخوندی پس از افتتاح رسمی این کترینگ به ظاهر بین‌المللی، بازدیدی هم از کارخانه یخ‌سازی داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی این روزها بی تمایل نیست برخی مسائل حوزه کاری‌ خود را فراموش کرده و مشغول سرکشی به حوزه‌های غیرکاری شود، نظیر سرکشی ماه گذشته‌اش از نمایشگاه‌‌های نقاشی و تابلو فر‌ش و ....
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
  0 0
  مگر ایران مردمش مسلمان نیستند چطور کترینگ قطارهایش می تواند غیر مسلمان باشد؟
 • ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
  0 0
  اين يعني فروختن مملكت به مفت
 • ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
  0 0
  از بزرگترین نتایج برجام وارد کردن آشپز از اتریش است؟