چهاردهمین برنامه «ماه عسل» رمضان 95، در آخرین روز فصل بهار با پخش دعای فرج و تیتراژ ابتدایی آغاز شد.

به گزارش مشرق، چهاردهمین برنامه «ماه عسل» رمضان 95، در آخرین روز فصل بهار با پخش دعای فرج و تیتراژ ابتدایی آغاز شد.

علیخانی طبق روال همیشه از مخاطبان «ماه عسل» تشکر کرد و بینندگان را به دیدن پشت صحنه برنامه دیروز دعوت کرد.

بعد از پخش پشت صحنه علیخانی عنوان کرد: قصه امروز را تا به حال درباره‌اش در تلویزیون صحبت نشده است؛ از شایان 20 ساله دعوت می‌کنم تا جزئیات قصه را برای شما بگوید.
 

شایان  گفت: قصه امروز خیلی مهم است و باید درباره‌اش صحبت کنیم. از شهر اهواز آمدم، دو خواهر دارم و تک پسر خانواده هستم. از بچگی شیطنت های بسیاری داشتم و فضولی های فراوانی را تجربه کردم.
 

شایان دلیل آرام بودن خود را در خانه اینگونه بیان کرد: «داخل خونه پدر و مادرم را کمتر میبینم  همش جلوی کامپوتر هستم  و بیشتر شیطنت هایم را در بیرون خانه دارم. در دوران مدرسه میلی به درس نداشتم و بیشتر مسائل کامپیوتری را دنبال می‌کردم و حاصل بیشتر فضولی هایم، منحرف کردن جو درس دادن معلم ها بود.

شایان در ادامه گفت: بیشتر دغدغه من اینترنت بود و تحقق رویاهای خودم رو در کامپیوتر و اینترنت می‌دیدم و خانواده بیشتر به خاطر این موضوع فکر می‌کردند، من مواد مصرف میکنم. چون 24 ساعت در یک اتاق دربسته بودم و پای کامپیوتر.

کنجکاوی‌های هکر 20 ساله حساب‌های بانکی/ 8 سال زندان در انتظار شایان «ماه عسل»
 
شایان در  پاسخ به سوال دیپلم گرفتن خود به علیخانی گفت: متاسفانه نتوانستم دیپلم بگیرم و بیشتر درگیر برنامه های اینترنتی بودم.

علیخانی دوباره از شایان اجازه گرفت که دلیل حضورش را بیان کند و شایان با کمال میل قبول کرد و گفت که با کارهایی که انجام دادم، «هکر» نام گرفتم .

بعد از پخش آیتم قهرمان زندگی علیخانی از شایان سوال کرد: قهرمان زندگی تو چه کسی است و شایان در جواب گفت: پدرم قهرمان زندگیم است؛ چرا که با وجود همه کارهای اشتباهی که کردم، حمایتم کرد. نیوتون زیر درخت خوابید و با کنجکاوی برای افتادن یک سیب، جهان را تغییر داد و بعضی ها به خاطر کنجکاوی مواد مصرف می‌کنند. من هم تنها در ابتدای کار کنجکاوی داشتم و اشتباهاتم از همین کنجکاوی ها آغاز شد.

شایان از اولین هک های خود نام برد؛ اولین بار ایمیل یکی از دوستان بود که دنبال پسوردش بودم و بیشتر  ایمیل های قدیمی  و مهم را هک کردم. حتی زمانی که هک میکردم بسیار خوشحال بودم و با ایمیل خیلی چیزها یاد گرفتم .تا سال 91 که ارزش ایمیل پایین آمد، کار را ادامه دادم و در این مدت پول جیبی خودم را با فروش ایمیل ها به دست می آوردم . بعد از ایمیل دنبال کار در اینترنت بودم اما به دنبال کار با یکی از دوستانم در ساختمان رفتم ودوستم گفت اخبار یک هکر گرفته که پول مردم را از حساب هاشون برداشته و این شروع ماجراهای جدید برای من شد.

 با توانیی در برنامه نویسی، همه کارها را برای شروع کار انجام دادم. شایان از ضعف مردم در کارهای اینترنتی گفت و ادامه داد: مردم کمتر در کارهای اینترنتی آگاهی دارند، من از ضعف آنها استفاده کردم و با ساخت صفحه جعلی بانک، به راحتی شماره کارت های آنها را بر میداشتم. یک بار دیدم پسری همسن و سال خودم، یک میلیارد پول داشت. حسادت باعث شد که حسابش را هک کنم.
 
علیخانی از اولین باری که از حساب فردی پول برداشت کرد، پرسید و شایان گفت: قرار بود از یک حسابی پولی بردارم اما اینترنتم قطع شد و متوجه شدم مودم سوخته. اولین بار به خاطر خرید مودم، حدود 170 هزار تومن از یکی از حساب ها برداشتم .

بعد از رفت و برگشت رسانه‌ای، شایان گفت: بعد از خرید مودم راه برام باز شد و بدی اینترنت این است که همه چیز را مجازی فکر می‌کنی. تقریبا نسبت به موجودی افراد برداشت می‌کردم.
 
شایان در پاسخ به این سوال که آیا در زندگی واقعی  هم این کار می‌کرد، اظهار داشت: هیچ وقت، باور کنید من تا به حال این کار را نکردم.
 
در ادامه اولین کسی که شایان از حساب او 170 هزار تومان برداشت کرد، به برنامه آمد. ابراهیم زادگان  گفت:  با پیام بانکی که برای من آمد، متوجه شدم از حسابم  پول برداشت شده.

شایان در ادامه عنوان کرد: بدترین دوران زندگی من زمانی بود که فهمیدم از من بهتر و وارد تر به امور کامپیوتر و اینترنت، در اداره آگاهی است و من دستگیر شدم. بعد از آن، تمام شهرهای ایران را گشتم تا بتوانم رضایت شاکیان خود را دریافت کنم الان با وثیقه بیرون هستم و هشت سال زندان در انتظارم است .

علیخانی در پایان از شایان خواست با کسانی که تازه کار خود را شروع کردند صحبت کند. شایان با صداقتی که در تمام برنامه امروز شاهد بودیم، به آنها گفت: سخت در اشتباه هستند. این کار عاقبتی ندارد و جز پشیمانی چیزی همراه ندارد.

«ماه عسل» دیروز هم با روایت قصه شایان هکر بیست ساله به کار خود پایان داد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • پروفسور سعید عالمی نابغه دوران ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 1
  هوای خانه چه دلگیر میشود گاهی از این زمانه دلم سیرمیشود گاهی
 • ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  آفرین بر علیخانی
 • پروفسور سعید عالمی نابغه دوران ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 1
  به دلیل مشغله های فکری و نظریه پردازی و تدریس و تنویرافکار جامعه وقت تماشای ماه عسل را ندارم ولی غائبانه به احسان خان علیخانی ارادت دارم ای وای من همسرم داره صدام میزنه خداحافظ مشرق برم تا عصبانی نشده
 • نیما ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  2 2
  اصلا این کارهایی که این آقا کرده هک کردن محسوب نمی شه خالی کردن حساب مردم از طریق ساخت صفحه ی جعلی بانک که هک کردن نیست ؛ ایشون همونطور که خودش گفت یه مدت بوتر یاهو مسنجر بوده بعدش میره توی این انجمن های هک و بوت ثبت نام می کنه روش ساخت صفحات جعلی رو یاد می گیره اگر دقت کرده باشید خودش میگه ۴ روز طول کشید چون خیلی خیلی سادست بعدشم از کم اطلاعی جماعت سوء استفاده کرده و دست به سرقت زده همینو همین اینقدر گندش نکنید دزدی کرده باید مجازات بشه حالا چون سابقه نداشته و سنش کم بوده شاید بشه یکم بهش تخفیف داد که اونم خود قاضی لحاظ می کنه مگه هک کردن الکیه ؟؟؟ باید اول از همه زبان انگلیست فوووول باشه تا بتونی داکیومنت های تخصصی و در این زمینه رو بخونی که این فارسیشم به زور حرف می زنه به شیطنت میگه فضولی جوری که احسان علیخانی هنگ کرده بود که فضولی چیه این میگه ، دوم اینکه برای هکر شدن باید حداقل چند زبان برنامه نویسی رو خورده باشی بعد اینکه با معماری سیستم ها و شبکه و بانک های اطلاعاتی و کلی مهارت دیگه آشنا باشی که فقط با دانشگاه رفتن و کلاس رفتن و تمرین و تمرین بدست می یاد ، مطالبی هم که در مورد درآمد داشتن از اینترنت گفت اونقدر سطحی و غیر واقعی بود که مرغ پخته رو به خنده می ندازه بس کنید دیگه شما هم نابغه کدومه ه ه نابغه پروفسور حسابی و پروفسور سمیعی هستند نه این آقا که حتی نتونسته دیپلمشو بگیره ...
 • ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
  2 0
  ببینم تو همون دکتر گاو کوموری نیستی ؟حالا ادعای پروفسوری میکنی چهارروز دیگه هم میخوای بگی من گوساله سامری هستم و ادعای خدایی بکنی؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس