کد خبر 538262
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶

«ایگور کوروتچنکو» رییس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: مسکو در مبارزه با گروه تروریستی داعش عقب نشینی نمی کند و این گروه باید در سوریه و عراق بطور کامل نابود شود.

به گزارش مشرق،کوروتچنکو امروز (یکشنبه) دربرنامه سیاسی از تلویزیون «روسیه یک» گفت: دمشق متحد مسکو است و روسیه بنا به درخواست رسمی سوریه از این کشور در برابر داعش دفاع می کند و عملیات هوافضای روسیه برای همین منظور اجرا می شود.

وی افزود: پس از نابودی داعش در عراق و سوریه که امیدواریم حتما انجام بگیرد، روسیه برای جلوگیری از احیای داعش یا هر گروه تروریستی دیگر در این کشور (سوریه) می ماند.

روسیه از هفتم مهرماه سال جاری به درخواست دولت سوریه با بیش از 6 هزار پرواز رزمی 70 فروند هواپیما، بالگرد و موشکباران از ناو و زیردریایی، بسیاری از مواضع گروه های تروریستی در مناطق مختلف سوریه را نابود کرده است.

کوروتچنکو در ادامه، با بیان این که روسیه باید در سوریه دو پایگاه نظامی دائمی داشته باشد، اظهار کرد: پایگاه دریایی طرسوس و یک پایگاه هوایی در سوریه لازم است و برای قدرت نمایی نیست، بلکه می خواهیم دوباره داعش یا هر گروه تروریستی مشابه در این کشور احیا نشود که باید موافقتنامه 99 ساله بین دو کشور در این زمینه امضا شود.

وی با تاکید بر این که «حمایت جدی از متحدان منطقه ای خود در برابر تروریست ها انجام خواهیم داد»، گفت: بشار اسد رئیس جمهوری قانونی سوریه است و حتی در صورت روی کار آمدن دولت ائتلافی در دمشق باید تا پایان دوره ریاست جمهوری بر مسند قدرت بماند و اگر تمایل داشته باشد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه نیز شرکت کند.

مقام روسی ادامه داد: روسیه به همکاری خود با ایران، مصر و کشورهای دوست دیگر خود برای تامین امنیت منطقه ادامه خواهد داد.

رییس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه در پایان با اشاره به طرح های آمریکا برای تغییر موازنه قوا و اوضاع منطقه خاورمیانه، گفت: حضور نظامی روسیه عاملی ثبات بخش است که اجازه نمی دهد منطقه به هرج و مرج کشانده شود.منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس