رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید توافق هسته‌ای ایران و 1+5 یک توافق معیوب و ناقص بوده و ایرانیان نباید بخاطر «موافقت لفظی» با چنین موافقتنامه‌ای «تخفیف‌های بیشتری» بگیرد.

به گزارش مشرق، «کوین مک‌کارتی» رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه‌ای، موضع جمهوری‌خواهان در قبال احتمال دسترسی ایران به دلار واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری کنگره «هیل»، مک‌کارتی در ادامه موضع‌گیری‌های شفاف مقامات آمریکایی در قبال برجام و امتیازهای آن، به ابراز تمایل اوباما و کری برای ایجاد دسترسی ایران به دلار واکنش نشان داده و با آن به شدت مخالفت کرده است.

این نماینده بلندپایه مجلس آمریکا در بیانیه خود نوشته: «ما به هیچ وجه مجوز دسترسی ایران به دلار را صادر نمی‌کنیم؛ این کشور در سرتاسر جهان از تروریسم حمایت می‌کند، آزمایش موشک‌های هسته‌ای را ادامه می‌دهد و حقوق‌ انسانی مردم خود را به صورت فاحشی نقض می‌کند.»

ایران که تروریست‌های طالبان و داعش را در مرزهای خود می‌بیند، با توجه به تحریم‌های تسلیحاتی پس از انقلاب اسلامی و موشک‌باران شدن در زمان جنگ با عراق، برنامه بومی تولید موشک‌های دفاعی را طرح‌ریزی و اجرا کرده است؛ غربی‌ها اما مخالف‌اند.

رهبر اکثریت سیاسی حاضر در مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه، برجام را نیز از نقطه‌نظر خود ارزیابی کرده و گفته: «ایران نباید به سادگی به خاطر موافقت لفظی با یک توافق معیوب هسته‌ای، تخفیف‌های بیشتری بگیرد.»

دولت ایران برای پایبند ماندن به مفاد توافق منعقده با 1+5، علاوه بر بار کردن اورانیوم‌های غنی‌شده در هواپیما و ارسال آنها به روسیه، قلب راکتور آب سنگین اراک را نیز با بتون پر کرد؛ بناست غربی‌ها در مقابل، دسترسی ایران به بازارهای مالی و کالاهای ساخت خود را بدهند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس