محمدرضا از مسئله جنسی زجر می‌کشید و به همین خاطر نسبت به دکتر نفیسی (پیشکارش) کینه و دشمنی خاصی پیدا کرده بود.

به گزارش گروه تاریخ مشرق؛ روایت دوران پهلوی و به خصوص محمدرضا پهلوی در آئینه خاطرات اطرافیانش بسیار خواندنی و جذاب است. در این میان می‌توان کتاب «ظهور و سقوط پهلوی»؛ خاطرات ارتشبد حسین فردوست از همه قابل تامل‌تر است. در ایام بهمن ماه سعی خواهد شد تا بخش‌هایی از خاطرات رجال پهلوی را برای مخاطبین خود منتشر نماییم:

***
   
مسئله قابل‌ ذکر درباره دوران زندگی محمدرضا در سوئیس، رفتار جنسی او است.

محمدرضا از مسئله جنسی زجر می‌کشید و به همین خاطر نسبت به دکتر نفیسی (پیشکارش) کینه و دشمنی خاصی پیدا کرده بود! اکثرا به من می‌گفت: «این پیرمرد (چون مؤدب‌الدوله در آن زمان خیلی پیر بود و موهایش کاملا سفید بود) دو تا رفیقه دارد، که پرون برایش تهیه کرده» و به نفیسی ناسزا می‌گفت! یکی از معشوقه‌های مؤدب‌الدوله از ژنو می‌آمد و او هم برای استقبالش به ایستگاه شهرک رول می‌رفت. معشوقه دیگر همیشه وقت معینی (شب یکشنبه) می‌آمد. علاوه بر این دو، در آپارتمان شیکی که زندگی می‌کرد، یک کلفت داشت. این کلفت مسن بود و قیافه جذابی نداشت، ولی دختری داشت که هم جوان بود و هم زیبا. دخترک خیل توجه محمدرضا را به خودش جلب کرده بود و غالبا به من می‌گفت: «چقدر دلم می‌خواهد او را بغل کنم! این پیرمرد این دختره را به خانه خودش آورده و علاوه بر او، دو تا رفیقه دارد!» محمدرضا همیشه به من می‌گفت که این مسئله برایم عقده شده است.

حواس بازی پرخرج شاه با یک مستخدم سوئیسی

این مسئله واقعا برای محمدرضا عقده شده بود و در آن سن احساس کمبود شدید می‌کرد و مسئول این امر را نفیسی می‌دانست. محمدرضا همین مسائل را و شاید بیشتر از اینها را، به پرون هم می‌گفت و پرون (که واسطه معشوق‌های نفیسی بود) متوجه مسئله شده بود.

در مدرسه لُه‌روزه، حدود چهل نفر کلفت کار می‌کردند، البته کلفت به معنای ایرانی کلمه نه؛ مستخدمه‌های خیلی زیبا و تمیز و شیک و جوان. در میان آنها یکی از همه زیباتر و جذاب‌تر بود و حدود 22-23 سال داشت و توجه محمدرضا را جلب کرده بود. او به پرون گفت، حالا که نفیسی چنین می‌کند، من هم از این مستخدمه خوشم می‌آيد. او را به اتاقم بیاور! پرون هم که مستخدم بود راحت توانست مسئله را با مستخدمه حل کند و او را با خودش به اتاق ولیعهد می‌آورد.

این جریان ادامه داشت تا روزی محمدرضا مرا به اتاق خواست. اتاق من کنار اتاق محمدرضا بود. خودش آمد و در زد و گفت: «بیا اتاق من، کارت دارم!» رفتم. دیدم که همان مستخدمه در اتاق محمدرضا است و پرون هم نیست. دخترک دستمالی جلوی چشمش گرفته بود؛ یعنی ناراحت است و گریه می‌کند! محمدرضا که دستپاچه شده بود، به من گفت: «حسین، به مشکل برخورده‌ام» گفت: «مشکلت چیست؟» گفت: «من با این خانم تماس جنسی داشتم و ایشان حالا می‌گوید که آبستن شده است، تکلیفم چیست؟ اگر پدرم بفهمد پوستم را می‌کند. کافی است نفیسی مسئله را بفهمد و به او بنویسد. کمکم کن! چگونه می‌توانم نجات پیدا کنم؟!» من پاسخ دادم که بهترین راه پول است و جلوی دخترک گفتم: «ایشان می‌گویند که از شما بچه‌ای دارند. خوب، باید حرفشان را قبول کرد، دروغ نمی‌گوید.» البته معتقد نبودم که چنین مسئله‌ای باشد، چون مسلما برای آن دختر همخوابگی مسئله‌ای نبود و روشن بود که اگر علت خاصی نداشت، می‌توانست جلوگیری کند. سپس رو به آن زن کردم و گفتم: «شما می‌گویید که محمدرضا را دوست دارید، خودتان باید کمک کنید تا مسئله حل شود و باید شما حلال مشکلات باشید!»

حواس بازی پرخرج شاه با یک مستخدم سوئیسی

ارنست پرون در کنار شاه

 دختر گفت: «مشکل من دوتاست. اول اینکه اگر مدیر بفهمد مرا اخراج می‌کند و بیکار می‌مانم. دوم اینکه باید کورتاژ‌کنم.» گفتم: «بسیارخوب، شما هر مبلغی که فکر می‌کنید برای یکسال بیکاری و برای عمل کورتاژ نزد بهترین دکترها، به نحوی که کوچک‌ترین خطری نداشته باشد، لازم است حساب کنید و در عدد 3 ضرب کنید و بگویید چقدر می‌شود!» کمی فکر کرد و گفت: «5000 فرانک!» البته، امروزه 5000 فرانک پول زیادی نیست، ولی در آن زمان خیلی زیاد بود. حقوق ماهیانه دخترک شاید 150 فرانک بیشتر نبود.

به محمدرضا گفتم: «بسیار خوب، 5000 فرانک به ایشان بدهید تا برود!» محمدرضا گفت: «این پول را از کجا تهیه کنم؟! پول‌ها که همه نزد نفیسی است!» گفتم: «به او بگویید که حسین (یعنی خودم) گرفتاری خانوادگی شدید در تهران پیدا کرده است و احتیاج فوری به پول دارد. شما می‌توانید و توجیهش را دارید که از من به شدت دفاع کنید. این را به نفیسی بگویید و بخواهید که به پدرتان بنویسد.»

حواس بازی پرخرج شاه با یک مستخدم سوئیسی

حسین فردوست

محمدرضا همین سخنان را به نفیسی گفت و او هم که به قول معروف ملانقطی بود، گفت به شاه می‌نویسم و اگر تصویب شد، می‌دهم. محمدرضا اصرار کرد که خیر، همین حالا می‌خواهم. شما پول را بدهید و اگر تصویب نشد، پس می‌دهم یا از مخارج کسر کنید. به هر حال، پول را گرفت و فردای آن روز دخترک را به اتاق خواستیم. 5000 فرانک را شمردم و به دستش دادم و گفتم: «تشریف ببرید سر کارتان، اگر اخراجتان کردند که کردند، اگر نکردند که هیچ!» اتفاقا او را اخراج نکردند و خودش تقاضا کرد که از مدرسه برود. علت آن را نمی‌دانم، شاید با این پول می‌توانست در جای دیگری وضع بهتری داشته باشد.

*صص 48-50

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 13
 • ناشناس ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  2 0
  عجب دختر حقه باز و زرنگي، شاه را هم تيغ زده!
 • مهدی از قم ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  1 4
  ننگین ترین لحظات تاریخ ایران در زمان پهلوی ها به وجود امده است.مخصوصا کنفرانس تهران که سران متفق بدون اطلاع و اجازه شاه ایران در ایران جلسه گذاشتند و به جانشین کوروش و داریوش حتی اجازه شرفیابی هم ندادند.طنز کار اینجا است که عده ای این فرد زبون و پست و پدرش را تا مرتبه پادشاهان افسانه ای بالا برده اند.اگر کسی مخالف صحبت من است لطفا به صراحت بیان کند کدام کشور و در چه تاریخی به مرحله ای رسیده است که با وجود داشتن شاه این دست اتفاق ها برایش پیش امده باشد
 • ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  0 1
  وقتی در همه جهان دولت ها به فکر پیشرفت بودن درایران این کثافتا پول مردم صرف هوس بازی میکردن
 • ناشناس آذری ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  3 0
  مشرق خودتو اینقدر اذیت نکن! شاه بود و صاحب زر و زور. مگر آقایون و آقازاده ها، الان همون کارها رو نمی کنن؟!
 • سید دکتر محمود ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  3 0
  تاریخ نشان خواهد داد چه گروهی به ملت بیشتر خیانت کردند
 • ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  0 2
  لعنت خدا بر اون قزاق قلدر و پسر فاسد و خانواده دزد و کثیفش. مشرق!چاپ نکنی مشمول همین لعن میشی
 • ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  0 1
  ذلیل نفس بودن همین است باعث بدبختی خودت ویک ملت
 • ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  2 0
  شاه دیکتاتور بود و .... ولی دروغ سرایی هم امر کثیفی است
 • دکتر شهابی ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  0 2
  بدبخت دختر که شرمگاهش را دراختیار شاه ایران قرار داد وپول گرفت ورفت . شما ببینید که شاه این مملکت روزی چند تا دختر مظلوم وبی گناه را می آوردند وبی صورتشان می کرد و رهایشان می نمود . این همان پادشاهی بود که می خواست این کشور را به سوی دروازه ی تمدن بزرگ رهنمون سازد . خدا را شکر که به گورستان و جهنم الهی رفت .
 • رسول مشهدي ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  1 0
  البته اعتراف هر كس در مورد خودش قابل قبول است ولي در مورد ديگري هرگز.مرحوم فردوست داستاني را در مورد كس ديگري تعريف كرده كه عقل حكم ميكند بدان شك كرد.
 • پزشکی ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  1 0
  میگن مدتیه تو ناصرخسرو " قرص و آمپول سقط جنین " رو به راحتی و با قیمتهای بالا می فروشن ... ! طرز استفاده ش رو هم یاد میدن!
 • ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  1 1
  جالبه که شاه مملکت پول اضافه نداشته برای ول خرجی
 • هادی ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  0 1
  بد نیست دوستان در مورد ارتشبد فردوست و وفاداری او به خاندان پهلوی هم کمی مطالعه کنند البته!
 • ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  2 0
  طرف مرده این همه هی دربارش مطلب میزنی خوب یا بد دیگه هی پشت سر مرده حرف نزن کارهای خوب یا بدشو داره اون دنیا جواب میده
 • ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  0 1
  اینایی که هنوزم دم از شاه میزنن و میگن خدا بیامرزدش واقعا چطوری فکر میکنن ؟!
 • ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  1 0
  زمان خاطره را توجه کنيد. آن وقت هنوز شاه نبوده بلکه پدرش رضا خان زنده بوده و از او هم مي‌ترسيده
 • ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  1 0
  احمقانه
 • ممد ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  2 0
  سانسورچي دركت ميكنم عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااشقتم،بخدا
 • ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
  1 2
  مهدی از قم؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس