یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه باید بر کتب درسی مدارس از سوی حوزه نظارت شود، بیان کرد: باید این کتب مبلغ اسلام، تقوا و عقاید و احکام باشد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی چهارشنبه شب در نخستین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره به اینکه زندگی بشر دسته جمعی است و هر برکتی نصیب بشر شده در سایه این نوع زندگانی بوده است بیان کرد: در گذشته ارتباط بین افراد ضعیف بود ولی امروز شرایط متفاوت شده است.

وی بیان کرد: یکی از مراکز ارتباطی در اسلام مساجد بودند و در مساجد پیام‌ها به مردم منتقل می‌شد و با گذشت زمان وسایل ارتباط جمعی به قدری زیاد شد که امروز افراد به قدری از یکدیگر خبر دارند که گویا در یک اتاق حضور دارند.

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه باید از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای تبلیغ دین استفاده شود گفت: باید مردم را به سوی خدا و مسائل اعتقادی دعوت کنیم و یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای این هدایت و دعوت تبلیغ است.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که اخیرا معمول شده است قرائت یک صفحه از قرآن کریم همراه با ترجمه بعد از اقامه نماز در مساجد است و باید چنین حرکتی تشویق شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نباید برای تبلیغ فقط به منبر اکتفا کرد و ضروری است که از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت، تصریح کرد: برنامه‌های عزاداری نیز یکی از بهترین انواع تبلیغ دین است.

وی با اشاره به اینکه باید بر کتب درسی مدارس از سوی حوزه نظارت شود، بیان کرد: باید این کتب مبلغ اسلام، تقوا و عقاید و احکام باشد.

این مرجع تقلید بیان کرد: حوزه علمیه نباید از کتاب‌های دبستان، دبیرستان و دانشگاه غافل شود، همچنین حضور حوزه در صداوسیما کافی نیست و باید در این زمینه مطالبه کرد.

وی ضرورت توجه به کار تبلیغی در همه عرصه‌ها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: باید حوزه‌های علمیه بر محتوای فیلم‌ها و رسانه‌های مکتوب نظارت داشته باشند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ادامه داد: تشویق به مطالعه از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و نباید شاهد پایین بودن سرانه مطالعه در کشور باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس