نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فریادهای «مرگ بر آمریکا»، نسبت به مصوبه خصمانه دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان دادند.

به گزارش مشرق، در جلسه علنی امروز مجلس، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۱۵۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر نفی هر گونه سلطه‌جویی و سلطه‌پذیری، به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر محدودیت سفر به این کشور در صورت سفر به ایران اشاره کرد و اظهار داشت: مجلس نمایندگان آمریکا یک اقدام غیرمنطقی و غیرقابل دفاع که نشانگر کینه و عداوت این قدرت سلطه‌گر علیه نظام جمهوری اسلامی است، انجام داد و امروز هم اوباما این مصوبه را تائید کرد و نشان داد که پشت این لبخند زهرآگین آنها چه شمشیری آخته است.

وی ادامه داد: جا داشت که مجلس و دولت نیز در این رابطه اقدام متقابل و بایسته‌ای انجام دهند.

سلیمی خطاب به محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس که اداره جلسه علنی را بر عهده داشت، گفت: اما متاسفانه در نطق امروز جنابعالی هم به این مساله اشاره‌ای نشد؛ انتظار این است که اقدام شایسته و بایسته‌ای در این رابطه از سوی مجلس و دولت انجام شود.

باهنر: مصوبه کنگره آمریکا نشان داد آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند

پس از اخطار نماینده مردم محلات و دلیجان، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس با وارد دانستن اخطار، گفت: بحث، بحث جدی است و این نوع رفتارها همواره دیوار بی‌اعتمادی را بلندتر، مستحکم‌تر و طولانی‌تر می‌کند و اثبات می‌کند که این قدرت‌ها مانند آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند.

وی ادامه داد: همین رفتارهای ضد بشری و نگاه دوگانه به مسائل دنیا، این آثار شوم را بوجود آورده و ادامه خواهد داشت.

باهنر تاکید کرد: از مقامات دولت و وزارت امور خارجه می‌خواهیم حتما درباره این رفتار خصمانه دولت آمریکا عکس‌العمل مناسبی را نشان دهند.

پس از سخنان باهنر، نمایندگان با فریادهای «مرگ بر آمریکا»، نسبت به این رفتار مجلس و دولت آمریکا اعتراض کردند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس