آخوندی گفت: 19 میلیون نفر در شهرهای ایران در وضعیت بد و نامطلوبی زندگی می‌کنند.

به گزارش مشرق، عباس آخوندی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان بیان کرد: یکی از اهداف ما این است که قدرت رقابت ایران را در بازار جهانی افزایش دهیم و سهم ملت ایران را از اقتصاد جهانی بگیریم که این کار خیلی سخت و زمانبر است و نیاز به تغییر رفتار کلی دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران امروز در برخی حوزه‌ها مانند صادرات و انرژی به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده است، عنوان داشت: خط هوایی ایران از امن‌ترین خط‌های هوایی در دنیا است و امروز روزانه 1050 پرواز از آسمان ایران عبور می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه راه در استان لرستان اتفاقات بسیار خوبی رخ داده به گونه‌ای که در جنوب این استان، آزادراه خرمدال را داریم و در شمال این استان هم آزادراه خرم‌آباد ـ بروجرد ـ اراک در حال احداث است.

آخوندی با اشاره به اینکه در جهت توسعه فرودگاه خرم‌آباد گام‌های بلندی برداشته شده است گفت:‌ در حال حاضر فقط 12 هواپیما در کشور وجود دارد که قبل از سال 2000 ساخته شده‌اند.

وی یادآور شد: خوشبختانه سرمایه‌گذاری خوبی در زمینه راه‌آهن لرستان که خط آهن آن بسیار قدیمی بود صورت گرفته است و من یک سفر به طور ویژه برای راه‌آهن لرستان انجام خواهم داد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در 3 سال گذشته 500 میلیارد تومان قرارداد و پروژه در سطح جاده‌های استان لرستان انجام شده است.

آخوندی خاطرنشان کرد: امروز رشد جمعیت شهری در کشور مانند گذشته در حال افزایش نیست و مدت‌هاست که جمعیت روستایی ما در حدود 28 میلیون نفر ثابت مانده است و امروز مسأله در کیفیت زندگی است و در حقیقت، کمیت شتاب گذشته را ندارد.

وی تصریح کرد: راهکارهایی که امروز به دنبال افزایش کمیت است خیلی جواب نمی‌دهد و ما باید کیفیت زندگی را در شهرهای ایران افزایش دهیم.

آخوندی با بیان اینکه سطح کیفیت زندگی در شهر خرم‌آباد هم باید افزایش پیدا کند، ابراز داشت: در حال حاضر 19 میلیون نفر در شهرهای ایران در وضعیت بدی زندگی می‌کنند و این افراد یا در حاشیه شهرها و یا در بافت‌های فرسوده و بی‌کیفیت مشغول زندگی هستند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
  0 0
  برای رفاه حال مردم مهاجر از همان مناطق به تهران که بیشترین برخورداری را از قبل جلای وطن شدن بدست آورده اند و با خودروهای لوکس به ولایاتشان برمی گردند و پک و پز آنهارا زمان و زمین در خود نمی گنجاند - ویلاهای میلیاردی می سازند و از رانت ارزانی و معافیتهای روستانشینی نیز برخوردارند - می خواستید از صدقه سری تبعیض در تورزیع امکانات مردم وضع غیر از این باشد.
 • ناشناس ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
  0 0
  اداره کشور در طول 20 سال بدست اصولگرا و اصلاح طلب ها بود هر دو جناح مقصرند و کلاه شان را بالا بزارند.