کد خبر 514589
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۶

یک منبع امنیتی در اداره امنیت الشرقیه از بازداشت اعضای باند وابسته به گروه تروریستی داعش در سوریه خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه های خبری مصر، یک منبع امنیتی در اداره امنیت الشرقیه اعلام کرد که دو جوان از اعضای باند جدیدی که با گروه تروریستی داعش در سوریه تماس داشتند، بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، این دو جوان «ادهم» و «اسامه» نام دارند و اعضای یک باند 11 نفره هستند که 9 نفر آنها نیز به سوریه رفته اند تا در آنجا آموزش ببینند.

وزارت کشور مصر 3 هزار صفحه اخوان المسلمین در فیس بوک را بست

وزارت کشور مصر اعلام کرد که 3343 صفحه اخوان المسلمین در فیس بوک را که به خشونت و اغتشاش تحریک می کرد، بسته است.
در بیانیه وزارت کشور آمده است که اخیرا 254 نفر را به اتهام تحریک مردم به خشونت و ایجاد نگرانی و ناآرامی در کشور بازداشت کرده اند.

محاکمه مرسی در قضیه جاسوسی برای قطر به روز 2 ژانویه موکول شد

دایره 11 رسیدگی به پرونده های تروریستی امروز یکشنبه به ریاست قاضی محمد شیرین فهمی و عضویت دو مستشار قضایی به نام های حسن السایس و ابو النصر عثمان به منظور رسیدگی به اتهامات محمد مرسی و 10 نفر دیگر در پرونده جاسوسی برای قطر تشکیل جلسه داد.

قاضی دادگاه ادامه جلسه را به روز 2 ژانویه به منظور استماع اظهارات سرلشگر اسامه الجندی مدیر امنیت ریاست جمهوری، سرلشگر محمد زکی رئیس گارد حفاظتی ریاست جمهوری و یک افسر امنیت ریاست جمهوری، موکول کرد.

بر اساس این گزارش، تحقیقات دیوان عالی امنیت دولت در این پرونده نشان می دهد که محمد مرسی و تعدادی از متهمان گزارشات صادره از دستگاه های اطلاعات عمومی و جنگی، نیروهای مسلح، نیروهای امنیت ملی در وزارت کشور و سازمان نظارت اداری را به سرقت برده اند که در میان آنها اسناد کاملا محرمانه نیز دیده می شود که مربوط به ارتش، مکان های استقرار نیروهای ارتش و سیاست های کلی دولت است.

این متهمان قصد داشتند این گزارشات و اسناد را به دستگاه اطلاعات قطر و شبکه ماهواره ای الجزیره متعلق به این کشور تحویل داده و به مصر و امنیت ملی آن لطمه بزنند.

این متهمان عبارتند از: محمد مرسى عیسى العیاط ( رئیس جمهور اسبق- زندانی) - أحمد محمد محمد عبد العاطى (زندانی - مدیر دفتر رئیس جمهور اسبق – داروساز) - أمین عبد الحمید أمین الصیرفى (زندانی – منشی سابق نهاد ریاست جمهوری) - أحمد على عبده عفیفى (زندانی- تهیه کننده فیلم های مستند) - خالد حمدى عبد الوهاب أحمد رضوان (زندانی- مدیر تولید شبکه مصر 25) - محمد عادل حامد کیلانى (زندانی – مهماندار هواپیما در شرکت هواپیمایی مصر) - أحمد إسماعیل ثابت إسماعیل (زندانی – آموزشیار دانشگاه علوم و فنآوری مصر) - کریمه أمین عبد الحمید أمین الصیرفى (دانشجو) - أسماء محمد الخطیب (فراری – گزارشگر شبکه خبری رصد) - علاء عمر محمد سبلان (فراری – تبعه اردنی – تهیه کننده برنامه های شبکه الجزیره قطر) - إبراهیم محمد هلال (فراری - رئیس بخش اخبار شبکه الجزیره قطر.

این در حالی است که دادگاه جنایی قاهره اخیرا «محمد مرسی» را در پرونده معروف به «فرار از زندان» به اعدام و در پرونده «جاسوسی» به حبس ابد محکوم کرد.

این دادگاه همچنین محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و تعداد دیگری از رهبران اخوان المسلمین از جمله رشاد البیومی، سعد الکتاتنی محی‌السید احمد و عصام العریان را در جریان پرونده فرار از زندان به اعدام با چوبه دار محکوم نمود.

بر اساس این گزارش دادگاه جنایی قاهره در پرونده جاسوسی نیز علی البلتاجی، خیرت الشاطر جانشین اول رهبر اخوان المسلمین و احمد عبدالعاطی را به اعدام با چوبه دار محکوم کرد.

در همین رابطه محمد مرسی، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و سعد الکتاتنی و عصام العریان و تعدادی دیگر از رهبران اخوان المسلمین در پرونده جاسوسی به حبس ابد محکوم شدند.

کشته شدن 2 فرد مسلح در سینا

سرتیپ محمد سمیر سخنگوی ارتش مصر کشته شدن 2 فرد مسلح طی عملیات امنیتی در شمال سینا واقع در شمال شرقی کشور را اعلام کرد.

وی گفت که نیروهای مجری قانون (متشکل از ارتش و پلیس) موفق شدند یکی از عناصر تروریستی که در حادثه ترور ایمن الدسوقی یکی از افسران پلیس دست داشت و همچنین یک فرد تروریست دیگر را به قتل برسانند.

به گفته وی نیروهای ارتش بر اساس اطلاعاتی که در دست داشتند دو فرد مسلح را در منطقه جسد الوادی در شهر العریش تعقیب کرده و در نهایت یکی از آنها کشته شد و دیگری نیز که زخمی شده بود توانست فرار کند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش همچنین یک فرد مسلح دیگر را در نزدیکی جبل الحلال واقع در جنوب العریش تحت تعقیب قرار داده و او را به قتل رساندند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس