فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمن می‌داند که دیگر تهدید نظامی و امنیتی علیه انقلاب و ملت ایران کارساز نیست و نمی‌توانند با این ابزار جلوی مقاومت اسلامی و صدور انقلاب را بگیرند.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری صبح امروز در مراسم افتتاحیه مسابقات قرآن خانواده کارکنان سپاه سراسر کشور اظهار کرد: حراست از اسلام و دستاوردهای انقلاب از وظایف مهم سپاه پاسداران است که از ابتدای پیروی انقلاب و با تشکیل سپاه پاسداران توانسته‌ایم به خوبی این وظیفه سنگین خود را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ انقلابی همانند انقلاب ایران نتوانسته فریاد استکبارستیزی را در جهان گسترش دهد، گفت: یکی از اصلی‌ترین دلایلی که دشمن همواره به دنبال دسیسه و توطئه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است ماندگاری انقلاب و تاکید بر همین شعار استکبارستیزی بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر روی مفاهیم قرآنی تاکید داشته‌اند و در فرمایشات خود به تربیت حافظان قرآنی بارها اشاره کرده‌اند که این امر نشان می‌دهد یکی از نیازهای اساسی امروز توجه و تعمیق مفاهیم قرآن است.

سردار جعفری با اشاره به قوت گرفتن جنگ نرم و نفوذ دشمن از این طریق بیان کرد: دشمن امروز از هر طریقی سعی در ضربه وارد کردن به نظام را دارد و برای رسیدن به اهداف خودش جنگ نرم را آغاز کرده بنابراین ما باید با آگاهی برای مقابله با دشمن برنامه‌ریزی داشته باشیم و توفیقات ما باید مقطعی، موضوعی و به تدریج باشد تا به واسطه آن بتوانیم در سطح قله‌های فرهنگی و معنوی جهان پیشگامانه حرکت کنیم.

وی یادآور شد: هر چه بیشتر از عمر انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد دشمنی‌های وارد بر آن نیز بیشتر می‌شود، بنابراین باید با اتکا بر خدا کمر همت ببندیم و از انقلاب غیرمحافظه‌کارانه پاسداری کنیم چون این پاسداری نمونه‌ای از همان پاسداری از دینی است که امام حسین(ع) در روز عاشورا و در کربلا انجام داد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه راه انقلاب ما همان راهی است که همه امامان در راه تشکیل حکومت اسلامی و حاکمیت قرآن و اسلام جان خود را فدا کردند، اظهار کرد: هر چه انقلاب پیش می‌رود دشمن به دلیل گسترش اسلام و بیداری اسلامی بیشتر احساس خطر کرده و توطئه‌های پیچیده‌ای علیه انقلاب و اسلام طراحی می‌کنند.

وی، به بی‌اثر بودن تهدیدهای نظامی علیه جمهوری اسلامی اشاره و عنوان کرد: دشمن می‌داند که دیگر تهدید نظامی و امنیتی علیه انقلاب و ملت ایران کارساز نیست و نمی‌توانند با این ابزار جلوی مقاومت اسلامی و صدور انقلاب را بگیرند.

سردار جعفری به مقاومت مجاهدین اسلام در جبهه‌های علیه کفر اشاره کرد و گفت: امروز تهدیدهای نظامی از مرزهای ما دور شده و مجاهدین اسلام کیلومترها دورتر از مرزهای ما، عاشقانه از اسلام و ایران دفاع می‌کنند؛ تهدید دشمن از حالت نظامی به تهدید نرم در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رسیده است.

وی، خطر اصلی پیش روی انقلاب را عوامل داخلی دشمن دانست و اظهار کرد: دشمنان بیرون از مرزهای کشور قسم یاد کرده‌اند که با انقلاب مخالفت و مبارزه کنند اما خطر اصلی که انقلاب ما را تهدید می‌کند، عواملی هستند که در داخل کشور علیه انقلاب اقداماتی را انجام می‌دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران به مخالفت برخی با ولایت فقیه اشاره و عنوان کرد: این عده، اعتقادی به استمرار انقلاب اسلامی ندارند در حالی که فلسفه وجودی انقلاب بر اصل ولایت فقیه  و رهبری استوار است؛ آنان تلاش می‌کنند تا با این اصل مقابله کنند.

سردار جعفری با اشاره به پیشینه فعالیت این دسته از عناصر دشمن اظهار کرد: در سال‌های 76 تا 78 عده‌ای معتقد بودند که باید پیشرفت و توسعه انقلاب اسلامی متوقف شود به طوری که نباید با سایر مسلمانان دنیا که به آنها ظلم می‌شود، کاری داشته باشیم که این موضوع به خوبی نشان می‌دهد افرادی که این اظهارات را مطرح می‌کردند هیچ‌گونه آشنایی با ماهیت انقلاب اسلامی و وظیفه دینی و قرآنی نداشتند.

وی با تاکید بر اینکه فهم و تدبیر در آیات قرآن مسئله اصلی انقلاب و جامعه ما است، بیان کرد: در تمام عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • سعيد ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  سلام بر سردار رشيد اسلام که علاوه بر شجاعت وصلابت در چهره ايشان نجابت ومهرباني موج ميزند. سردار عزيز امروزه بعضي اشخاص از انگليس و آمريکا خطرناک تر هستندومثل موريانه افکار مردم را در مورد انقلاب تخريب ميکنند . به نظر بنده که يک ايراني ويک جزء ناچيزي هستم از اين اقيانوس عظيم ايراني به عنوان يک پيشنهاد نظرم اين است که علاوه بر اينکه داريم عمق استراتژيک خودمان را در مرزها درهم مي نورديم در داخل نيز يک انقلاب اداري در ادارات که باعث نوميدي مردم شده علي وار انجام بدهيم انشاله مثلا در خرم آباد لرستان فقر وبيکاري وناعدالتي موج ميزند ومردم هر روز مايوس تر از ديروز زندگي ميکنند و فقط جز دعا ونفرين به سود جويان هيچ کاري از دستشان بر نميايد.
 • ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  احسنت سردار دوست داریم
 • ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  مرگ بر آمریکا
 • ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  درود بر سردار رشید اسلام سردار جعفری........
 • ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  فرمانده کل سپاه پاسداران به مخالفت برخی با ولایت فقیه اشاره و عنوان کرد: این عده، اعتقادی به استمرار انقلاب اسلامی ندارند در حالی که فلسفه وجودی انقلاب بر اصل ولایت فقیه و رهبری استوار است؛ آنان تلاش می‌کنند تا با این اصل مقابله کنند. ......................................... درود بر سردار جعفری اصل مطلب گفتی. این همان دغدغه غرب است که اگر ولایت فقیه حذف شود, بهم ریختن کشور بسیار برای آنها میسر خواهد بود. نگاه بفرمایید به کشورهای خاورمیانه و مقایسه بفرمایید با ایران. تمام کشورهایی که در مقابل آمریکا بله قربان بودند امروز بی ثبات ترین کشورها هستند. دقیقا جایی که شما اعتماد می کنید و شوق دست دادن با آنها را دارید خطرناکترین لحظه برای یک کشور است.
 • ناصر ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  مشرق جان حدودا 3ماه پیش بود گفتم تهدید علیه امنیت ملی نه از سمت ناو های هواپیمابر بلکه از شیفتگان به غرب و نفوذی هاست منتشرر نکردی حالا سردار گفت
 • پیروز ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  فعلا جریان خاصی که در فکرمنافع ملی نیست هرچی یا هرکسی درخصوص نفوذ ‌ودشنمنی عیان داد بزنه اونو دشمن مردم معرفی میکنه کسانه غم نان ندارند بلکه غم دلارو سفر خارج دارند
 • هادی مشگان ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
  0 0
  این رزمایش موشکی چی شد مشرق
 • ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
  0 0
  درود بر سردار باید از خودی ها شروع کرد و مسئولیت را به افرادی داد که دلسوز اسلام و انقلاب و شهدا و امام و رهبری و مردم هستند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس