معاون اول رئیس جمهور با اشاره به بررسی قراردادهای جدید نفتی، گفت: بین سران کشور با رهبری راجع به این قراردادها مکاتباتی شد و ایشان دستورانی دادند فرایند تصویب باید در ستاد فرماندهی ابتدا تصویب شود و سپس در هیات دولت تصویب شود.

به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در گردهمایی دانش آموختگان ادوار دانشکده خبر که صبح امروز و به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: رسانه باید محل گفتن و شنیدن باشد نه محل ایجاد جنگ روانی علیه بخشی از جامعه، رسانه باید محل ارتباطات باشد نه محل القا یک سری مسائل غیر واقعی.

وی افزود: دولت به دنبال ارتباط دستگاه اجرایی با شهروندان و پاسخگویی به افکار عمومی است، افکار عمومی به طور مرتب نیازمند پاسخگویی سوالاتی است که برای او ایجاد می‌شود.

جهانگیری ادامه داد: دولت به دنبال این نیست که فضای تند جنجالی پوپولیستی حاکم شود دولت می‌خواهد نظام اطلاع رسانی عقلانی در کشور تقویت شود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه پیرامون قراردادهای جدید نفتی نیز گفت: در جامعه نقدهایی نسبت به مصوبه دولت نسبت چهارچوب قراردادهای نفتی صورت گرفت که با صدور اطلاعیه‌ای از عموم صاحب‌نظران دعوت کردیم تا نظرات خود را مکتوب به دولت بفرستند، ساعت ها در وزارت نفت با منتقدان جلسه گذاشته شد.

وی افزود: وقتی رهبری فرمودند این مصوبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بررسی شود کارگروهی در ستاد تشکیل دادیم و چند ده ساعت با منتقدینی که آماده حضور در جلسه دارند گذاشته شد چرا که برخی از منتقدین از موضع بالا جمله ای می‌گویند و هیچ وجه امادگی ندارند در جلسه گفت‌وشنود شرکت کنند، منتقدین در تمام جلسات حضور یافتند، در این فاصله بین سران کشور با رهبری راجع به این قراردادها مکاتباتی شد و ایشان دستوراتی دادند و تاکید کردند فرایند تصویب باید در ستاد فرماندهی ابتدا تصویب شود و سپس در هیات دولت تصویب شود.

جهانگیری ادامه داد: هر روز که یک قرارداد نفتی خصوصا در میادین مشترک به تاخیر می اندازیم خسارت بسیار سنگینی بر ملت ایران وارد می شود؛ در هفته گذشته ١٠٥ مورد اصلاح این قراردادها انجام گرفت، این متن ١١ ماده داشت که با یک مصوبه نظارتی که به وزارت نفت دادیم تبدیل به ٢٠ ماده شد و ١٠٥ اصلاح هم صورت گرفت و هنوز البته ابلاغ نشده است.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: به محض اینکه این خبر اعلام شد یک فضایی ایجاد شد و یک عده‌ای فکر می‌کنند که راجع به هر موضوعی باید مخالفت کنند من فکر می‌کنم کاری دقیق‌تر و با حوصله‌تر از اینکه دولت راجع به این قرارداد انجام داد در تاریخ مصوبات دولت کم سابقه بود.

وی با تأکید بر اینکه ما به منتقدان احترام گذاشتیم و تا جایی که مانع انجام قرارداد نمی‌شد نظرات آنها را اعمال و تصویب کردیم، گفت: امروز سهم دولت از فضای رسانه بسیار اندک و محدود است ولی زبان مخالفان و منتقدان دولت تند و باز است ، کاش دولت هم می توانست در حد مخالفان که گاه با استفاده از تریبون های رسمی و بیت المال هر سخنی میخواهند به زبان جاری کنند ، دولت هم سخن می گفت.

جهانگیری افزود: من مطمئنم در تاریخ ایران بی سابقه است چنین هجمه گسترده ای از سوی تریبون ها و رسانه ها علیه ریس جمهور صورت می گیرد، بنده در دولت اصلاحات هم حضور داشتم، شما ببنید در همین روزهای گذشته چه تعابیری که به کار برده نشد، رئیس جمهوری که ٢٤ سال نماینده ولی فقیه در مهمترین رکن تصمیم گیری نظام یعنی شورای عالی امنیت ملی بود و الان هم رئیس این شورا است، رئیس جمهوری مهم ترین گره ها را از پای این کشور باز کرد، مگر کسی تصور می کرد که می شود مذاکره پیچیده هسته ای با ٦ قدرت بزرگ دنیا را به نتیجه رساند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: مخالفان دولت در رسانه هایشان سعی دارند امید و اعتدال را از مفهوم خودش خارج کنند و به معنای نفی افراط و تفریط و بازگشت جامعه به زندگی مطمئن و اداره کشور بر اساس عقلانیت است را خارج کنند.

وی افزود: بخشی از مشکلاتی که برای کشور پیش آمد نتیجه قانون گریزی هایی بود که در کشور شکل گرفت، قانون باید برای همه محترم شمرده شود برای خود دستگاه های قانونی مهمتر، قوای سه گانه نباید در حوزه قانونی یکدیگر دخالت کنند، نه قوه قضاییه باید در حوزه تصمیم گیری های قانونی قوه مجریه دخالت کند و نه قوه مجریه در حوزه قانونی قوه مقننه دخالت کند و اگر چنین باشد و احترام به قانون بگذاریم هم دولت ، قوه قضاییه و مقننه مقتدر خواهیم داشت و در نتیجه نظام مقتدر خواهد بود.

جهانگیری اضافه کرد: مبارزه با فساد نباید آلوده به مسائل سیاسی شود، اگر قرار شد با مفسد برخورد شود در همه سطوح باید برخورد شود، این فرد و آن فرد و این مقام و آن مقام و این جریان و آن جریان نداریم، اگر قرار است با رانت برخورد شود نمی شود کسی که از بیشترین رانت ها برخوردار بوده حالا که فراموش شده بیایند و به دیگری اعتراض کنند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
  0 0
  به فکر معیشت جوانان باشید
 • ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
  0 0
  با متخلفین برخورد قاطع کنید
 • ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
  0 0
  دستور رهبرانقلاب برای بررسی قراردادهای نفتی در ستاد اقتصادمقاومتی
 • ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
  0 0
  احسنت
 • ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
  0 0
  تنها راه رفع معضلات اجتماعی اجرای سیاسیتهای اقتصاد مقاومتی است
 • ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
  0 0
  لبیک یا خامنه ای

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس