در طی سه روز حضور هنرمندان ایرانی در هیروشیما و یک روز در توکیو فیلم‌های مزار شریف‌، بادیگارد‌، حوض نقاشی‌، سعادت‌آباد و امروز و نبات به نمایش درآمدند.

به گزارش مشرق، گروه 20 نفره متشکل از جانبازان و هنرمندان ایرانی که در دو شهر توکیو و هیروشیما جشنواره فیلم صلح و دوستی ایرانیان را برگزار کرده بودند به وطن بازگشتند‌.
 
پرویز پرستویی دبیر ایرانی این جشنواره خودجوش  اظهار داشت که پایه‌گذاری این جشنواره با هدف آشنایی بیشتر جهانیان با ظلم‌های زمانه جنگ تحمیلی در موضوع به کارگیری سلاح‌های شیمیایی علیه رزمندگان و ملت ایران  بوده که بهترین بازه زمانی برگزاری برای رسیدن به هدف، همین گردهمایی جهانی سالگرد بمباران اتمی در هیروشیمای ژاپن می‌باشد.

پرستویی همچنین اعلام کرد: از دیگر دستاوردهای این سفر، هماهنگی با جشنواره فیلم‌های مستند و کوتاه هیروشیما  بود که قرار شد بجز نمایش فیلم‌های سینمایی ایرانی که تاکنون هرساله در این شهر نمایش داده می‌شدند‌، از سال آینده فیلم‌های انتخابی مستند و کوتاه نیز همراه با دست‌اندرکارانشان با تعریف بخش ویژه‌ای با نام (‌ایرانیان‌، صلح و دوستی‌) در هیروشیما به نمایش درخواهند آمد.

در طی سه روز برگزاری این جشنواره در هیروشیما و یک روز در توکیو فیلم‌های مزار شریف‌، بادیگارد‌، حوض نقاشی‌، سعادت‌آباد و امروز  و نبات  به نمایش درآمدند که در هنگام نمایش این فیلم‌ها هنرمندانی همچون پرویز پرستویی‌، عبدالحسن برزیده‌، همایون اسعدیان‌، مازیار میری‌، پژمان لشکری‌پور‌، محسن یزدی‌، وحید یامین پور‌، مجید شتی و حبیب احمدزاده در کنار جانبازان 70 درصد شیمیایی حضور داشتند.
منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس