کد خبر 539104
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۱

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی و رئیس سابق حزب‌ کار این رژیم با اتهامات فساد مالی مواجه بوده و قرار است که به دلیل این اتهامات محاکمه شود.

به گزارش مشرق و به نقل از تایمز اسرائیل، بن الیزر وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی و رهبر سابق حزب کار این رژیم با اتهامات فساد مواجه شده است.

بنیامین بن الیزر قانون گذار بازنشسته اسرائیلی قرار بود روز دوشنبه به سبب اتهامات مرتبط با اختلاس به صورت غیابی به دادگاه منطقه ای تل آویو احضار شود.

دادستانان اسرائیلی در ماه دسامبر، علیه بن الیزر 80 ساله -که در سال 2014 و پس از 30 سال حضور سیاسی در حزب کار اسرائیل کنست را ترک کرد- به سبب درخواست و دریافت بیش از دو میلیون شِکِل (بیش از 500 هزار دلار) از تجار در ازای انجام اقداماتی که او ادعا می کند خدمات عمومی بوده است، اعلان جرم کردند.

او همچنین به دریافت صدها هزار دلار ارز خارجی متهم شده است که آنها را در مکان های امن در خانه اش و یک بانک پنهان کرده بود که این اقدام ناقض قوانین مالیاتی و قوانین مقرر شده برای اعضای کنست است. گفته می شود از این پول ها برای خرید ملک از جمله یک آپارتمان استفاده شده است.

جورج کارا قاضی این پرونده روز شنبه با درخواست وکلای بن الیزر موافقت کرد که خواستار عدم حضور متهم در دادگاه به سبب مشکلات جسمانی شدند. بن الیزر از نارسایی کلیه رنج می برد.

پیگرد قضایی علیه بن الیزر زمانی آغاز شد که یهودا وین اشتاین دادستان وقت در ماه ژانویه سال 2015 درخواست پلیس را برای اعلان جرم علیه این سیاستمدار و 10 تن از نزدیکان او پذیرفت.

پلیس اعلام کرد تحقیقات 6 ماه در سال 2014 نشان داد بن الیزر زمانی که وزیر امور زیرساختی بوده، این وجوه را از تجار برای انجام خدمات مالی نامشخص در سال 2006 قبول کرده است. او همچنین به پولشویی و استفاده از حساب های بانکی چندین تن از خویشاوندان خود متهم است.

پلیس همچنین تحقیقاتی جداگانه در ارتباط با پرداخت سیصد و پنجاه هزار دلار از سوی یکی از نزدیکان بن الیزر انجام داد.

آبراهام نانیکاشویلی  و جکی بن زاکن -که یک تاجر است- و آیلت آزولای رئیس دفتر سابق بن الیزر از جمله 10 مظنون این پرونده هستند.

وکلای بن الیزر سال گذشته و به سبب شرایط جسمانی او تلاش کردند بدون به دادگاه کشاندن این پرونده آن را حل کنند اما وین اشتاین این درخواست را رد کرد.

در دسامبر سال دو هزار و چهارده، این سیاستمدار اعلام کرد از سیاست کناره گیری خواهد کرد تا بر شرایط جسمانی خود متمرکز شود.

تحقیقات در این باره سبب شد این سیاستمدار سه روز قبل از برگزاری انتخابات از تلاش ها برای تکیه زدن بر کرسی ریاست رژیم صهیونیستی در ژوئن 2014 دست بردارد.

بن الیزر چند سال است که با مشکلات جسمانی دست و پنجه نرم می کند. او در ماه دسامبر 2014 پیوند کلیه انجام داد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس