رئیس اسبق سیا می‌گوید که در مقام ریاست سازمان سیا هرگز ارزیابی نکرده بود که بین میانه روهای ایران و اصولگرایان اختلاف معناداری وجود دارد.

به گزارش مشرق، «لئون پانتا» رییس سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) خلال سال های 2009 تا 2011 در گفت‌و‌گو با نشریه «نیویورک تایمز» در زمینه ارزیابی‌های خود ازگروه‌های سیاسی داخل ایران گفت که در مقام رییس سیا هرگز ارزیابی نکرده بود که بین میانه روهای ایران و اصولگرایان اختلاف معنی‌داری وجود دارد.

او در این زمینه گفت: «بی‌تردید رهبر ایران و نیروهای تحت امرش قدرتمندانه کشور را هدایت می‌کنند و بی تردید با وجود دیدگاه مخالف نیز توانستند به پیشرفت‌هایی نائل شوند.»

دو مقام فعلی و سابق آمریکا نیز پیش از این در اظهار نظرهای جداگانه تاکید کرده بودند که حتی با وجود برخی دیدگاه‌های متفاوت سیاسی در ایران، این کشور دستاوردهایی را کسب کرده است.

«بن رودز» معاون ارشد امنیت ملی آمریکا از مدافعان این روایت که با انتخاب «حسن روحانی » به عنوان رییس جمهور ایران فرصتی برای تعامل با میانه روهای ایران فراهم می‌شود تا بدین وسیله برنامه ساخت سلاح اتمی ایران محدود شود، در اظهار نظری جدید گفت که ما نمی‌توانیم بر حسن روحانی و محمد جواد ظریف به عنوان میانه روهای واقعی حساب باز کنیم.

«وندی شرمن» رییس تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با آمریکا نیز اوائل سال جاری با اظهار نظری مشابه و در سخنرانی در دانشگاه «یوک» اذعان داشته بود که در ایران فقط و فقط اصولگرا وجود دارد و حسن روحانی نیز یک میانه رو نبوده بلکه او اصولگرا است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس