کد خبر 614357
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴

سخنگوی قوه قضاییه گفت که در پرونده فساد بانک ملت مقداری اموال توقیف شده و به افرادی که از کشور خارج شدند، پیغام داده شده تا بازگردند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره بازداشت حسن عباسی اظهار کرد: آقای عباسی مطلبی را نسبت به نیروهای نظامی ما مطرح کرده بود که همانطور که مطلعید بعداً عذرخواهی کرد و برخی امرای ارتش نیز این عذرخواهی را قبول کردند.

وی افزود: باید بدانیم که مسئله نظامی هر کشوری که به امنیت آن کشور بازمی‌گردد، مسئله ساده‌ای نیست تا هر کسی بتواند اقدامی علیه نیروهای مسلح داشته باشد.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: آقای عباسی مطلبی را مطرح کردند و برخی نیروهای مسلح ما اعم از ارتش و ... عکس العمل‌هایی نشان داده و اجازه ندادند دشمن از مطلبی که چند سال پیش مطرح شده بود سوءاستفاده کند.

محسنی اژه‌ای گفت: در هر صورت دادسرای نظامی آقای عباسی را دعوت کرد و براساس مطالب گفته شده و توضیحات وی قراری صادر شد که این قرار در ابتدا قرار وثیقه بود و ظاهرا همان جا هم فردی حاضر بوده وثیقه بیاورد ولی خود آقای عباسی قبول نکرده است و به همین خاطر منجر به بازداشت شده است.

وی ادامه داد: ظاهراً روز گذشته این قرار تأمین شده و آقای عباسی از زندان آزاد شده است تا پرونده مراحل خود را طی کند.

معاون اول قوه قضاییه همچنین با اشاره به کشفیات مواد مخدر در ماه‌های گذشته، گفت: در تیرماه امسال بیش از 8 تن و در چند روز گذشته از مرداد بیش از 6 تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

به گفته محسنی اژه‌ای فقط در استان کرمان در این مدت دو تن و در استان سیستان و بلوچستان سه تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی همچنین در ادامه از رفع تصرف از 400 هکتار اراضی ملی و قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز در بیش از 60 هزار مترمربع در 4 شهر از جمله تهران، البرز، کرمان و یکی دیگر از استان‌ها خبر داد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی براینکه آیا در پرونده فساد بانک ملت فرد جدیدی دستگیر شده یا اموال به بیت المال بازگشته است یا خیر، گفت: فعلا در این پرونده همان 4 نفر بازداشت هستند و به کسانی که از کشور خارج شدند پیغام داده شده برگردند زیرا در این صورت به نفع خودشان است و اگر بازنگردند از طریق پلیس بین الملل موضوع تعقیب می‌شود.

به گفته محسنی اژه‌ای در این پرونده مقداری اموال نیز توقیق شده است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس