کد خبر 586911
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۴

اوباما برای متقاعد کردن برنی سندرز به کنار کشیدن از رقابت با هیلاری کلینتون و هموار کردن مسیر وزیر خارجه سابق خود به سمت کاخ سفید، در دفترش با سندرز دیدار کرد.

 به گزارش مشرق، «برنی سندرز» رقیب هم‌حزبی هیلاری کلینتون امروز به دعوت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به کاخ سفید رفت تا رایزنی‌های انتخاباتی اوباما وارد مرحله جدیدی شود.

هنوز از محتوای مذاکرات طرفین خبری منتشر نشده ولی «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید دو روز پیش گفته بود که اوباما مایل است نقش عامل وحدت در میان دموکرات‌ها را بازی کند.

هیلاری کلینتون دیروز و با پایان یافتن انتخابات درون‌حزبی، امتیاز لازم برای معرفی به عنوان نماینده را حائز شد و اگر سندرز راضی شود که از رقابت درون‌حزبی با هیلاری کلینتون دست بردارد، کار کمیته مرکزی حزب دموکرات برای معرفی رقیب جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری، آسان خواهد شد.

برنی سندرز پیش از این گفته بود که به رغم شکست در انتخابات درون‌حزبی، در گردهمایی ملی دموکرات‌ها، تلاش خود را برای جلب نظر اعضای بلندپایه حزب به کار خواهد بست.

اوباما تنها دموکراتی نیست که تلاش می‌کند سندرز را به ترک میدان رقابت متقاعد کند. برنی سندرز امروز عصر (به وقت محلی) با «هری رید» رهبر اقلیت دموکرات سنا دیدار خواهد کرد.

سندرز که در جریان رقابت‌های مقدماتی بیش از 10 میلیون رأی کسب کرده، حامیان خاص خود را دارد که بسیاری از آن‌ها حاضر به رأی دادن به کلینتون نیستند. اوباما و دیگر مقامات حزب تلاش می‌کنند تا با جلب حمایت سندرز، حامیان وی را مجاب کنند که در انتخابات نهایی به کلینتون رأی دهند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس