کد خبر 547056
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۱

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به صورت سنتی بازار سهام در روزهای پایانی هر سال و نیز معاملات نوروزی روند مثبت و رو به رشدی را سپری می کند که این روزهای مثبت برای امسال نیز پیش بینی می شود.

به گزارش مشرق، محمد قصری با اشاره به این که در حال حاضر شاهد معاملات بدور از هیجان در بورس هستیم گفت: بر این اساس احتمال روند نزولی شدید شاخص و قیمتها به دور از ذهن است.

این کارشناس بازار سرمایه با پیش بینی روزهای مثبت بورس تا پایان سال افزود: به صورت سنتی بازار سهام در روزهای پایانی هر سال و نیز معاملات نوروزی روند مثبت و رو به رشدی را سپری می کند که این موضوع برای امسال نیز پیش بینی می شود.

وی در خصوص دلایل رشد گروه خودرویی در بورس نیز اذعان داشت: گروه خودرو به همراه بانکی ها و حمل و نقلی ها از جمله گروههای بورسی هستند که تحت تاثیر مستقیم تحریم ها بوده اند و اجرایی شدن برجام بیشترین تاثیر مثبت را بر آنها دارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: علاوه بر این در برخی نمادهای گروه خودرویی اتفاقات مثبتی پیش بینی می شود که تاثیر مثبتی بر کلیت این گروه گذاشته است.

وی افزود: به عنوان مثال در نماد خساپا که یکی از پرحاشیه‌ترین نماد‌های این صنعت است، برنامه خروج از زیان و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‌ها موجب کمرنگ شدن نگرانی‌های سهامداران آن شده است و یا این که انتشار خبر فروش یکی از زیرمجموعه‌های شرکت ایران خودرو و یک بلوک از گروه بهمن موجب رشد‌های قابل توجه نماد این شرکتها در بورس طی روزهای گذشته شده است.

قصری همچنین گفت: یکی از دلایل افت بازار سهام در دو سال گذشته کاهش قیمت جهانی برخی کالاها و نفت بود که این روزها شاهد بهبود این شرایط هستیم و رشد قیمت کالاهای جهانی و نفت این روزها توانسته است سیگنال مثبتی به بازار بدهد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس