کد خبر 514949
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۲

در حالی که نیروهای مسلح عراقی طی روز گذشته پیشروی‌های زیادی را در مرکز شهر الرمادی داشته‌اند، امروز نیز تلاش دارند در دو محور شرقی و غربی، تروریست‌های داعش را محاصره کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش عراق و نیروهای مبارزه با تروریست با کمک نیروهای عشایر اهل سنت منطقه در ادامه پیشروی‌های خود در شهر الرمادی، پس از پاکسازی کامل منطقه راهبردی الحوز، عصر روز گذشته موفق شدند بر پل الحوز (پل ارتباطی بین منطقه الحوز با مناطق حومه جنوبی شهر از جمله الحوریة و القادسیة) بطور کامل سیطره یابند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر نیروهای عراقی در حال پیشروی به سمت شمال منطقه الحوز یعنی به سمت جنوب منطقه الجمعیة هستند.

جدیدترین وضعیت میدانی «الرمادی» +نقشه
نقشه شهر الرمادی مرکز استان الانبار

 

 از محور شمالی خبر می‌رسد که نیروهای عراقی در حال پاکسازی و پیشروی در محله الجمعیة هستند و سعی بر پاکسازی تمامی این منطقه را دارند و قصد دارند به سوی جنوب الجمعیة و مرکز شهر پیشروی کنند.اما عملیات به دلیل وجود هزاران بمب و مین بکار گذاشته شده در خانه‌ها و خیابانها و حتی وسایل خانه و ... به کندی صورت می گیرد. از طرف دیگر نیروهای اطلاعات ارتش عراق اطلاع یافتند تعدادی از عناصر تروریستی داعش خود را برای انفجار انتحاری در بین نیروهای عراقی در مناطق آلوده آماده کرده‌اند و همین امر موجب شده است که عملیات با احتیاط صورت گیرد.

بنظر می رسد نیروهای عراقی با پیشروی از سمت الحوز به سوی شمال یعنی مرکز شهر (جنوب الجمعیة) و از سمت الجمعیة به سمت مرکز شهر (شمال الحوز) قصد محاصره کردن تروریستهای داعش در دو محور شرقی و غربی را داشته باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس