کد خبر 517699
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷

گروه تروریستی داعش از زمان تصرف موصل با انتشار فیلمهای تبلیغاتی و گردن زنی، ایدئولوژی های مرگبار خود را گسترش داده است.

به گزارش مشرق، روزنامه گاردین در گزارشی به جدول زمانی فیلم های تبلیغاتی گروه تروریستی داعش پرداخت. در این گزارش آمده است: گروه تروریستی داعش همچنان به اقدامات جنایتکارانه خود ادامه می دهد. یکی از تازه ترین این جنایت ها اعدام 5 جاسوس انگلیسی به دست عناصر شیطان صفت این گروه تروریستی است. گروه داعش از سال گذشته میلادی پس از تصرف دومین شهر بزرگ عراق مورد توجه زیادی قرار گرفت. اقدامات بی رحمانه و غیرانسانی این گروه تروریستی از زمان اشغال موصل به شرح زیر است:

9 ژوئن 2014: گروه تروریستی داعش موصل را تصرف کرد. پس از فلوجه و رمادی، این سومین شهر عراق بود که به اشغال عناصر گروه تروریستی داعش در می آمد.

29 ژوئن 2014: گروه تروریستی داعش یک قلمرو جدید ایجاد کرد که شامل بخشهایی از هر دو کشور عراق و سوریه می شد. پس از آن نام مخفف آیسیس را برای گروه تروریستی خود انتخاب کرد.

اوایل اوت 2014: پس از آنکه داعش تعدادی از زنان ایزدی را در یکی از کوه های عراق اسیر کرد، حملات هوایی آمریکا علیه این گروه تروریستی آغاز شد. داعش گفته بود هرکدام از این زنان ایزدی بخواهند از کوه پایین بیایند، کشته می شوند.

19 اوت 2014: گروه تروریستی داعش فیلمی تبلیغاتی از اعدام یک روزنامه نگار آمریکایی به نام "جیمز فولی" منتشر کرد. گفته می شود اعدام وی انتقام از حملات هوایی آمریکا بود.

2 سپتامبر 2014: استیون ساتلاف، روزنامه نگار آمریکایی-صهیونیست در دومین فیلم تبلیغاتی گروه تروریستی داعش اعدام شد.

13 سپتامبر 2014: گروه تروریستی داعش فیلمی از اعدام "دیوید هینز،" امدادگر انگلیسی منتشر کرد. این امدادگر در روزهای نخست ورود به سوریه بدست عناصر این گروه تروریستی اسیر و کشته شد. وی نخستین فرد انگلیسی بود که بدست عناصر داعش اعدام شد.

26 سپتامبر 2014: انگلیس با حملات هوایی علیه گروه تروریستی داعش در عراق موافقت کرد.

3 اکتبر 2014: گروه تروریستی داعش فیلمی از اعدام "الن هنینگ،" امدادگر انگلیسی منتشر کرد. 

وی چهارمین گروگان غربی بود که بوسیله داعش سر بریده شد. 

16 نوامبر 2014: پیتر کاسیگ، یک آمریکایی دیگر بدست عناصر داعش اعدام شد. اما فیلم تبلیغاتی منتشر شده در خصوص اعدام پیتر با فیلم های قبلی متفاوت بود؛ زیرا این فیلم لحظه اعدام او را نشان نمی داد.

3 ژانویه 2015: یک فیلم تبلیغاتی دیگر بوسیله جان کانتلای، خبرنگار انگلیسی منتشر شد. در این فیلم کانتلای نحوه زندگی در قلمرو داعش را به نمایش گذاشت. وی تاکنون در چندین فیلم تبلیغاتی این گروه تروریستی حضور داشته است. کانتلای حتی چندین مقاله برای مجله داعش چاپ کرده است.

اواخر ژانویه 2015: گروه تروریستی داعش ششمین فیلم تبلیغاتی خود را منتشر کرد. در این فیلم، یک گروگان ژاپنی بدست عناصر داعش اعدام می شود. کمتر از یک هفته بعد، گروه تروریستی داعش یک مرد ژاپنی دیگر را اعدام می کند.

26 فوریه 2015: شبکه بی بی سی و روزنامه واشینگتن پست در گزارشهایی اعلام کردند "محمد اموازی" ملقب به "جان داعشی" کسی است که در فیلم های تبلیغاتی گروه تروریستی داعش افراد را اعدام می کند.

13 نوامبر 2015: پنتاگون با قاطعیت اعلام کرد "جان داعشی" در حملات هوایی آمریکا در رقه به هلاکت رسیده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس