کد خبر 599774
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲

برخلاف مواضع وزیر راه و شهرسازی در مورد مسکن مهر و مزخرف خواندن این طرح، ترکان مشاور پرنفوذ رییس جمهور با نقد ضمنی اظهارات آخوندی معتقد است این ادبیات برای مردم مسکن نمی شود!

به گزارش مشرق، واحد های مسکن مهر بعد از گذشت 3 سال از دولت یازدهم هنوز به دست مالکان نرسیده است، در این بین صاحبنظران معتقدند نداشتن عزم جدی و انگیزه های سیاسی  از سوی مدیران مرتبط ، در عدم  تکمیل و تحویل پروژه مسکن مهر موثر بوده است.

اکبر ترکان در حاشیه یک نشست خبری با تأکید براینکه «اینکه امروز بگوییم مسکن مهر مزخرف است، پاسخ مردم نیست»گفته است: مردمی رفته‌اند برای مسکن مهر پول داده‌اند. آنها دار و ندار خودشان را فروخته‌اند، النگوی زن و زندگی خودشان را فروخته‌اند و مقداری پول تأمین کرده و آن را برای این طرح داده‌اند.

اخوندی وزیر راه و شهر سازی پروژه مسکن مهر را مزخرف خوانده بود و به گفته کارشناسان یکی از دلایل عدم پیشرفت این پروژه نبود عزم جدی در سطح مقامات عالی وزارت مسکن و  شهر سازی میباشد. گفتنی است آخوندی وزیر شهر سازی در یک دوره طرح مسکن اجتماعی را به عنوان جایگزین مسکن مهر معرفی کرد، که این طرح هرگز به سرانجام مشخصی نرسید.

ترکان مشاور رییس جمهور بر تکمیل واحد های مسکن مهر تاکید کرده و افزوده است: مردم خانه‌هایشان را می‌خواهند بنابراین باید به هر قیمتی که شده مسکن مهر را تمام کنیم تا مردم بیچاره جواب خود را بگیرند.

این اظهارات علی اکبر ترکان، که در نوع خود کم سابقه است، بلافاصله با  واکنش های پر تعداد مردمی رو به رو شده است.

کاربری به نام رجبی که خود را از متقاضایان مسکن مهر پردیس معرفی کرده است، می‌نویسد:  متقاضی مسکن مهر همچنان چشم انتظار مهر مسئولین نشسته هرچندبابت این چند سال بهای سنگینی پرداخته ایم ازجمله از هم پاشیدگی خانواده ها وآواره شدن جمعی دیگر و....پس بیشتر ازاین مردم را اذیت نکنید. مسئولین! خسارتهای روحی وخانوادگی وارده از این پروژه را نمیتوانند جبران کنند.

به گزارش تسنیم، در این بین شکواییه ها و درد دل های متقاضیان مسکن مهر علی الخصوص مسکن مهر پردیس، نسبت به وزیر راه و شهرسازی نمود چشمگیری در بین کامنت ها داشته است، که در ادامه قسمتی از آنها باز نشر می شود.

• بهرام محبیان: احداث مسکن مهر قرار بود راه گشای مشکلات مردم کم درآمد باشد نه اینکه آنان را در وضعییتی بدتر قرار دهد و تمام سرمایه زندگی آنان را بلوکه کرده و آنان را در بی خانمانی نگهدارد . حق الناس چیزیست که اگر بنده هم گذشت کند خداوند از آن نمی گذرد.

• طاهری متقاضی فاز8پردیس: سلام خدمت مسئولین محترم جناب آقای ترکان ممنون از اینکه حامی مامتقاضیان شدید امیدوارم موفق باشید ازشماخواهش میکنم که به حمایتتون ازمادست برندارید وتوروخدابه دادمابرسید تاماروازمستاجری نجات بدید ممنون

• Naeeni: چه عجب بالاخره یکی تو این دولت دلش برای مردمی که همه ی سرمایشونو دادن دستشون به امید داشتنه یه سرپناه سوخت .

• حسنی: تا زمانی که وزارت راه از وزارت شهرسازی جدا نشود و آقای آخوندی برکنار نگردد اوضاع سامان نمی یابد.

• خدایار: این یعنی بی عدالتی و بدقولی دولت. امیدوارم تا بیش از این مردم نا امید و دلزده تر نشدند. مسکن هاشون رو که با پول خودشون قرار بوده ساخته بشه رو تحویل بدن.لازم به این نیست که به خاطر نداشتن پول و ثروت... خودمون رو جلوشون اینقدر خوار و خفیف کنیم.خداوند عدالت رو برگزار خواهد کرد.

• سیفی خواه: با سلام بله درست است جناب ترکان . این خانه ها به قیمت چند سال تحمل مستاجری در کنار اقساط وام های مختلفی که برای ثبت نام این مسکن گرفته ایم برایمان تمام شده ! از انتظار واقعا خسته ایم !

• س سیف: سلام شما بعنوان مقام ارشد اگر واقعا حرفتان با عمل و اعتقادتان یکی است ، با مساعدت لازم ما را از خانه به دوشی و این انتظار فرسایشی نجات دهید .

• داود: سلام من نمیدونم مسئولین مربوط به مسکن مهر چطوری پاسخ اینگونه اواره شدن متقاضیان رو بدن؟ 

• سیف: با سلام نه تنها قدمی در تحویل واحدها برنمیدارند بلکه مرتب به مسکن مهر حمله میکنند . من سرمایه جوانی ام را داده ام . مساعدت فرمایید خانه هایمان را تحویل دهند . آوارگی سخت است !

• مجید بختیار: جناب آقای ترکان لطفا اگر شما هم با مردم موافقید و قبول دارید که به مردم ظلم شده است، اگر قبول دارید که مردم در این میان بی گناه هستند ولی تمام مشکلات بر دوش متقاضیان است، لطفا هر طور شده به مردم کمک کنید که این پروژه جمع شود و مردم ساکن شوند چون دیگه تحمل مشکلات تو این شرایط بد اقتصادی غیر قابل تحمل شده امیدوارم تدبیری درست اندیشیده شود

• محسن: با سلام چهار ساله متقاضی مسکن مهر هستم و کماکان در انتظار. کاش دوران ریاست جمهوری تو ایران 2 دوره ای نبود و ما هم صاحب خونه می شدیم . تا زمانی که محله ای خالی از سکنه باشه قطعا اباد هم نمیشه .یعنی امیدی به دولت امید نیست بابت تکمیل و تحویل واحدهایی که 4 ساله کل دارو ندار کارگریمونو براش گذاشتیم.

• امیرحسین:اقای ترکان درست میفرمایند و ما مردمی که با هزار امید و ارزو تمام دار و ندار خود را نقد کرده و به حساب عمران مسکن مهر واریز کردیم حالا هیچ پاسخی به غیر از تحویل خونه ای که به قیمت از دست دادن همه اندوخته خود تمام شده است نداریم.

• رجبی: متقاضی مسکن مهرپردیس همچنان چشم انتظار مهر مسئولین نشسته هرچندبابت این چند سال بهای سنگینی پرداخته ایم ازجمله از هم پاشیدگی خانواده ها وآواره شدن جمعی دیگرو....پس بیشتر ازاین مردم را اذیت نکنید مسئولین خسارتهای روحی وخانوادگی وارده از این پروژه را نمیتوانند جبران کنند.

• متقاضی فاز8پردیس: سلام خدمت آقای ترکان ومسئولین محترم خداخیرتون بده که شمادرددل ماروبیان کردید توروخدامارودراین راه همراهی کنیدتاازمستاجری وبدبختی نجات پیداکنیم ممنون

• الهه قوى البنیه : متقاضى مسکن مهر پردیس هستم ما پول رو پرداخت کردیم شماهم به تعهد واگذارى واحد هامون عمل کنید

• حمید خانجانی: ما متقاضیان فکر میکنم بعد از 4 سال دیگر وقتی برای اظهار نظر ها نمانده باشد و دولت حداقل برای حل مشکل خود که حل مشکل رکود است باید مسکن مهر که محرک بزرگی محسوب میشود مردانه به میدان بیاید و ابروی از دست رفته خود را بازیابی کند و بجای متهم کردن دولت قبل به دور از سیاسی کاری قدم در حل مشکلات مردم بردارد.

• سعید فاز 8: با سلام 4 سال است تمام دارو ندارمون رو ریختیم در مسکن مهر پردیس .... هر روز هم فقط وعده میدهند ... پروژه ها همه تعطیل هستند ... هر چند وقت یک بار چند روز نمایشی کار میکنند و دوباره تعطیل میشوند ... اینطور که پیش میرود با توجه به اینکه پول پیش خانه ها یمان را داده ایم به مسکن مهر پردیس کلیه ها مان را باید بفروشیم بدهیم به کرایه های خونه و بمیریم ... هنوز مسکن مهر تمام نشده و خبری از تحویل نیست .... به دادمان برسید ....

• داداش زاده متقاضی مسکن مهر پردیس فاز 11: امیدوارم این بازی جدیدی نباشد برای رای جمع کردن در دوره ریاست جمهوری جدید لطفا مردم رو ملعبه دست خود قرار ندهید پردیس رو از بیست و دو بهمن نود وچهار تا الان چهار بار وعده تحویل دادید اما هر بار زیر قولتان زدید حرف زدن بس است در عمل ثابت کنید که به فکر مردم هستید داداش زاده متقاضی خسته شده از سختی های مستاجری

• وحید سنگ کوبی فاز 11,زون 5: دولتمردان گرامی! از طفره رفتن و مقصر دانستن این دولت و آن دولت دست بردارید. اینجا پای آبروی جمهوری اسلامیمان در میان است. لطفا خودتان بین وزارتخانه ها لابی کنید ممنون

• رجبی: دست شما درد نکنه لااقل یکی حرف درست زد ،متقاضی مسکن مهر پردیس فقط واحدی که با هزار مکافات پولش را تهیه کرد میخواد و به اندازه کافی تاوان تاخیر را داده پس دیگه دلیلی برای تحمل بیشتر ندارد.

• فاز8 پردیس: خدا خیرتون بده آقای ترکان حرف دل حداقل 80 هزارمتقاضی پردیس رو زدید که چهار ساله تمام دارایی خودشون را بابت مسکن مهرهزینه کردن اما تا امروز حتی یک واحد از این 80هزار واحد تحویل مردم نشده به خدا این انتظار خیلی ها رو مریض و ناامید کرده خواهشا رسیدگی کنید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس