کد خبر 538279
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۷

فدراسیون تنیس روی میز از زمان حضور رئیس جدید شاهد تغییر و تحولات زیادی بوده است.

به گزارش مشرق، بلاتکلیفی و بی‌رئیسی در فدراسیون تنیس روی میز پس از سرپرستی احمد سعادتمند که نزدیک به 9 ماه طول کشید، روز 16 آبان به پایان رسید و مهرداد علی‌قارداشی با کسب حداکثر آرا در مجمع انتخاباتی به عنوان رئیس جدید انتخاب شد.

بسیاری از کارشناسان و اهالی جامعه تنیس روی میز این انتصاب را به فال نیک گرفتند و به نظر می‌رسید حضور دبیر پیشین فدراسیون بر مسند ریاست بتواند پینگ‌پنگ ایران را به روزهای خوبی نزدیک کند و به ساحل آرامش برساند اما این وضعیت تاکنون چندان هم محقق نشده است؛ چرا انجام تغییرات پیاپی و البته چندین استعفا باعث شده وضعیت نه چندان باثباتی در تنیس روی میز حاکم شود.

انتخابات فدراسیون روز 16 آبان انجام شد و 53 روز طول کشید تا محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان حکم علی‌قارداشی را امضا کند. دلیل این تاخیر نیز مربوط به جابه‌جایی علی‌قارداشی از هواپیمایی جمهوری اسلامی و موافقت با این مسئله بود که بالاخره محقق شد.

علی‌قارداشی روز 9 دی حکمش را از وزیر ورزش دریافت کرد و سه روز بعد یعنی 12 دی ماه مراسم معارفه او در محل فدراسیون تنیس روی میز برگزار شد.

رئیس جدید فدراسیون 2 روز بعد یعنی 14 دی اولین نفر را منصوب کرد و به محمود نظری به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون حکم داد. این نخستین تغییر در فدراسیون بود و از آن زمان تاکنون در طول 47 روز 23 نفر در حکم‌های مختلف منصوب شدند.

سرپرست دبیری، مشاور امور بین‌الملل، مدیر تیم‌های ملی، سرمربی تیم ملی بزرگسالان، سرپرست هیئت خراسان رضوی، مشاور حقوقی و سرپرست کمیته انضباطی، مشاور امور همگانی، مدیر اجرایی پروژه طرح هوپس، سرپرست امور خزانه‌داری، نایب رئیس امور بانوان، سرپرست کمیته پزشکی، سرپرست هیئت استان یزد، سرمربی تیم ملی بانوان بزرگسالان، مشاور و سرپرست کمیته پیشکسوتان، مشاور فدراسیون، مشاور امور پزشکی (برای دو نفر)، سرپرست کمیته مربیان، سرپرست کمیته توسعه و امور استان‌ها، سرپرست کمیته مسابقات، دبیر شورای راهبردی و مدیر روابط عمومی، سمت‌هایی بودند که همگی از 14 دی تا اول اسفند با حکم مستقیم علی‌قارداشی دارای نفر جدید شدند.

در بین این تغییرات افرادی بودند که از پستی به پست دیگر منتقل شدند و چند نفر نیز البته در سمت‌های قبلی خود ابقا شدند.

این همه تغییرات در فدراسیون تنیس روی میز طی 47 روز اخیر نبوده است؛ چرا که چهار استعفا نیز رقم خورد. مهدی تکابی (مدیر اجرایی طرح هوپس)، منصور علوی (رئیس کمیته مربیان)، محمد علی عباسی (سرمربی تیم امید) و علی رحمانیون (مسئول کمیته همگانی و محیط زیست) افرادی بودند که از سمت‌های خود کناره‌گیری کردند که دلیل اصلی بیشتر آنها نیز مخالفت با دبیر فدراسیون بود.

این تغییرات عمده و اساسی را می‌توان از چند جنبه مورد بررسی قرار داد. یکی از این جنبه‌ها بی‌ثباتی در فدراسیونی است که برای موفقیت در مسابقات تیمی قهرمانی جهان و همچنین کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کند.

نکته جالب توجه در برخی از افراد منصوب شده این است که آنها هم اکنون در سمت‌های دیگری در خارج از فدراسیون نیز مشغول به کار هستند و در واقع به صورت تمام وقت در فدراسیون حضور نخواهند داشت.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس