رئیس فدراسیون کشتی کشورمان گفت: کسانی که در قبال ورزش کشور و کسب افتخارات ملی مسئولیت دارند، سعی می‌کنند به گونه‌ای حرکت کنند که به چشم نیایند.

به گزارش مشرق، رسول خادم در خصوص برگزاری لیگ جهانی کشتی آزاد و فرنگی و میزبانی ایران اظهار داشت: لیگ جهانی کشتی با همه محدودیت‌هایی که دارد، روز به روز جای مناسب‌تری را در دنیای کشتی پیدا می‌کند.

وی افزود: رقبای ما در کشتی جهان به شدت مقاومت می‌کنند و فدراسیون‌های همراه با ما را نیز در مقاومت برابر شکل‌گیری این حرکت جدید در جهان کشتی با خود همراه می‌کنند اما من فکر می‌کنم یکی از پایه‌های اصلی ماندگاری کشتی در دنیا، همراهی بنگاه‌های اقتصادی با کشتی است، البته این همکاری باید در قالب شیوه‌ای خوب و با تعامل و همکاری که متناسب با جنس فنی کشتی باشد تا بُعد فنی این رشته آسیب نبیند.

رئیس فدراسیون کشتی کشورمان خاطرنشان کرد: امسال 4 تیم از قاره آمریکا قصد حضور در مسابقات را دارند که 2 تیم به دلیل حل نشدن مشکل ویزای‌شان از سوی وزارت امور خارجه نتوانستند به مسابقات بیایند و در نهایت فدراسیون شرایط را فراهم کرده و امیدوارم مشکل ویزای آنها حل شود.

خادم در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسد رقابت خوبی در اوزان مختلف کشتی آزاد به وجود آمده و چندین کشتی‌گیر خوب در اوزان مختلف در شرایط کنونی حضور دارند، عنوان کرد: این همان چیزی است که از کشتی انتظار داشتیم و باید مطمئن باشیم که اگر ادامه پیدا کند ساختاری برای المپیک بعد به وجود می‌آید که در اکثر اوزان پیش از مسابقات نفر برتر را نمی‌توان پیش‌بینی کرد و نفر برتر قابل پیش‌بینی نیست.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا فدراسیون کشتی با مشکلات مالی روبرو نیست و اگر هست چرا اعتراضی شنیده نمی‌شود، گفت: بنای فدراسیون کشتی ناله کردن نیست و فدراسیون باید ناملایمات را تحمل کند و این وظیفه ورزش ملی کشور است.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان ادامه داد: اگر گاهی گِله‌هایی هم می‌شود برای این است که تلنگری به کسانی زده شود که در قبال ورزش کشور و کسب افتخارات ملی مسئولیت دارند اما سعی می‌کنند به گونه‌ای حرکت کنند که به چشم نیایند.

خادم تصریح کرد: بار بی‌مسئولیتی این افراد بر گُرده فدراسیون‌های المپیکی به شدت سنگینی می‌کند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس