معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه پس از دفاع مقدس 6 بار در معرض تهاجم نظامی قرار گرفته‌ایم گفت: بازدارندگی موشکی، دریایی و هوایی ایران مانع حملات نظامی دشمن شد.

پس از دفاع مقدس 6 بار در معرض تهاجم نظامی قرار گرفته‌ایم/بازدارندگی موشکی مانع حملات نظامی شدبه گزارش مشرق، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ارکان ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت روز معلم که در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: سپاه طبق قانون اساسی و اصل 150 مسئولیت نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن را دارد و طبق قانون این مسئولیت ماندگار و دائمی است.

وی افزود: هر چه زمان می‌گذرد شاهد انواع توطئه‌ها و گرفتاری‌هایی برای انقلاب هستیم و پی می‌بریم که امام با چه دوراندیشی این سپاه را بنیاد نهاد.

باقری تأکید کرد: هرچند دوم اردیبهشت به عنوان روز تأسیس سپاه در تقویم آمده اما سپاه از روز پیروزی انقلاب و حتی قبل از آن در حافظت از امام تشکیل شده بود و این انقلاب را مانند چشمش تا الان حفظ کرده است.

وی ادامه داد: در حالیکه همه دنیا با تمام توان خود در صدد ضربه به انقلاب اسلامی برآمدند نقش سپاه را در پیشگیری و طراحی و اجرا و مقابله و تقابل با دشمن و برخورد با این حوادث می‌بینیم. حوادثی از جمله حادثه طبس، کودتا و تجاوز بزرگ در نوک پیکانی به نام ارتش بعث عراق و توطئه‌هایی که کشور را تا لبه جنگ به پیش برده است اما سپاه با فرماندهی مقام معظم رهبری و تلاش و ایثار توانسته رسالت پاسداری خود را به خوبی ایفا کند.

رئیس ارکان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: چنین سپاه و انقلابی با تهدیدات بسیاری روبه‌رو است و این تهدیدات ممکن است رنگ عوض کند.

باقری تأکید کرد: پس از دفاع مقدس 6 بار در معرض تهاجم نظامی قرار گرفتیم. از جمله در حوادث حمله به افغانستان، قائله عربستان، مسئله هسته‌ای و ... .

باقری گفت: الان شاهدیم که اعضای کابینه جرج بوش پسر اعلام می‌کنند طرح حمله را تهیه و با سازماندهی نظامی  آماده اجرای آن بودند.اما در سطح سیاسی مورد قبول واقع نشد. از طرفی بازدارندگی موشکی، دریایی و دفاعی ما با تلاش سرداران چون غفاری و تهرانی‌مقدم مانع آن شد.

باقری ادامه داد: ممکن است تهدید نظامی امروز کمرنگ شده باشد که این به دلیل بازدارندگی سپاه است اما مطمئن باشید اگر روزی احساس کنند تیغ بازدارندگی ما ذره‌ای کند شده لحظه‌‌ای در تجاوز نظامی درنگ نمی‌کنند.

وی در بخش دیگری با اشاره به تهدیدات داخلی و خارجی،‌گفت: برخی از تهدیدات از درون انسان و گرفتاری‌های نفسانی است که آن را در بخش‌هایی می‌بینیم. البته نبایستی سیاه‌نمایی کنیم اما باید مراقب باشیم. معضلات و مفاسد اقتصادی و مسائل اخلاقی و چه مسائلی که به دلیل قدرت‌طلبی باعث شود از یک حزب یا یک گروه دفاع کنیم چه آن حزب و گروه به دنبال منافع خود است می‌شود مفسده سیاسی و نادرست است. ما مدافع اصل نظام هستیم نه فلان گروه و فلان شخص.

رئیس ارکان ستاد نیروهای مسلح در خصوص تهدیدات خارجی نیز اظهار داشت: مسئله نفوذ برای تأثیر بر اذهان صاحبان انقلاب و مردم شریف ایران اعمال می‌شود و دشمن مفاهیم را دستکاری و اذهان کارگران، سربازان، نظامیان و ملت ما را نسبت به اصول انقلاب اسلامی دچار تغییر می‌کند.

وی افزود: به ما می‌گویند روزگار عوض شده و شما هنوز پنجاه و هفتی هستید. می‌گویند این مفاهیم ایثار و شهادت برای الان نیست. می‌گویند این کفرستیزی که شما به آن تأکید دارید نگاهی هم به عده و عده آنها کنید و مگر تحریم را نمی‌بینید؟ این استحاله و نفوذ است که ممکن است انقلاب را از درون مانند موریانه بخورد.

باقری تأکید کرد: دشمن اسم دیگری روی سازش، کوتاه آمدن،‌اباحه‌گری و بی‌خیالی دینی می‌گذارد و آن را به خورد ما می‌دهد. آنها نسبی‌گرایی افراطی را دنبال می‌کنند لذا سپاه باید مراقب این موضوعات باشد.

رئیس ارکان ستاد نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: در دیداری که به همراه جمع خاصی از فرماندهان با مقام معظم رهبری بعد از حوادث سال 78 داشتیم ایشان فرمودند سپاه مانند یک ستون است که ما در کشور هر بخش، قسمت و مجموعه‌ای را که دچار انحراف می‌شود به آن می‌بندیم تا مدتی صاف بماند و بعد کارش را انجام دهد.

باقری خاطرنشان کرد: سپاه در پذیرش مأموریت‌های سخت و نیمه سخت و اطلاعاتی امنیتی و توسعه انقلاب در خارج پیشقدم است و کار خود را به خوبی انجام می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه باید واقعیت روز صحنه را به دانشجویان آموزش دهیم، گفت: باید برای دانشجویان از تجربه امروز عراق و سوریه، شمال غرب و جنوب شرق و برقراری امنیت تهران در سال 88 بگوییم زیرا شرایط الان با دفاع مقدس و قائله کردستان فرق کرده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال آمریکایی‌ها 8 سال پیش در شهر رمادی با القاعده درگیر شدند و نتوانستند‌ آن را تصرف کنند. در همان زمان یکی از افسران آمریکا تز دکترای خود را تصرف یک شهر از جنس رمادی که مردم آن با تروریست‌ها همراهی می‌کنند قرار داد و 2 سال تمام یک گردان در اختیارش بود و یک شهر مانند رمادی را ساخت و تلاش کرد تا راهکار نفوذ و تصرف آن را پیدا کند که بعد به عراق رفت و آن را آموزش داد و آن شهر را گرفتند. این فرد آمریکایی سپس مقاله‌ای نوشت با این عنوان که چگونه با یک چاقو می‌توان سوپ خورد. یعنی تصرف رمادی با ارتش آمریکا به همان سختی است و راهکار آن چیست.

باقری تأکید کرد: زنده بودن دانشگاه امام حسین نیز به عجین بودن با مأموریت‌های سپاه است و با توجه به اینکه همه فرماندهان چهارگانه سپاه در اوج آمادگی هستند دانشگاه می‌تواند از آنها به خوبی استفاده کند.

در پایان این مراسم از خانواده چندین شهید و جانباز مدافع حرم تقدیر به عمل آمد.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  باشه ، نمیشه طیاره هم بسازیم
 • کیان ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  سرلشکر، مثل اینکه شما هم خبر نداری، آقای روحانی از حمله آمریکا و غرب جلوگیری کرد. شما حواست کجاست؟
 • یوسف بهلولی ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  با سلام آجرکم الله ایدکم الله و ایضا احسنت بر جیوش الله
 • ناشناس ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  در شرایطی که دور تا دور کشور را پایگاههای نظامی دشمن فرا گرفته هرکس دم از مذاکره بدون موشک بزند یا خائن است و یا جاهل است .
 • مهران ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  سپاس سردار.
 • ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  یکی ترجمه کنه .این چی گفت
 • ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  معلومه خود تو هم خبر نداری که تا الان قدرت موشکی و نظامی مانع حمله شده. توافق کیلو چنده؟!
 • ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  باریکلا آقای روحانی
 • ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  تازگیا سریال مختار رو دیدی!!!
 • م-ب ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  کیان خان خیلی از ماجرا پرتی بدجور تو آفسایدی
 • ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  آقای کیان مزاح فرمودن
 • ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  طعنه خوبی بود منتها برخی خوانندگان معنای طعنه را درک نمی کنند.
 • امیر ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
  0 0
  درود برتو و برادر شهیدت
 • احمد ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
  0 0
  در زمان حمله به عراق استراتژی موشکیون ضعیف بود و اگر سیاست درست آقای خاتمی در زمینه هسته ای نبود صد در صد مورد حمله امریکا قرار می گرفتیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس