در جمع 25 بازیکن زیر نفراتی هستند که رتبه آنها در این فهرست به علت عملکرد درخشان‌شان در فصل گذشته، افزایش داشته و ستارگانی هم هستند که به علت مصدومیت و یا کم‌توجهی سرمربی به جایگاه پایین‌تر تنزل یافته‌اند.

گروه ورزشی مشرق- جهان فوتبال هم اکنون در دست بازیکنان درخشان و ارزنده‌ایست که هر کدام برای تیم باشگاهی و تیم ملی کشورشان همچون گوهری گرانبها ارزشمند هستند. بازیکنانی که نقشی سازنده در صعود تیم و کسب عناوین مختلف قهرمانی ایفا کرده‌اند. گزارش حاضر، به معرفی 100 بازیکن برتر حال حاضر جهان از دید برخی از ورزشی‌نویسان معتبر جهان به دعوت روزنامه گاردین در 4 بخش پرداخته است. در بخش سوم، 25 بازیکن از رتبه 50 تا 26 به ترتیب معرفی می‌شوند.

بخش اول گزارش که مربوط به بازیکنان رتبه 76 تا 100 است را اینجا بخوانید


بخش دوم گزارش که مربوط به بازیکنان رتبه 51 تا 75 است را اینجا بخوانید

بخش چهارم گزارش که مربوط به بازیکنان رتبه 1 تا 25 است را اینجا بخوانید


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم


50. مارکو رویس / هافبک دورتموند / آلمانی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

دورتموند هیچگاه به بازگشت مارکو رویس پس از مصدومیت طولانی شک نداشت. به همین دلیل اخیرا اقدام به امضای قرارداد جدید با وی کرد. بازگشت او اما با درخشش چشمگیر وی روبرو بوده است. هنرنمایی او در یاری تیمش بخصوص در بازی مقابل مونشن گلادباخ و وولسفبورگ، امیدها را به سمت دورتموند باز گردانده است.

(پل دویِل)

49. ژابی آلونسو / هافبک بایرن مونیخ / اسپانیایی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

اینکه پپ گوآردیولا از ژابی آلونسو در پست مدافع میانی هم استفاده می‌کند، مزیت فنی این بازیکن پر قابلیت را نشان می‌دهد. 28 پله سقوط نسبت به لیست سال 2014، دو علت مشخص دارد. اول، افت بدنی آلونسو به علت افزایش سن و دوم ورود آرتورو ویدال به بایرن مونیخ و به حاشیه رفتن ژابی. استیون جرارد در کتاب زندگینامه خود اینچنین در مورد وی می‌گوید: «وفاداری‌اش به تیم را می‌ستایم. در لیورپول که بودیم، مجذوب بازی او بودم. به جرات می‌توانم بگویم بهترین هافبک وسط جهان که در کنارش بازی کردم ژابی آلونسو بود.
(مایکل باتلر)


48. گونزالو هیگوآین / مهاجم ناپولی / آرژانتینی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

گونزالو هیگوآین، امسال 20 رتبه صعود در فهرست داشته است. اگرچه این مهاجم آرژانتینی یک پنالتی حساس را در سال 2015 در مقابل لاتزیو از دست داد و یا در جام ملت‌های آمریکا، در بازی فینال در مقابل شیلی یک پنالتی حیاتی را از دست داد و راه را برای قهرمان شدن حریف باز کرد، اما انصافا درخشش بسیاری در لیگ ایتالیا داشت. او هم از پزشک متخصص تغذیه لیونل مسی بهره برد و با کاهش 4 کیلوگرم از وزنش، به فرمی عالی رسید.
(پائولو باندینی)

47. آلوارو موراتا / مهاجم یوونتوس / اسپانیایی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

موراتا از وقتی که میان ستارگان رئال مادرید رفت، فرصت بیشتری برای درخشش پیدا کرد. یوونتوس، منزلگه مناسبی برای او بود و در فصل گذشته، 15 گل به ثمر رساند. مصدومیت از ناحیه کشاله ران، او را مدتی نیمکت‌نشین کرد اما در کل عملکرد وی درخشان بود.
(نیک ایمز)


46. فیلیپه کوتینیو / هافبک لیورپول / برزیلی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

در سال 2014 از تیم ملی برزیل جا ماند. اما کوتینیو عقب ننشست و به عنوان یکی از خلاق‌ترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس خود را به همگان اثبات کرد. در دوران نه چندان درخشان «برندان راجرز» در لیورپول، درخشش قابل توجهی داشت تا جاییکه هم بهترنی بازیکن وی بود و هم در لیست بهترین بازیکن لیگ برتر قرار گرفت.
(پل دویل)

45. ژروم بوآتنگ / مدافع میانی بایرن مونیخ / آلمانی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

این بازیکن غنائی‌الاصل متولد برلین، یکی از بهترین مدافعین حال حاضر جهان است. در سال 2013 در ویمبلی، چمپیونز لیگ را از دست داد اما ذره‌ای در عملکرد وی تاثیر نداشت. «توماس مولر»، سبک بازی او را شبیه‌‌ترین سبک به فرانتس بکن بائر دانسته است.
(رافائل هونشتاین)

44. جرارد پیکه / مدافع بارسلونا / اسپانیایی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم


جرارد پیکه که پیوسته به دلیل حمایتش از رفراندوم جدایی کاتالونیا از اسپانیا و اظهارات نظرات جنجالی‌اش علیه رئال مادرید، در مرکز توجه است و بارها از سوی طرفداران تیم ملی اسپانیا هو شده است، یکی از بهترین مدافعین جهان در سال 2015 بود.
( نیک ایمز)


43. مارکو وراتی / هافبک پی اس جی / ایتالیایی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

ژاوی در مورد وی گفته: «نظیر وراتی در دنیای فوتبال خیلی کم پیدا می‌شود». کمتر پاسوری است که هم دینامیسم و هم دامنه پاس را با هم دارا باشد. انتقادپذیر است و با اینکه با داوران مشکلات زیادی داشت اما وقتی لوران بلان از وی خواست که پرستیژ خود را حفظ کند، از مربی خود اطاعت کرد.
(پل دویل)


42. آندره پیرلو /هافبک نیویورک سیتی / ایتالیایی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

پیرلو در 26 سالگی به سر می‌برد و به دلیل افزایش سن و افت طبیعی، 13 رتبه سقوط کرده اما همچنان در جمع 50 بازیکن برتر جهان قرار دارد. این جادوگر پاس‌دهی و مهندس بازی، یکی از بهترین‌های دنیاست که در سال 2015 یوونتوس را تا فینال چمپیونز لیگ و فتح دوگانه ایتالیا پیش برد.
(مایکل باتلر)


41. تیاگو سیلوا / مدافع میانی پی اس جی / برزیلی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1394/11/27/1479223_743.jpgسوم

با اینکه عملکرد تیاگو سیلوا در سال 2015 نسبت به سال 2014 ضعیف‌تر شد و حتی دونگا هم او را در لیست برزیل قرار نداد، اما همچنان در 31 سالگی یکی از بهترین مدافعین میانی جهان است و به عنوان کاپیتان پی اس جی دارای کاریزمایی عمیق در زمین است.
(ژولین لارنس)


40. دیه‌گو گودین / مدافع میانی آتلتیکو مادرید / اوروگوئه‌ای

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

گودین یکی از ارزشمندترین مدافعین حال حاضر جهان است. در تابستان گذشته، آتلتیکو اقدام به فروش 8 بازیکن به ارزش 200 میلیون یورو کرد و 78 بازیکن را حفظ کرد که در راس آنها، علاقه بسیار وافری به حفظ گودین داشت. سیمئونه معتقد است که سبک بازی این مدافع اوروگوئه‌ای منحصر بفرد است.
(ثید لو)

39. آنخل دیماریا / مهاجم پی اس جی / آرژانتینی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

سال 2015 برای دی ماریا سال خوبی نبود. از رئال مادرید خارج شد و 6 ماهه اول را در جهنم منچستر گذراند. سپس از سوی پی اس جی با مبلغ 63 میلیون یورو خریداری شد و در نوک پیکان حمله این تیمف مثلث مرگبار خود با «زلاتان ابراهیموویچ» و «ادینسون کاوانی» را کامل کرد. اما به هر حال، در لیست 25 رتبه تنزل داشت.
(ژولین لارنس)

38. هری کین / مهاجم تاتنهام / انگلیسی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

هری کین  را می‌توان یک مهاجم عالی دانست که درخشش بسیاری هم در لیگ برتر و هم در سطح ملی دارد. او یکی از امیدهای اول هاجسون در جام ملتهای اروپا 2016 است. کین، تنها انگلیسی در جمع 50 نفر اول این لیست است.
(دیوید هیتنر)

37. سرخیو راموس / مدافع میانی رئال مادرید


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

راموس را می‌توان بهترین مدافع میانی دنیا دانست. این بازیکن فوق‌العاده، در سال گذشته تا مرز پیوستن به منچستر یونایتد پیش رفت اما نهایتا در رئال مادرید ماند و بازوبند کاپیتانی تیم را بر بازو بست. در آغاز دوره بنیتر اختلاف بزرگی با وی داشت اما نهایتا این راموس بود که در اوج محبوبیت باقی ماند و همچنان طرفداران و باشگاه بسیار به او علاقه‌مندند.
(پل دویل)

36. تیبو کورتوآ / دروازه‌بان چلسی / بلژیکی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

کورتوآ که در سال 2014 بطور قرضی درخشش بسیاری در آتلتیکو مادرید داشت، در سال 20015 به چلسی بازگشت. اما سال 2015 سال جالبی برای او نبود. یک فصل با مورینیو به قهرمانی دوگانه رسید و اما یک فصل را در بحران همراه وی طی کرد. مورینیو او را بهترین دروازه‌بان جهان می‌دانست.
(دومینیک فیفیلد)


35. تونی کروس / هافبک رئال مادرید / آلمانی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

کروس در سال 2014 عالی عمل کرد. فصل درخشانی در بایرن مونیخ داشت و با تیم ملی آلمان به قهرمانی جهان رسید. عزیمت او به رئال مادرید یک اتفاق خوشایند بود اما در سال 2015 درخشش کروس بطور روزافزون کم شد و در لیست 24 پله سقوط کرد. یکی از ضعیفترین عملکردهای وی مربوط به باخت 4 بر صفر مقابل بارسلونا می‌شود.
(یاکوب اشتاینبرگ)

34. جیانلوئیجی بوفون / دروازه‌بان یوونتوس / ایتالیایی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

طبیعتا iهر بازیکنی که پا به سن می‌گذارد باید در این لیست سقوط کند اما بوفون یک اسثنای واقعی است که دلیل اینکه به او لقب سوپرمن را داده‌اند، اثبات می‌کند. او هر چه پیرتر می‌شود، بهتر می‌شود. 38 پله صعود در لیست آن هم در سن 38 سالگی شوخی نیست. وی آنقدر خوش درخشید که یوونتوس را به فینال چمپیونز لیگ پارسال رساند و در فینال با یک نمایش عالی، با یک دست توپ دانی آلوز را گرفت تا قدرت خود را به رخ همگان بکشاند.
(پائولو باندینی)

33. کریم بنزما / مهاجم رئال مادرید / فرانسوی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

ما با این که در بیرون زمین چه کرده کاری نداریم؛ کریم بنزما یکی از بهترین مهاجمین حال حاضر دنیای فوتبال است. اتفاقا، بنزما تعادل خود را کاملا حفظ کرده و در دوره بنیتز هم طبق استاندارد رئال مادرید بازی کرد. او علاوه بر گلزنی، دارای پاس‌های بسیار خوب و حرکت‌های هوشمندانه است که از وی یک مکمل خوب برای کریستیانو رونالدو ساخته است.
(پل دویل)

32. داگلاس کاستا / مهاجم بایرن مونیخ / برزیلی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

از زمانی از شاختار دونتسک به بایرن مونیخ پیوست، آتشی به پا کرده است. او در زمان مصدومیت روبن و ریبری به ترکیب ثابت رسید و آنقدر خوش درخشید که جایگاه ثابت یافت. حرکت تند و تیز و تکنیکی او از گوش‌ها به داخل و شوت‌های دقیق و سهمگین از ویژگیهای بارز اوست. علاوه بر این، مکمل بسیار خوبی برای لواندوفکسی است.
(یاکوب اشتاینبرگ)

31. لوکا موردیچ / هافبک رئال مادرید / کروات

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

اهمیت این بازیکن آنقدر بالاست که اگر نباشد، خلاء وی در رئال مادرید احساس می‌شود. بطور نمونه، غیبت او در بازی نیمه‌نهایی چمپیونز لیگ در مقابل یوونتوس موجب باخت رئال مادرید شد. این بازیکن کامل یک توپ‌ربا، طراح، پاسور، تغذیه‌کننده، کنترل‌کننده توپ، و بازیخوان قدرتمند است.
(یاکوب اشتاینبرگ)

30. داوید سیلوا / هافبک منچستر سیتی / اسپانیایی


100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

هم‌تیمی‌هایش به او لقب مرلین (شاهین) را داده‌اند چرا که در دریافت اولیه توپ‌ها و ساختن کوه از کاه استاد است. خیلی فرصت طلب است و به عنوان یک هافبک 12 گل در فصل 15-2014 زد. به خوبی رحیم استرلینگ و سرخیو آگوئرو را تغدیه می‌کند و نقش بسیار مهمی در صعود اسپانیا به یورو 2016 داشت.
(پل دویل)

29. یحیی توره / هافبک میانی منچستر سیتی / اهل ساحل عاج

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

اگر بگوییم که یحیی نسبت به گذشته افت کرده است، دروغ نگفته‌ایم اما وقتی هم در زمین نباشد، منچستر سیتی به شدت جای خالی او را احساس می‌کند. توره، نه تنها مانوئل پیگرینی را در کسب قهرمانی دو فصل قبل یاری کرد بلکه به عنوان کاپیتان ساحل عاج در قهرمانی این تیم در قاره آفریقا که از سال 1992 به دست نیامده بود، نقش اصلی را ایفا کرد.
(نیک ایمز)

28. آنتوان گریزمان / مهاجم آتلتیکو مادرید / فرانسوی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

گریزمان یک تمام‌کننده خوب است. گواه آن، 22 گل زده در فصل 15-2014 لالیگاست. گلهای زیبایی هم می‌زند و یکی از آنها شوت برگردان در مقابل دیپورتیوو لاکرونیا بود. بازیساز، خلاق، سریع و یک زننده ضربات آزاد است و برای باشگاه یک سرمایه محسوب می‌گردد. او، 46 پله در لیست صعود داشته است.
(پل دویل)

27. پی‌یر امریک آبومیانگ / مهاجم دورتموند / گابونی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

پس از جدایی غم‌انگیز یورگن کلوپ از دورتموند، مدیران باشگاه همه تلاش خود را کردند تا سرمایه دیگری را از دست ندهند. آنها یک قرارداد خوب با آبومیانگ امضا کردند. در ابتدای فضل گذشته، منتقدان شروع به نقد وی کردند اما عملکرد بازیکن گابونی با کسب 22 گل، آنها را ساکت کرد.
(پل دویل)


26. مسعود اوزیل / هافبک آرسنال / آلمانی

100 بازیکن برتر حال حاضر جهان / بخش سوم

این هافبک آلمانی ترک‌تبار، در ابتدای ورود به آرسنال در بازیهای بزرگ دچار چالش می‌شد و همین امر موجب انتقاد بسیاری بر علیه او شده بود. اما به مرو زمان، اوزیل سکان مهندسی تیم را بر دست گرفت و اکنون یک شماره 10 واقعی برای تیم است. وی، 28 پله صعود داشته است.
(دیوید هیتنر)


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس