کد خبر 540231
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸

کاندیدای بحرینی انتخابات ریاست فیفا برای جذب آرای منطقه کونکاکاف روی به حربه‌ای جدید آورد.

به گزارش مشرق، قرار است فردا (جمعه) در جریان کنگره فیفا، 209 اتحادیه عضو فدراسیون جهانی فوتبال در کنار انتخاب رئیس جدید این نهاد، به اصلاحات پیشنهادی کمیته اصلاحات فیفا هم رأی بدهند. یکی از این پیشنهادات این است که تعداد اعضای کمیته اجرایی فیفا از 26 عضو به 9 نفر کاهش پیدا کند، و این بدین معناست که برخی از اعضای این کمیته از جمله نمایندگان کونکاف جایگاه خود در این کمیته مهم و کلیدی را از دست خواهند داد.

شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه، کاندیدای بحرینی انتخابات ریاست فیفا در آخرین تلاش خود برای پیروزی در این رقابت انتخاباتی و کسب آرای 35 عضو کونکاف (کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه دریای کارائیب) در اشاره به اعضای این کنفدراسیون اعلام کرد: به شما می‌توانم این قول را بدهم که اگر من در انتخابات فیفا به پیروزی برسم، تعداد اعضای کمیته اجرایی فدراسیون جهانی فوتبال تغییری نخواهد کرد.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در ادامه عنوان کرد: اطمینان دارم که در فیفا به بیشتر شما (اعضای کونکاکاف) نیاز داریم. ما روی افرادی که در فوتبال داریم، سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه 49 ساله (رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا)، شاهزاده علی‌‌ بن‌حسین 39 ساله (رئیس اتحادیه فوتبال اردن)، جیانی اینفانتینو 45 ساله (دبیرکل اتحادیه فوتبال اروپا)، موسیما گابریل «توکیو» 62 ساله (تاجر اهل آفریقای جنوبی)، ژروم شامپاینه 57 ساله (عضو پیشین فیفا) پنج کاندیدایی هستند که برای تکیه بر مسند ریاست فیفا با هم رقابت دارند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس