کد خبر 613858
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶

به دنبال سفر" انورعشقی " ژنرال بازنشسته سعودی به سرزمین های اشغالی و دیدار با مقام های صهیونیست، روزنامه جروزالم پست از برنامه سفر مسئولان این رژیم به عربستان سعودی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست امروز(شنبه) به نقل از«مایکل ملکویر» وزیر سابق امور اجتماعی رژیم اسرائیل که اخیرا با هیئت سعودی در سرزمین های اشغالی دیدار کرد، نوشت که عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی بسیار نزدیک است.

ملکویر در گفت و گو با خبرنگاران انگلیسی با بکار بردن عبارت " ان شاء الله " تاکید کرد: بزودی امکان سفر "اسرائیلی ها" به عربستان سعودی فراهم خواهد شد.

این روزنامه نوشت که صهیونیست ها بسیار زودتر از حد تصور می توانند به عربستان سعودی سفر کنند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص اخیرا نوشت که یک هیئت غیر رسمی سعودی به ریاست «انور عشقی» ژنرال بازنشسته ارتش عربستان و تعدادی از شخصیت های دانشگاهی و بازرگانان سعودی به سرزمین اشغالی سفر و با «دوری گولد» مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و سرتیپ «یؤاف بولی مردخای» هماهنگ کننده امور مناطق دیدار کرد.

اعضای هیئت سعودی همچنین با تعدادی از اعضای کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی با هدف تشویق به گفت وگو در این رژیم درباره طرح صلح عربی دیدار کردند.

منابع خبری همچنین فاش کردند که ژنرال اسرائیلی انور عشقی افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان اخیرا با او در تل آویو ملاقات کرد، از بزرگترین قاتلان اعراب به شمار می رود.

ژنرال عومر بارلیف از اعضای کنونی پارلمان رژیم اشغالگر قدس که انور عشقی در جریان سفر اخیرش به فلسطین اشغالی با او ملاقات کرد، از فرماندهان "یگان سییرتمتکال" بوده است. این یگان مسئول اجرای عملیات ترور در قلب کشورهای عربی است.

به نوشته سایت "عربی 21"، بارلیف فرزند حاییم بارلیف رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و صاحب ایده "خط باریف" در ناحیه کانال سوئز است.

باریف معمولا افتخار و مباهات می کند که بیشترین تعداد عربها را در جریان خدمت نظامی خود و به طور مشخص به عنوان افسر و فرمانده یگان سییرتمتکال کشته است.

باریف که از "بازهای" حزب کار رژیم اشغالگر به شمار می رود، اخیرا خواهان حمله نظامی به نوار غزه درپی کشف چند تونل شد.

عشقی هدف از سفرش به فلسطین اشغالی را اینگونه توجیه کرد که می خواسته طرح صلح عربی را در سطح داخلی رژیم صهیونیستی مورد بحث قرار دهد و این درحالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم رسما اعلام کرده است که این طرح نمی تواند به عنوان یک پایه و اساس برای مذاکره باشد.
 
منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha