کد خبر 494734
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۴

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان گفت: نخبگانی مشمول دریافت تسهیلات سربازی می‌شوند که دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی باشند.

 به گزارش مشرق، غلامعلی منتظری معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان افزود: نخبگانی می‌توانند مشمول دریافت تسهیلات سربازی شوند که به‌ طور کلی دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی‌ارشد یا دانش‌آموختگان مقطع دکترای تخصصی باشند.

وی در ادامه افزود: براساس مجموع فعالیت‌هایی که نخبگان در دوران تحصیل‌شان انجام داده‌اند می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

منتظری تصریح کرد: مهمترین ویژگی نظام وظیفه این است که در یک موضوع تخصصی کار می‌کنند. بنابراین با هماهنگی که با ستاد کل نیروهای مسلح انجام داده‌ایم در حوزه تخصصی خود روی یک طرح تحقیقاتی، یک طرح فناورانه، یک طرح فرهنگی شروع به کارکردن می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: مدت زمانی که برای انجام این طرح در نظر گرفته شده حداقل برابر با نیمی از دوره خدمت نظام وظیفه سایر افراد هم‌تراز است.

وی تأکید کرد: افرادی که تمایل داشته باشند از این تسهیلات استفاده کنند باید به وبگاه بنیاد مراجعه کنند. آن جا یک گزینه‌ای برای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه وجود دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس