منابع خبری از پیشروی نیروهای «پیشمرگه» به سوی یکی از مقرهای اصلی گروه تروریستی «داعش» در جنوب استان «کرکوک»‌ عراق خبر دادند.

به گزارش مشرق، نیروهای «پیشمرگه» منطقه کردستان عراق در ادامه نبرد با گروه تروریستی «داعش»، به سوی یکی از مقرهای اصلی تروریست‌ها در جنوب استان «کرکوک» در حال پیشروی هستند.

به گزارش منابع خبری در عراق، نیروهای پیشمرگه با حمایت نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) ترکمن‌ها خود را برای آغاز عملیاتی استراتژیک علیه تروریست‌های داعش در شهرستان «الحویجه» به عنوان یکی از مقرهای اصلی داعش در شمال عراق آماده می‌کنند.

«نجاه حسین» استاندار کرکوک در این زمینه گفت: نیروهای الحشد العشبی ترکمن‌ها از نظر سازمانی و تسلیحاتی برای مشارکت با نیروهای پیشمرگه در پاکسازی بقیه مناطق کرکوک از سیطره افراد مسلح آماده شدند.

به گفته منابع آگاه، نیروهای پیشمرگه هم اکنون در حال پیشروی نظامی به سوی مناطق جنوب غرب استان کرکوک هستند. عملیات پیشمرگه تنها به مناطق منتهی به شهرستان حویجه محدود نشده و مناطق واقع در منطقه مرزی شهرستان «داقوق» واقع در 40 کیلومتری جنوب کرکوک را نیز شامل می‌شود.

نیروهای پیشمرگه چند روز گذشته بر ارتفاعات مشرف بر  مناطق جنوب غرب کرکوک را تحت کنترل گرفته و به مسافت 18 کیلومتری مرکز شهرستان حویجه رسیده‌اند.


پیشروی نیروهای کرد عراق به سوی مقر «داعش» در جنوب کرکوک +نقشه

پیشروی نیروهای کرد عراق به سوی مقر «داعش» در جنوب کرکوک +نقشه

موقعیت کرکوک در نقشه عراق
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس