پس از اعلام خبر تعطیلی کلیه مدارس شهر تهران، مسوولان سایر استان ها نیز اقدام به اعلام خبر تعطیلی یا باز بودن مدارس استان های مربوطه در روز شنبه 8 اسفند ماه کردند.

به گزارش مشرق، مسعود ثقفی سخنگوی سازمان آموزش و پرورش در حالی از تعطیلی کلیه مدارس 19 گانه شهر تهران جهت شمارش ارا در روز شنبه 8 اسفند ماه خبر داد که طی هفته گذشته علیرضا جدایی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آ‌موزش و پرورش در واکنش به خبر سخنگوی وزارت کشور تکذیبیه ای صادر و طی آن اعلام کرده بود: در روز ۸ اسفند هیچ مدرسه‌ای در تهران و سایر نقاط کشور در هیچ مقطعی به دلیل شمارش آرا تعطیل نیست و در این روز تمام مدارس کشور دایر است و به فعالیت‌های آموزشی و تربیتی به روال عادی می‌پردازد.

پس از اعلام خبر تعطیلی کلیه مدارس شهر تهران، مسوولان مربوطه سایر استان ها نیز اقدام به اعلام خبر تعطیلی یا باز بودن مدارس در استان های مربوطه کردند که در ادامه میخوانید:

مدارس شیراز در روز شنبه تعطیل شد

مدارس نوبت صبح شیراز، زرقان و ارژن بنا به اعلام آموزش و پرورش فارس تعطیل اعلام شد.

آموزش و پرورش فارس اعلام کرده که شیفت عصر مدارس فعال است.

استقبال و حضور مردم در شعب اخذ رای باعث تمدید مهلت رای گیری تا ساعت ۲۳ در شیراز شده است.


مدارس نواحی هفت‌گانه مشهد فردا تعطیل است

 علیرضا رشیدیان در محل ستاد انتخابات استان با اشاره به حضور پرنشاط و گسترده مردم خراسان رضوی در انتخابات هفتم اسفندماه، اظهار کرد: طبق اخباری که تا این لحظه از تمامی حوزه‌های 12 گانه اخذ رأی استان دریافت شده، تمامی حوزه‌های شهری نیاز به تمدید زمان اخذ رأی تا ساعت 23 داشتند که این زمان تمدید شد.

وی با بیان اینکه احتمال تمدید زمان رأی‌گیری در شهر مشهد تا ساعت 24 وجود دارد، خاطرنشان کرد: از همه مردم درخواست می‌کنیم تا با مراجعه هرچه سریع‌تر به شعب اخذ رأی و انداختن رأی خود به صندوق، کار رأی‌گیری را تسهیل بخشند زیرا امکان تمدید پس از ساعت 24 وجود ندارد.

رشیدیان از تعطیلی تمام مدارس شهر مشهد در نواحی هفت‌گانه خبر داد و گفت: با توجه به تراکم مراکز اخذ رأی در مشهد و استقرار بیشترین تعداد شعب اخذ رأی در مدارس، همچنین حضور فرهنگیان و معلمان در روند اجرایی انتخابات، تمام مدارس در نواحی هفتگانه مشهد در تمام مقاطع و نوبت‌های صبح و عصر تعطیل است.

وی به بیان آمار حضور مردم استان و مشهد در انتخابات پرداخت و گفت: تا ساعت 22 در 97 درصد شعب که متصل به سامانه مرکزی هستند، از 2 میلیون و 600 هزار رأی گذشت که این یک رکورد بسیار چمشگیر برای استان به شمار می‌رود.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: تا ساعت 21:15 حضور مردم مشهد در انتخابات از مرز یک میلیون و 100 هزار نفر در صندوق‌های ثابت گذشت که با توجه به آمار سال 90 که 923 هزار و 295 نفر بود، رکورد شکنی کرد.

تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی هرمزگان
 
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: با توجه به شمارش آرا در حوزه‌های انتخاباتی واقع شده در مدارس، تمامی مقاطع تحصیلی استان در نوبت صبح فردا تعطیل خواهد بود.

استان هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که سه نفر از حوزه مرکزی (بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر)، یک نفر از حوزه شرق استان (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) و یک نفر نیز از حوزه غرب (بندرلنگه، بستک و پارسیان) هستند.شرط تعطیلی مدارس اصفهان

براساس اعلام اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان تمام مدارسی که در استان شعبه‌های اخذ رأی هستند، فردا در نوبت صبح تعطیل هستند.

قائدی‌ها، مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی مستقر در ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار داشت: تمامی مدارسی که به نحوی درگیر برگزاری انتخابات بوده‌اند، نوبت صبح فردا تعطیل هستند.


مدارس چهاردانگه فردا تعطیل است

مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه  اظهار کرد: تمامی مدارس منطقه چهاردانگه به دلیل شعبه بودن برخی از مدارس این منطقه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری فردا تعطیل است.

تمام مدارس شهرستان پردیس فردا تعطیل است

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس  اظهار کرد: به تبع تعطیلی مدارس مناطق 19گانه شهر تهران، کلیه مدارس شهرستان پردیس نیز فردا تعطیل است.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در برخی از مدارس و ادامه روند شمارش آرا، مدارس شهرستان پردیس فردا تعطیل اعلام شد.


مدارس اردبیل تعطیل اعلام شد
 

بر اساس اطلاعیه فوری که دقایقی پیش آموزش و پرورش استان اردبیل  صادر کرد روز شنبه 8 اسفند ماه در سری صبح و بعد از ظهر فقط در اردبیل کلیه مقاطع تحصیلی به دلیل شمارش آرای انتخابات تعطیل اعلام شد.

بر اساس همین اطلاعیه واحدهای آموزشی سایر شهرها و مناطق آموزش و پروش به غیر از استان اردبیل باز است و تحصیل در آنها جریان دارد.

شیفت صبح مدارس استان قم فردا تعطیل است

رئیس ستاد انتخابات استان قم گفت: کارمندانی که به عنوان نیروی اجرایی انتخابات طی امروز و امشب در انتخابات فعالیت دارند می‌توانند فردا در ادارات خود حضور نیابند و مدارس استان قم در شیفت صبح فردا تعطیل است.مدارس شهرستان رشت فردا تعطیل است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ستاد انتخاباتی استان تعطیلی مدارس شهرستان رشت را اعلام کرد.

وی تصریح کرد: مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهرستان فردا تعطیل است.

همچنین امشب انتخابات گیلان تا ساعت 23 امشب تمدید شده است.

مدارس مازندران فردا تعطیل نیست

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران درباره وضعیت مدارس استان اظهار کرد: مدارس مازندران فردا تعطیل نیست.

وی تصریح کرد: با توجه به اتمام رای‌گیری در ساعت 22 امشب مشکلی برای فعالیت مدارس مازندران وجود ندارد و مدارس استان از فردا صبح پذیرای حضور دانش‌آموزان است.

معاون سیاسی استاندار مازندران در پایان از انعکاس مناسب اخبار ستادهای انتخاباتی مازندران تشکر کرد.

مدارس شعب اخذ رأی استان البرز فردا تعطیل است

حجت‌الله ملاصالحی رئیس ستاد انتخابات استان البرز گفت: تا این لحظه و براساس رایزنی انجام شده تمام مدارسی که امروز در آنها رأی‌گیری انجام شده فردا تعطیل است.

وی افزود: تا این لحظه باقی مدارس دایر بوده و طبق روال کار خود را انجام می‌دهند.

معاون سیاسی استانداری البرز تصریح کرد: در مورد بقیه مدارس و با توجه به اینکه عوامل آموزش و پرورش امروز همکاری بسیاری با هیأت اجرایی انتخابات داشتند و در امر برگزاری انتخابات فعال بودند تصمیم‌گیری قطعی نشده است.

ملاصالحی بیان کرد: از سوی استانداری البرز نامه‌ای به وزارت کشور ارسال شده و خواسته‌ایم تا با هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش تمام مدارس البرز در روز شنبه تعطیل باشد.

وی در پایان اضافه کرد: در صورت پذیرش این پیشنهاد اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.


مدارس تبریز، آذرشهر، اسکو و شهرجدید سهند فردا تعطیل است

نادر فکورنیا اظهار داشت: به علت طولانی شدن فرآیند برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، شهر جدید سهند، خسروشاه، بخش‌های ایلخچی، ممقان روز شنبه هشتم اسفند ماه تمام مدارس در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در بقیه شهرستان‌ها و بخش‌ها مدارس دایر است.

مدارس اسلامشهر فردا تعطیل است

مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر اظهار کرد: امروز شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی بودیم.

وی بیان کرد: مدارس منطقه آموزشی اسلامشهر فردا به دلیل برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تعطیل است.

مدارس کردستان شنبه تعطیل نیست

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان اظهار داشت: هیچ کدام از مقاطع مدارس کردستان شنبه تعطیل نیست و تمامی مدارس باز است.

مدارس شهر نیشابور فردا تعطیل است

رئیس آموزش و پرورش نیشابور اظهار کرد: به علت استقبال گسترده و تمدید ساعت رأی‌گیری در نیشابور تا نیمه شب و حضور فرهنگیان در پای صندوق‌های رای، مدارس شهر نیشابور در روز شنبه هشتم اسفند تعطیل است.

رئیس اداره آموزش و پرورش نیشابور تصریح کرد: تصمیم‌گیری برای تعطیل کردن مدارس در مناطق در اختیار روسای بخش‌هاست.


کلاس‌های درس کرمان فردا دایر است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه حضور در ستاد انتخابات استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدارس سراسر استان کرمان فردا دایر هستند و دانش‌آموزان به همراه معلمان خود در کلاس درس حاضر می‌شوند.

وی بیان داشت: تاخیر همکارانی که در برگزاری انتخابات مشارکت داشته‌اند در روز آینده اشکالی ندارد و آنها می‌توانند با تاخیر در کلاس درس حاضر شوند.

مدارس نوبت صبح کاشان تعطیل است

بر اساس اعلام فرمانداری شهرستان کاشان مدارس نوبت صبح روز شنبه این شهر تعطیل است.

به دلیل برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و زمان‌بر بودن فرآیند شمارش آرا تصمیم بر آن شد تا مدارس نوبت صبح شهر کاشان تعطیل شود.


مدارس استان خراسان شمالی تعطیل شد

رئیس ستاد انتخابات استان از دستور استاندار خراسان شمالی برای تعطیلی تمامی متصدیان و عوامل اجرایی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و همچنین تعطیلی کلیه مدارس استان خبر داد.

به گفته محمدرحیم نوروزیان بر این اساس همه مدارس آموزش‌ و پرورش استان و تمام کارکنان دولت که در برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه مشغول فعالیت بودند، امروز شنبه هشتم اسفندماه تعطیل خواهند بود.

تمام مدارس سرخس تعطیل اعلام شد

علیرضا دادمحمدی اظهار داشت: به‌دلیل طولانی‌شدن فرآیند انتخابات در سرخس، تمامی مدارس این شهرستان فردا در نوبت صبح و عصر تعطیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخس افزود: به دلیل بعد مسافت زیاد برخی روستاهای شهرستان با مرکز و همچنین طولانی شدن فرآیند انتخابات، مدارس شهرستان فردا تعطیل شده است.

مدارس خوزستان در نوبت صبح و عصر تعطیل است

بنا بر اعلام استانداری خوزستان، تمام مدارس استان خوزستان در نوبت صبح و عصر هشتم اسفند تعطیل است.

تعطیلی مدارس شهرستان دهلران

فرماندار شهرستان دهلران اظهار داشت: با توجه به برگزاری انتخابات در شهرستان دهلران، تمامی مدارس شهرستان در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل هستند.

وی بیان داشت: تمامی عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان نیز با دو ساعت تاخیر کار خود را آغاز خواهند کرد.

مدارس لرستان تعطیل نیست

در اطلاعیه روابط عمومی آموزش و پرورش استان لرستان آمده است: حضور گسترده مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی  و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگ زرین دیگری از حضورآگاهانه مردم در همراهی با آرمان های انقلاب است.

ضمن تبریک این شور و شعور انقلابی به مردم خداجو و همیشه در صحنه لرستان و آرزوی توفیق برای منتخبان مردم به استحضار می رساند که آموزشگاههای دوره های مختلف تحصیلی فردا شنبه 8اسفند ماه دایر است و در هیچ یک از شهرهای لرستان تعطیلی وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 7
 • طاهر کلاته ۰۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  3 0
  فردا مدارس را تعطیل کنید
 • گاوچرون ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  ای کاش من نیز یک مدرسه ای بودم
 • ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  چرا تو یه وزارت خونه باید دو پست موازی باشه تا این ناهماهنگی ها پیش بیاد؟ 1- سخنگوی سازمان آموزش و پرورش 2- رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آ‌موزش و پرورش در
 • یک مادر شاغل ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  بدون اطلاع رسانی مدارس شهر ما رو تعطیل کردن. اینه احترام به مردم! اونهم دقیقا یک روز بعد از انتخابات ؟!!!!
 • یک مادر شاغل ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  بدون اطلاع رسانی مدارس شهر ما رو تعطیل کردن. اینه احترام به مردم! اونهم دقیقا یک روز بعد از انتخابات ؟!!!!
 • علی ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  با سلام ، برنامه ریزی جهت تعطیلی یا دایر بودن مدارس با توجه به نوع و حجم انتخابات در شهر های کوچک و کلانشهر ها کار مشکلی نست که این همه داد و قال راه انداخته اید .
 • رضا ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  شیفت عصر رو تعطیل کنید
 • رضا ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  شیفت عصر رو تعطیل کنید
 • رضا جون ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  شیفت عصر رو تعطیل کنید مرسی
 • گاوچرون ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  ای کاش من نیز یک مدرسه ای بودم
 • ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
  0 0
  چرا مدارس
 • دانش اموز ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۲
  0 0
  تعطیل باشد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس