کد خبر 541601
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸

یکی از فرماندهان گروه های مقاومت اسلامی در تشکیلات داوطلب مردمی عراق معروف به 'الحشد الشعبی' در محور عملیاتی 'مکحول' در 270 کیلومتری شمال بغداد، گفت: بیش از 12 نفر از سرکردگان اصلی گروه تروریستی داعش در عراق حضور دارند.

به گزارش مشرق، 'ابوعباس' فرمانده یکی از محورهای مکحول روز یکشنبه افزود: علاوه بر 'ابوبکر بغدادی' سرکرده داعش بیش از 12 نفر از کادر این تشکیلات تروریستی در سراسر عراق وجود دارند که این تشکیلات مخوف را رهبری می کنند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی سرکردگان اصلی داعش شناسایی شده اند و اسامی آنها موجود است، از افشای اسامی و عناوین آنها به دلایل امنیتی خودداری، اما خاطرنشان کرد که اغلب این سرکرده های داعش در موصل مستقر هستند.

ابو عباس ادامه داد: اغلب این افراد از فرماندهان گارد ریاست جمهوری و فرماندهان سابق رژیم بعث هستند و ادعای خط مشی عقیدتی داعش تنها بر فریب دینی جماعت اهل تسنن، به منظور پذیرش عمومی این تشکیلات در بین اهل سنت عراق است.

به گفته وی، تشکیلات تروریستی داعش بطور چشمگیری در هفته های اخیر دچار فرسایش در بدنه شده و پیوستن نیروهای تازه نفس به این تشکیلات در مقایسه با قبل، بسیار کاهش یافته است.

این فرمانده عراقی ادامه داد: برخلاف گذشته که پیوستن به این تشکیلات با انگیزه های عقیدتی بود، اکنون اغلب کسانی که به این تشکیلات می پیوندند یا افرادی هستند که به هر دلیل از مشکلات روحی روانی رنج می برند و یا به دلیل پیگردهای قانونی علیه آنها، به ناچار به تشکیلات تروریستی پیوسته اند.

ارتفاعات مکحول به عنوان مهمترین جبهه درگیری بین نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق با گروه تروریستی داعش در حدود 270 کیلومتری شمال بغداد در بخش شمالی استان صلاح الدین واقع است و یکی از محورهای عملیات برای آزادسازی موصل به شمار می رود.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس