کد خبر 559570
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: مصمم به حمایت از ایجاد سه شبکه پیام رسان هستیم تا به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهند.

 به گزارش مشرق، ابوالحسن فیروز آبادی درباره اینکه شورای عالی فضای مجازی چگونه می‌خواهد فضای امنی را برای کاربران ایرانی ایجاد کند تا کاربران کمتر به سراغ شبکه‌های خارجی بروند، بیان داشت: شورای عالی فضای مجازی طرح حمایت از سه شبکه پیام رسان را در دستور کار دارد که هنوز در مورد آن در شورا صحبت نشده است.
 
وی افزود: این طرح یکساله است و برای مشترکان شبکه‌های خارجی الزاماتی ایجاد خواهد کرد که همه باید از آن تبعیت کنند.وی توضیح داد: به دنبال این هستیم که این سه شبکه را حمایت کنیم به طوری که این شبکه‌ها به توانمندی شبکه‌های خارجی دست یابند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی پیشتر اعلام کرده بود، در سال جاری تلاش می شود حوزه‌هایی را که بیشترین فعالیت در فضای مجازی دارند مورد حمایت جدی‌تری قرار گیرند که مهم‌ترین آنها راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و صیانت از فضای مجازی است.

شورای عالی فضای مجازی اسفندماه سال ۱۳۹۰ به فرمان رهبر معظم انقلاب تشکیل شد و موظف است مرکز ملی فضای مجازی کشور را راه اندازی کند. پیش از این محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از سیاست‌های خود را حمایت جدی از ایجاد شبکه‌های پیام رسان داخلی عنوان کرده و گفته بود: ایجاد شبکه‌های اجتماعی داخلی مورد حمایت جدی خواهد بود.

حسن روحانی رئیس جمهوری در دیدار نوروزی خود با مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شانزدهم فروردین ماه جاری، بر ایجاد شبکه‌های اجتماعی داخلی تاکید کرده و گفته بود: این گونه نباشد که مردم به شبکه‌های پیام رسان خارجی بیش از داخلی‌ها اطمینان کنند.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس