کد خبر 522773
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۳

پلیس شهرهای مختلف اندونزی پس از عملیات تروریستی پنجشنبه گذشته در جاکارتا در حال آماده باش کامل بسر می برند.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه های اندونزی،  رئیس پلیس جاکارتا از شناسایی عوامل این حملات تروریستی خبر داد و گفت که اندونزی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش باید همکاری با کشورهای همسایه را تقویت کند.

وی گفت: روسای پلیس در سراسر اندونزی هم اکنون در آماده باش قرار دارند و از گردشگران خارجی و استرالیایی در جزیره بالی که سال سال 2002 شاهد انفجارهای تروریستی بود خواسته شده است از رفت و آمد غیرضروری پرهیز کنند.

'تیتو کارناویان' رئیس پلیس جاکارتا در 'ساریناه' محل حملات تروریستی روز گذشته به خبرنگاران، گفت: ما نیازمند توجه بسیار جدی به ظهور و پیامدهای گروه تروریستی داعش هستیم.

وی گفت: ما نیاز به تقویت اقدامات پیشگیرانه از جمله تصویب قوانین برای جلوگیری از این اقدامات تروریستی داریم و امیدواریم که همتایان کشورهای دیگر هم اقدام کنند چون تروریسم در خانه رشد نمی کند، آن بخشی از شبکه داعش است.

در حملات تروریستی جاکارتا یک مرد اندونزیایی و یک نفر با ملیت دوگانه کانادایی - الجزایری کشته شدند. 24 نفر نفر از جمله یک اتریشی، آلمانی و هلندی به شدت زخمی شدند.
رئیس پلیس جاکارتا همچنین از شناسایی عوامل حملات تروریستی در منطقه 'ساریناه' این شهر اندونزی خبر داد، اما تاکنون مشخصات آن ها را اعلام نکرده است.

'آنتوان چارلیان' سخنگوی پلیس اندونزی نیز گفت که پلیس در خانه یکی از بمب گذاران حملات جاکارتا پرچم و نشان گروه تروریستی داعش را یافته است.

وی گفت: ما اکنون می توانیم مطمئن باشیم این عملیبات را گروه تروریستی داعش برنامه ریزی کرده بود.

گروه تروریستی داعش نیز مسئولیت این حملات تروریستی را برعهده گرفت.

این سخنگوی پلیس اندونزی، گفت که تیم های جستجو هم اکنون در حال تعقیب گروه و کسانی هستند که پشت این حملات قرار داشتند.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس