کد خبر 498569
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸

مسئول روابط عمومی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: تاکنون ۱۳ دوره اعزام به عمره و عتبات توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان انجام شده است که در آخرین دوره ۱۸۹ کاروان شامل ۷ هزار و ۵۰۰ دانشگاهی به عتبات اعزام شده‌اند.

 به گزارش مشرق، بیژن لطفی مسئول روابط عمومی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، درباره اعزام دانشگاهیان به عتبات در ایام اربعین گفت: در ایام اربعین اعزام کاروان‌های متمرکز از سوی سازمان حج و زیارت متوقف شده است و به این دلیل ما نیز نمی‌توانیم کاروان‌های متمرکز دانشجویی را اعزام کنیم.

مسئول روابط عمومی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: برای اربعین 2 فعالیت عمده را در جهت تسهیل سفر کاروان‌های دانشجویی که به صورت آزاد به عتبات می‌روند را آغاز کردیم که یکی در زمینه فرهنگی بود و دیگری در زمینه اخذ مجوز برای خروج از کشور.

وی ادامه داد: در بخش فرهنگی بسته‌هایی را ستاد تهیه کرد و در اختیار مسئولان فرهنگی کاروان‌های دانشجویی قرار داد و در بخش اجرایی هم برای خروج از کشور تسهیلاتی را برای دانشجویان فراهم کردیم.

مسئول روابط عمومی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: تاکنون سیزده دوره اعزام به عمره و عتبات توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان انجام شده است که در آخرین دوره 189 کاروان شامل 7 هزار و 500 دانشگاهی به عتبات اعزام شدند.

وی با اشاره به لغو اعزام‌های عمره در روز 23 فروردین امسال گفت: قبل از لغو اعزام‌های عمره یک سوم دانشجویان متقاضی سفر به عمره اعزام شده بودند و دو سوم دیگر باقی مانده بودند که بعد از لغو اعزام عمره قرار شد تا جاماندگان بدون قرعه‌کشی به عتبات اعزام شوند.

لطفی تصریح کرد: بنابراین در سال 94 تاکنون 10 هزار دانشجو به عتبات عالیات از طریق این ستاد اعزام شده‌اند و ان‌شاالله از اواسط آذرماه ثبت‌نام چهاردهمین دوره اعزام به عتبات دانشگاهیان آغاز می‌شود.

مسئول روابط عمومی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: چهاردهمین دوره اعزام از 5 بهمن‌ماه سال جاری آغاز می‌شود و قرار است به دانشجویان وام‌هایی نیز پرداخت شود که کارهای آن در حال پیگیری است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس