یک پیرزن سوری که مادر ۸ فرزند و ۱۵ نوه است در رشته کتابداری دانشگاه لاذقیه پذیرفته شده است و هم اکنون رویای اخذ مدرک فوق لیسانس در این رشته را در سر می‌پروراند.

به گزارش مشرق، «نجلاء برغل» پیرزن 73 ساله سوری که مادر 8 فرزند و 15 نوه است برای تحصیلات عالی وارد دانشگاه شده است.

جنگ و کوچاندن اجباری از سوی گروههای تروریستی مانع از آن نشد که این پیرزن به هدف خود برای ورود به دانشگاه نرسد.

نجلاء متولد سال 1944 میلادی و مسن ترین زن سوری است که به عنوان دانشجو وارد دانشکده ادبیات وعلوم انسانی در استان لاذقیه شده است.

این مادربزرگ سوری بعد از گذراندن دوره های سواد آموزی وارد دبیرستان شد و بعد از گذراندن دوره دبیرستان وارد دانشگاه شد.

وی درباره موفقیتش در دبیرستان و چگونگی ورود به دانشگاه می گوید: من خودم را برای امتحانات آماده کردم، هر چند زبان و فلسفه برام مشکل بود ولی توانستم که موفق شوم. در روز اعلام نتایج با ترس و اضطراب منتظر نتایج بودم تا اینکه متوجه شدم در دو ماده درسی مردود شده ام اما دوباره به مطالعه ادامه دادم تا اینکه این دو واحد را مجددا امتحان دادم و معدل خوبی کسب کردم اما معدل من مانع از این شد که من در رشته مهد کودک که علاقه داشتم قبول شوم لذا رشته کتابداری را انتخاب کردم زیرا من عاشق کتاب و مطالعه هستم.

این پیرزن سوری گفت: من به خاطر ورود به دانشگاه احساس خوشبختی زیادی می کنم. دانشجویان و و اساتید زمانی که متوجه می شوند من دانشجو  هستم از کمک کردن به من دریغ نمی کنند. من در هیچ کلاسی غیبت نمی کنم، اما خواندن از روی تخته سیاه برای من سخت است زیرا چشمانم مرا یاری نمی کنند، لذا جزوات را به شکل مستمر مطالعه می کنم.

نجلاء به دلیل کوچاندن اجباری از سوی گروههای تروریستی منزل خود در محله القابون در حومه دمشق را ترک کرد. همسر او جزو نیروهای ارتش سوریه است و دو پسر وی هنگام اهدای خون به مجروحان ارتش سوریه در یک حمله خمپاره ای به شهادت رسیدند اما با این وجود او تسلیم نشد و به تحصیلات خود در لاذقیه ادامه داد.

این مادربزرگ سوری که از هیچ بیماری رنج نمی برد می گوید که به زنان سوری اعتماد دارد و آنان را یکی از مهمترین زنان جهان می داند که می توانند صلح آفرین باشند.

وی که در طول 10 سال گذشته از یک فرد بی سواد به یک دانشجو تبدیل شده است به موفقیت در دانشگاه و اخذ مدرک فوق لیسانس می اندیشد زیرا آرزوی وی با اخذ مدرک لیسانس متوقف نمی شود.

پیرزن سوری که رویای گرفتن فوق لیسانس را در سر می‌پروراند + عکس
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس