حسین سلیمانی می‌گوید: حضرت امام عنایت خاصّى به حضرت آیت الله خامنه‌اى داشتند. هر موقع كه آقاى خامنه‌اى به جبهه یا جاى دیگر سفر مى‌كردند، امام درصدد بودند كه زنگ بزنند و از احوال ایشان جویا شوند.

به گزارش مشرق، خاطراتی از حاج حسین سلیمانی از محافظان شخصی امام خمینی (ره)  كه عنایت ویژه امام  خمینی (ره) را به آیت الله خامنه‌ای نشان می‌دهد؛ خاطرات حاج حسین سلیمانی را در زیر می‌خوانید:

حضرت امام عنایت خاصّى به حضرت آیت الله خامنه‌اى داشتند. هر موقع كه آقاى خامنه‌اى به جبهه یا جاى دیگر سفر مى‌كردند، امام درصدد بودند كه زنگ بزنند و از احوال ایشان جویا شوند.

در خصوص ایشان  و اینكه موقع ورود به بیت امام كاملا آسان وارد شوند، حضرت امام بسیار سفارش كرده بودند. در بین كسانى كه به دیدار امام مى‌آمدند، تنها آقاى خامنه‌اى بودند كه اجازه داشتند با ماشین تا دم در حسینیّه‌ى جماران بیایند. مابقى افراد در هر پُست و مقامى كه بودند، نهایتآ تا «سه‌راه بیت» با ماشین مى‌آمدند و بقیّه‌ى مسیر را كه حدود پنجاه متر بود، پیاده طى مى‌كردند. امام خودشان در جریان این امر بودند و مى‌دانستند كه منطقه به چه صورت است.

به هر تقدیر عنایت خاصّ حضرت امام به آقاى خامنه‌اى از این امر روشن است.

دیگر اینكه سفارش شده بود كه هر موقع ایشان خواستند به دیدار امام بیایند، تنها به همین مقدار بسنده شود كه به امام اطّلاع دهند كه ایشان  قصد دارند نزد شما بیایند. و پیش نیامد -و دست كم من نشنیدم -كه یك بار ایشان بیایند و از طرف امام گفته شود كه این بار براى ملاقات، آمادگى ندارم. بگذارید براى دفعه‌ى بعد!

حتّى اگر یك بار چنین موردى پیش آمده بود، به لحاظ اینكه بنده در دفتر بودم، این مطلب را مى‌شنیدم. ضمن اینكه گاه واسطه‌ى مستقیم با حضرت امام خود بنده بودم.

دیگر اینكه در زمان ملاقات‌هاى بزرگ در حسینیّه‌ى جماران كه شخصیّت‌هاى طراز اوّل هم حضور مى‌یافتند و شلوغ مى‌شد، امام سفارش كرده بودند كه آقاى خامنه‌اى را از در مخصوصى وارد كنند. لذا آقاى خامنه‌اى با ماشین تا نزدیكترین جاى ممكن مى‌آمدند و بعد پیاده مى‌شدند و از داخل بیت امام و حیاط اندرونى عبور مى‌كردند و در جلسه‌ى ملاقات حضور مى‌یافتند. بجز ایشان هیچ‌یك از شخصیّت‌ها اجازه نداشت كه از داخل بیت عبور كند.


منبع: مركز اسناد انقلاب اسلامی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۲
  0 0
  قابل توجه بعضی ها !!!
 • ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۲
  0 0
  سلام و رحمت الهی بر ابر رهبر قرن حضرت امام خمینی سلام خدا بر امام خامنه ای عزیزمان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس