کد خبر 501298
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۷

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مردم به شایعات در خصوص عبور از مرز بدون روادید در لحظات آخر توجه نکنند چرا که 100نفر از زائرانی که فاقد روادید بودند به شهر های خود بازگردانده شدند.

به گزارش مشرق، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین وضعیت مرز ها در آستانه اربعین حسینی گفت: متاسفانه علی رغم تاکیدات فراوان مبنی بر ضروری بودن روادید برای عبور از مرز تعدادی از هموطنان بدون داشتن روادید راهی مرز ها میشوند که تا کنون 100نفر از این زائران به علت همراه نداشتن روادید به کشور و نهایتا شهرهای خود بازگردانده شدند.

وی در ادامه افزود: مردم عزیزی که قصد شرکت در پیاده روی اربعین رادارند به هیچ عنوان به شایعات در خصوص عبور از مرز بدون ویزا در لحظات آخر توجه نکنند چرا که هیچ زائری بدون در دست داشتن روادید اجازه عبور از مرز را نخواهد داشت.

اوحدی با بیان اینکه در حال حاضر ازدحام در هر سه مرز زیاد است گفت: مرز مهران با جمعیت بیشتری رو به روست و بهتر است زائران از مرز شلمچه و چزابه برای سفر به عراق استفاده کنند ضمن اینکه حضور زائران بدون روادید نیز باعث افزایش این ازدحام شده است و تاکییدمیکنیم هیچ زائری بدون روادید راهی مرزهای کشور نشود.

رییس سازمان حج و زیارت با تاکیید بر ابنکه تا کنون بیش از یک میلیون و 500هزار روادید صادر شده است تصریح کرد: همچنین بیش از یک میلیون نفر از وارد کشور عراق شده اند ضمن اینکه آمار ثبت نام در سامانه سماح یک میلیون 450هزار نفر است که تا کنون یک میلیون نفر مدارک خود را برای دریافت روادید به دفاتر زیارتی تحویل داده اند.

وی همچنین به آخرین وضعیت مفقودین ایرانی حادثه منا اشاره و تصریح کرد: با شناسایی آقای رکن آبادی تعداد جانباختگان به 14نفر کاهش یافت ضمن اینکه یک نفر دیگر نیز امروز شناسایی شد و به این ترتیب تعداد زائرانی که هنوز از آنان اطلاعاتی در دست نیست به 13تن رسید.

اوحدی با اشاره به برخی شایعات منتشر شده مبنی بر اینکه پیکر آقای رکن آبادی متعلق به وی نیست گفت: دیده شدن آقای رکن آبادی در آمبولانس صرفا یک گمانه زنی بود اما با توجه به شواهد در دست از جمله عکس و  همچنین تایید خانواده وی و البته تایید DNA وی توسط پزشکی قانونی عربستان و پزشکی قانونی کشور خودمان مسلم است که این پیکر متعلق به آقای رکن آبادی است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس