کد خبر 588031
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵

خبرگزاری یمن ( سبا) امروز یکشنبه نوشت: جنبش انصارالله یمن برای آزادی چهار هزار اسیر از نیروهای ائتلاف متجاوز به یمن به رهبری عربستان٬ به شرط آزادی همین شمار از سوی ائتلاف ضد یمن اعلام آمادگی کرد.

 به گزارش مشرق، براساس این خبر، نشست هیات انصارالله با طرف های دیگری یمنی با حضور اسماعیل ولد الشیخ نماینده سازمان ملل در امور یمن و با میانجی گیری هیاتی از سوی دولت قطر برای پایان دادن به مشکلات باقی مانده ادامه دارد.

جنبش انصارالله اعلام کرد که فهرستی حاوی نام بیش از چهار هزار اسیر از ارتش و گروه های یمنی را در این گفت وگو ها ارائه کرده اما سعودی ها و طرف مقابل تنها به وجود 137 اسیر اذعان کرده اند.

براساس این گزارش ٬جنبش انصارالله و علی عبدالله صالح اعلام کرده اند که حاضرند در یک مرحله و بصورت فوری این شمار اسیر را آزاد کنند به شرط اینکه سازمان ملل و هیات عربستان نیز با آزادی همین شمار اسیر یمنی موافقت کنند.

در این خبر آمده است که نماینده سازمان ملل هفته قبل فهرستی از اسیران دو طرف گفت وگوها را از آنها دریافت کرد اما نتوانست به توافق به عمل آمده در نشست مذاکرات برای آزادی یک هزار اسیر به نتیجه برسد بلکه تنها به الزام طرف های گفت وگو برای آزاد کردن کودکان اسیر اکتفا کرد.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال 94 با تشکیل ائتلافی متشکل از برخی کشورهای عربی و با حمایت آمریکا ٬به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت، به کشور و مردم یمن حمله کرد که بر اثر آن تاکنون بیش از هفت هزار شهروند یمنی از جمله شماری زیادی از زنان و کودکان کشته یا زخمی شده و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند.

همچنین بر اثر این حملات، تاکنون بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی و زیربنایی و بیمارستان ها، مراکز درمانی، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم ویران شده یا آسیب دیده است.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده