حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد شدید از کسانی که روزگار و دنیای فردا را دنیای مذاکره می دانند و نه موشک خاطرنشان کردند: روزگار، روزگار همه چیز است وگرنه به راحتی و به صراحت حق ملت را خواهند خورد.

به گزارش مشرق، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه) در سالروز میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها در دیدار جمعی از مداحان و ذاکران، بیان مباحث کاربردی از زندگی اهل‌بیت علیهم‌السلام را موجب عمق‌یابی و تأثیرگذاری بیشتر مداحی‌ها خواندند و با اشاره به استفاده‌ی مستمر دشمنان از همه‌ی ابزارها برای مقابله با ملت ایران و نظام اسلامی تأکید کردند: در روزگار پیچیده‌ی امروز و فردا، باید از همه‌ی ابزارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دفاعی، برای تقویت جایگاه ایران استفاده کنیم.

ایشان با تبریک عید ولادت حضرت صدیقه کبری(س)، مداحی و ذاکری اهل‌بیت را، افتخار خواندند و افزودند: پدیده مداحی و نغمه سرایی به این عمومیت و عمق معانی، از اختصاصات جامعه شیعی است و جا دارد دانشجویان و پژوهشگران درباره راههای علمی گسترش و عمق یابی این پدیده کار کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فهم و بیان مقام با عظمت و نورانی حضرت فاطمه زهرا (س) را واقعاً ناممکن خواندند و افزودند: با وجود این، درباره سیره و رفتار آن حضرت، نکات فراوانی برای بیان و درس آموزی وجود دارد.

رهبر انقلاب، «دختریِ پیامبر اعظم» و «همسریِ ولی خدا» را نشان دهنده رفعت مقام و جاه و جلال حضرت صدیقه کبری برشمردند و خاطرنشان کردند: «تربیت دو سید جوانان اهل بهشت»، طهارت «روح و باطن زندگی» و «پرهیزکاری و پاکیزگی قلبی» از جمله ویژگی های آن حضرت است که می تواند با تقوا و مراقبت دائم، در زندگی فردی و اجتماعی انسان تحقق یابد.

ایشان با توصیه به مداحان و شاعران برای گنجاندن این نکات و حقایق کاربردی در «اشعار، مدیحه‌ها و مرثیه های خود» افزودند: ذکر مقامات معنوی، محبت و روشنی دل می آورد اما کافی و کارساز نیست و لازم است در هر منبری، درسهای کاربردی زندگی ائمه  علیهم‌السلام، هنرمندانه بیان شود و زمینه ساز ولایت و دنباله روی عملی از اهل‌بیت گردد.

رهبر انقلاب اسلامی توجه به مسائل روز را در اشعار و مداحی ها، ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: نظام استکباری، متکی بر «زورگویی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی» از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و ملت ایران فروگذار نمی کند و نباید این واقعیت را نادیده گرفت.

رهبر انقلاب با اشاره به استفاده دشمنان انقلاب از همه ابزارهای قدیمی و پیشرفته برای خصومت با ایران تأکید کردند: آنها از «گفتگو، مبادلات اقتصادی، تحریم، تهدید نظامی و هر وسیله دیگر» برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و ما نیز باید در همه این زمینه ها، توان مقابله و دفاع داشته باشیم.

ایشان، توان نظامی را بیشترین تکیه گاه مستکبران برای زورگویی به ملت ایران خواندند و با طرح یک سئوال اساسی افزودند: در این اوضاع جنگل وار جهانی، اگر جمهوری اسلامی صرفاً به دنبال مذاکره و مبادله اقتصادی و حتی علم و فناوری برود اما توان دفاعی نداشته باشد آیا حتی دولت های کوچک نیز به خود اجازه تهدید ملت ایران را نخواهند داد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد شدید از کسانی که روزگار و دنیای فردا را دنیای مذاکره می دانند و نه موشک خاطرنشان کردند: روزگار، روزگار همه چیز است وگرنه به راحتی و به صراحت حق ملت را خواهند خورد.

ایشان افزودند: اگر این حرف از روی ناآگاهی گفته شده باشد یک مسئله است اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است.

رهبر انقلاب، نمایش موشکهای پیشرفته و دقیق سپاه پاسداران را موجب خرسندی ملتهایی خواندند که از امریکا و رژیم صهیونیستی، دلشان خون است اما کاری از دستشان بر نمی آید.
ایشان افزودند: دشمنان مدام در حال تقویت توان نظامی و موشکی خود هستند در این شرایط چطور می گوییم روزگار موشک گذشته است؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این حرفها را شبیه حرفهای برخی اعضای دولت موقت دانستند که اوایل انقلاب می گفتند جنگنده های اف – ۱۴ را که خریده ایم به امریکا پس بدهیم، به دردمان نمی خورد!

رهبر انقلاب افزودند: در آن موقع ایستادگی و افشاگری کردیم و چندی بعد که صدام به ایران حمله کرد معلوم شد چقدر به این ابزارهای دفاعی نیاز داریم.

رهبر انقلاب با تأکید مجدد بر موافقت خود با ابزار دیپلماسی و مذاکره سیاسی بجز چند استثنا افزودند: طوری تبلیغ نکنند که انگار با گفتگو مخالفیم، ما می گوییم باید قوی و هوشیار مذاکره کرد تا سرمان کلاه نرود.

ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز خاطرنشان کردند: تکرار حرفها و شعارها، کسالت بار می شود بنابراین هنگام «اقدام و عمل» برای بهبود وضع اقتصادی کشور و اوضاع معیشتی مردم است.

رهبر انقلاب همچنین در ادامه توصیه به مداحان و ذاکران اهل‌بیت، مقابله با تلاش دشمنان برای تضعیف باورهای جوانان را ضروری خواندند و افزودند: تلاش می شود باور جوانان به «اسلام و کارآمدی نظام اسلامی» تضعیف شود و حتی تداوم حیات جمهوری اسلامی، ناممکن القا شود.
رهبر انقلاب افزودند: البته ۳۷ سال است دشمنان به موازات توطئه های مختلف از ناممکن بودن تداوم نظام اسلامی می گویند اما نظام منتخب ملت ایران اکنون از نهال اول انقلاب به درختی تناور و سرسبز تبدیل شده و این واقعیت نشان می دهد استعداد رشد و بالندگی و قوی تر شدن، در ذات نظام اسلامی است و هر روز بیشتر محقق خواهد شد.

رهبر انقلاب افق آینده کشور را روشن و شوق آفرین خواندند و به مداحان و ذاکران توصیه کردند: با اشعار پرمغز و اجرای هنرمندانه، مستمعین خود را به انسانهایی امیدوار، پرتلاش و کارآمد تبدیل کنید و هدایت مردم و بیداری و بصیرت افزایی را مهمترین وظیفه خود بدانید.
منبع: khamenei.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 51
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 21
 • بیسواد ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  قابل توجه جناب هاشمی
 • ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  یه نفر حواسش باشه که اماممان گفتند خیانت نکنی ای رهبر آزاده آماده ایم آماده
 • ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  درصدی از انحرافات هاشمی و گفتن چنین سخن هایی که اصلا عقلانی به نظر نمی رسد تقصیر احمدی نژاد است چرا که عموم اصلاح طلبان و همه اصولگرایان و همه مردم اهمیت قدرت موشکی را درک می کنند و گفتن این حرف از هاشمی به عنوان یک قله سیاسی توجیه عقلی ای ندارد جز زاویه گرفتن هاشمی از نظام به خاطر تندروی های احمدی نژاد.
 • محمدرضا فدایی رهبر ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  لبیک یاخامنه ای جانم آقا مخاطب صحبت های امروز حضرت اقا هاشمی رفسنجانی بود هاشمی رفسنجانی گفته بود دنیای آینده دنیا ی مذاکره است نه موشک!!!!!!!!! لبیکک یا خامنه ای
 • ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  امسال حضرت آقا صراحت بیشتری در معرفی جریان نفاق دارند .. شاید سال 95 شاهد اتفاقات ویژه ای باشیم
 • ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  باموضع گیری صریحی که امروز رهبری داشتند به خوبی خط نفاق وخیانت را رسوا کردند وای بحال ما مردم ایران اگر بازهم فریب بخوریم
 • ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  بخدا شماها حالتون خوب نیست
 • ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  الله اکبر /رهبرم جانم بفدایت امروز شما صریحا" خط نفاق و فتنه خط خیانت وتحریم را رسوا نمودید /اکنون نوبت ملت ایران هست که سیلی محکمی برصورت این یاوه گویان بکوبند.
 • ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  دولت هاشمی شروع انحراف.از مسیر اصیل انقلاب و فاصله طبقاتی وتجمل.اشرافیگری و اختلاس بود من ماندم با چه روحی از بقیه انتقاد میکنه و نظر میده واقعا"!!!!!!!!!"""!!!!!!!!!!!!!
 • ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  هاشمی متاسفیم
 • ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  مشرق بارها بنده همین مسئله رو مطرح کردم حذف کردی. حالا که رهبری خط شکنی کردن دیگه نباید نظرت اینچنینی رو حد کنی.
 • جنبیلی ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  با سلام خدمت امام خامنه ای و مردم بزرگوار ایران ملت شریف ایران یادشان هست اوایل جنگ را که صدام لعنتی ایران را موشک باران میکرد و ما نداشتیم که مقابله با ان کنیم و با التماس از یه کشوری چند تا میگرفتیم و جواب میدادیم و دشمن ما هم چون ما را در ضعف میدید سوئ استفاده میکرد و هر چه در توان داشت ضربه میزد حتی شیمیایی اکنون مرد شماره یک ایران فرمایششان متین است و ملت حمایت میکند اوامر رهبری را و واقعا عرایضشان شفا بخش است اقا سوال چه ربطی به امریکا دارد که فضول همه دنیا شده و حرف مفت میزند غلط کرد امریکا که همچین غلطی کرد . امام خامنه ای همایتد میکنیم خدا دشمنان حقیقت را از روی زمین ریشه کن کند انشالله شاعر میفرملید . برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی که در این زمانه ضعیف با مال است . درود بر تو ای مرد خردمند و دشمن شناس
 • ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  توییت هاشمی در توییتر علیه صنعت دفاعی موشکی ایران عینا"مشابه صحبتهای بازرگان مبنی بر فروش تامکتهای ارتش و لغو قراردهای خرید سلاح بود
 • گمنام ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  عاشق رهبرم هستم.
 • علی ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  این دیگه خیییییلیییی گُله!!!!!!! نظراتشون کاملا با فکر و سالها مطالعس. آفرین. حالا دیگه خسته شده بره مسواک بزن بخواب، آفرین برو لالا
 • امیر ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  عالی بود
 • ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  رهبری تیرخلاص رو به پیکر نیمه جان نفاق زدن
 • حسن ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  مرگ بر اون منافق. مخالفین خط رهبری مراقب باشن با تودهنی مردان ولایی مواجه خواهند شد. .
 • محسن ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  بنده هم با این نظر موافقم. قبل از احمدی نژاد هرگز سابقه نداشت که مقامات این جور تو روی هم وایسن. این سنّت رو اون پایه گذاری کرد.
 • ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  مرگ بر فتنه گر خائن نوکیسه اختلاسگر بانی تحریم
 • ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  آمریکا اعراب را تا بن دندان مسلح میکند مدرنترین سلاح های روز رو به اسرائیل تحویل میدهد با بودجه داخلی اش برای اسرائیل سامانه پدافند هوایی مدرن میسازد هرروز با کشورهای مختلف رزمایش های بزرگ نظامی برگزار میکند و ایران را تهدید به گزینه های روی میز میکند آنوقت یک ناآگاه میگوید آینده دنیای گفتمان است و پازل دشمن برای خلع سلاح ایران را تکمیل میکند
 • ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  بنظرم دیگه بایدآقای هاشمی بایدانتخاب کند.یاازگفته خودبرائت جویندوعذرخواهی کنندویامنتظراتفاقاتی ناگوارباشندزیرابنظر می رسدامسال رهبری معظم انقلاب درمقابل حرفهای ایشان (که بعنوان یک جریان بسیار اثرگذاردرجامعه مطرح می باشند)موضعگیری های صریحی می کنند
 • ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  ای کاش یک مقدار از افراد انقلابی و وظیفه شناس. بیشتر حمایت می کردند که به راحتی از طرف باند ضد انقلاب داخلی کنار گذاشته نمی شدند. انها نرم نرمک جلو می ایند و ما فقط شعار های کوبنده می دهیم من خودم یک معلم ساده بورم که 3 سال است در دفتر می نشینم و هیچ کاری به من نمیدهند فقط ابلاغ معلمی است
 • جاوید ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  معمولا کسانی که گرفتار دنیا و ثروت دنیا شدن از آمریکا میترسن!!اینکه میگن موشک نداشته باشیم نشانه ترس هست نه عقلانیت .بخدا قسم اگه همین توان نظامی ما نبود تا الان ما رو نابود کرده بودن .کسانی که در غرب و آمریکا تحصیل یا زندگی کردن بیشتر از آمریکا میترسن چون با جو تبلیغات اونجا رشد کردن.هاشمی از همون زمان امام (ره)آرزو داشتن با آمریکا رابطه داشته باشیم ولی نتونستن به این آرزو جامه عمل بپوشونن .
 • ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  خوبی بابا ؟؟؟ الان این تحلیل بود یا تراوشات ذهن معیوب شما ؟؟
 • ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  این هاشمی همیشه از 25 تا محافظ اویزونه یعنی خودش وسط کلی نظامی میشینه چه طور میاد از گفتگو حرف میزنه ؟؟اگه اینجوریه بفرستنش سوریه بره با داعشی ها مذاکره کنه شاید زبونشون رو بلد باشه
 • محمد ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  چندی است که صحبت های رهبری عزیز با صراحت بیشتر موضع نفاق را میکوبد واین نشاندهنده یک اتفاق یا رخداد مهم است از جهتی خوشحالی دارد که ظرفیت برخورد با نفاق در جامعه فراهم شده و از طرفی نارحتی دارد که عده ای آب در آسیاب دشمن میریزن و رهبری مجبور به مقابله با اونها است
 • ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  هم موشک هم مذاکره هر چی بجای خودش .
 • فرهاد ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  نه تنها در بیانات حضرت آقا شکّی وجود ندارد بلکه در طیّ این چند دهه صادقانه ترین و دلسوزانه ترین بیانات رو تنها از بیان ایشان دریافت شده است . اگر سایر مسئولین هم صاف تر و شفاف تر و صادقانه تر صحبت نمایند همدلی را بیشتر بتوان تجربه کرد .
 • کاظم ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  بیان رهبری چیزی جز ترجمان آیه قرآن نیست که اعدوا لهم ما استطعتم من قوه و گفته فردی که موشک را لازم نمی داند تکذیب صریح قرآن است و تکذیب قرآن چیزی جز سقوط به چاله کفر نیست.
 • معاویه ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  قاتل عمار هم امیرالمومنین است که او را به جنگ آورد تا کشته شود
 • رضا ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  بعضی ها بابت خیلی از کارهایشان خصوصا ماجرای راز آلود مذاکرات مک فارلین که از بهار سال 64 تا اسفند سال 65 بر خلاف نظر امام راحل جریان داشت و 4 ماه بعد از آن در تیر 66 قطعنامه 598 صادر شد جواب بدهند. مشرق منتشر نما لطفا.
 • ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  فتنه و ایجادگر آن را (تکرار میکنم ایجاد گر آن) احساس خطر کنند
 • امین ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  بله، به نظر من عبور شهاب سنگ های جدید از نزدیکی کره زمین هم تقصیر احمدی نژاد است....
 • ایرانی ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  دوست عزیز ناراحت نباش مشرق به منم حساسیت شدید داره تا کامنت منو میبینه سایتش هنگ میکنه!!! باید برا هر کامنت یه ساعت لغز!بخونمو تهدید کنم تا منتشر کنه مشرق خداییش این بار نشر بده بدون التماس!
 • ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  عشق است سید علی خامنه ای
 • هادی ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
  0 0
  با سلام این نکته رایادآور میشوم که خداوند درکمین دشمنان ومنافقان است شایددیگر فرصتی برای توبه وبرگشت به راه درست پیدا نکنیم .درجوانی باید خودرا اصلاح کنیم زیرا عموما درپیری آرزوهاوعقده ها دیگر نخواهد گذاشت -ای کاش قدر این نعمت بزرگ الهی یعنی ولایت فقیه را بدانیم
 • ناشناس ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد .
 • ناشناس ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  آقایان صنایع هسته ای و هوافضا را برباد دادند و حالا میخواهند صنعت دفاعی و موشکی کشور را نابود کنند اما زهی خیال باطل .
 • ناشناس ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  خداوند خائنین به کشور و نظام را در هر لباس و مقامی هستند نابود بگرداند انشاءالله .
 • ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  قابل توجه جناب آقای محسن !!! متاسفانه شروع این کار از زمان آقای رفسنجانی می باشد
 • ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  امت حزب الله آماده نقش ایفا کردن باشه و روشنگری کند که جریان نفاق عمر خود در غبارآلود کردن فضا و ساختن دو قطبی های کاذب و هیاهو می داند
 • دکتر گاوچرون از کومور ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  رهبری رهبر ما همه ما هستند. من هم به عنوان یک اصلاح طلب بر اساس اعتقاد سیاسی و فقهیم خودم رو ملزم به تبعیت از ایشون میدونم اما باز هم میگم: وجه سومی هم مطرحه و اون هم تسامح در تعبیر صورت گرفته از جانب آیت الله هاشمی. به این معنا که ایشون گاهی با کم و زیادی های سهوی در کلامشون ناخواسته باعث شاد شدن گرگ های گرسنه به دریدن این مرد بزرگ میشن. مثل همون بحث شهری و روستایی که افتخار خودشون روستایی بودنشونه. اینجا هم منظورشون این بود که وجه غالب در دنیای آینده مذاکره و گفتمانه نه جنگ های سخت. قطعا آیت الله هاشمی هم موافق قدرت نظامی ایران هستند. بحث در کاربردی بودن و بالفعل بودنه که قطعا دیپلماسی بالفعل کارآمدتره و قدرت نظامی بالقوه باید موجود باشه.
 • ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  لعنت بر آمریکا و صهیونیستها و آل سعود و منافقین و همه دشمنان ولایت فقیه سلام و درود بر نایب عام امام زمان(عج) و شیرمرد بیشه ایران زمین و نورچشم ملت ایران آیت الله امام سیدعلی خامنه ای حسینی
 • ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  نشنال اینترست: اوباما جهان عرب را تنها گذاشت؛ او به دنبال حمایت از ایرانی قدرتمند است / قدرت یافتن تهران یعنی پایان سلطه 1400 ساله عربستان بر جهان اسلام؛ سلمان می خواهد مانع این شود نیویورک پست: سیاست اوباما در قبال ایران این است: فقط هویج، بدون حتی یک چماق / کاخ سفید در حال لغو تحریم های غیر هسته ای تهران است
 • ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  داداش با همه اصلاح طلبیت ولایت مداری رو خوب اومدی دمت گرم از این بابت بهت افتخار میکنیم. حالا در هر خطی باشی برات موفقیت در همین مسیر رو آرزومندیم یک اصولگرا
 • ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  گاوچرون ماله نکش
 • ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  خخخخخخخخخخخخخخخخخ بشین تا بیاد
 • ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
  0 0
  آمریکا به فکر خلع سلاح کردن ایران است همون کاری که با عراق کرد و بهش حمله کرد ما باید سیستم دفاعیه خود را هر روز تقویت کنیم بنابراین ساخت و آزمایش موشک حق مسلم ماست
 • قاسم خوشنویس ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
  0 0
  @@@@@@اگه همین آقایی که گفته دنیای گفتگوست باید یه پیشنهاد بهش بدید پیشنهاد بدید با دست خالی یه مسیر 20 تا30 کیلومتری رو با پای پیاده از یه منطقه کوهستانی طی کنه همین آقا اول میره سراغ سلاح که یه وقت راه زنی ،حیوان درنده ای و ... تو مسیرش قرار نگیره @@@@@@@@@ یا مثال دیگری اگه یه اراذل و اوباشی سد راه شما بشه و شما یه کلت در بیاری و در مقابل او بایستی هرچند با دشنه باشه میترسه حالا قابل توجه اون آقا که میگه دنیای گفتگوست راه زن رو میتونی با گفتگو راضی کنی؟ حیوان درنده رو میتونی با گفتگو راضی کنی؟ اراذل و اوباش رو میتونی با گفتگو راضی کنی؟
 • جنبیلی ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
  0 0
  با هموطن فهمیده و با شعورم اقای قاسم خوشنویس موافقم درود بر شما اگر امریکا از لحاظ نظامی قوی نبود کاه هم بارش نمیکردند تو دنیا چون قدرت دارد برای همه تکلیف معلوم میکند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس