کد خبر 585614
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۲

در پنجمین روز از عملیات بازپس گیر استان رقه از گروه تروریستی تکفیری داعش، پیشروی نیروهای مشترک ارتش و بسیج مردمی سوریه با پشتیبانی واحدهای نظامی حزب الله در محور جنوبی آن همچنان ادامه دارد.

گروه بین الملل مشرق- در پنجمین روز از عملیات بازپس گیر استان رقه از گروه تروریستی تکفیری داعش، پیشروی نیروهای مشترک ارتش و بسیج مردمی سوریه با پشتیبانی واحدهای نظامی حزب الله در محور جنوبی آن همچنان ادامه دارد.

{$sepehr_media_1590069_400_300}

بنابر این گزارش، این عملیات با مشارکت بیش از 5 هزار نفر از از کماندوهای یگان ویژه "صقورالصحراء" ارتش سوریه و دو گردان موشکی و نیروی ویژه از حزب الله بعنوان پشتیبانی از محور جاده "اثریا - خناصر" که نقطه ثقل سه استان حماه، حلب با رقه تحت اشغال داعش می باشد آغاز شده که طی آن پیشروی های گسترده ای در عمق مواضع داعش صورت گرفته است. طی روزهای گذشته نیروهای مشترک سوری و حزب الله بیش از 70 کیلومتر مربع در داخل مرزهای اداری استان رقه از محور جنوبی آن پیشروی کرده و خود را به دروازه های منطقه "الزاکیه" رسانده اند. به گفته یک منبع نظامی در ارتش سوریه هدف اولیه فرماندهان، سیطره بر شهر "الطبقه" در جنوب استان رقه است که در صورت دسترسی به آن می توان گفت که معادلات نظامی در شمال سوریه تغییر محسوسی خواهد کرد.

فیلم/پیشروی ارتش سوریه به سمت مقر خلافت داعش

فیلم/پیشروی ارتش سوریه به سمت مقر خلافت داعش

فیلم/پیشروی ارتش سوریه به سمت مقر خلافت داعش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس