فرمانده کل سپاه گفت: در تهدیدهای قبلی تهدید نظامی امنیتی فرهنگی و سیاسی در سه فتنه اول وجود داشت اما در فتنه چهارم که به بهانه هسته ای شروع شد، فشار اقتصادی و تحریم روی مردم صورت گرفت.

الان در فتنه چهارم هستیم/ رفیق شمالی‌مان که الان به سوریه آمده دنبال منافع خودش استبه گزارش مشرق، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در گردهمایی استکبارستیزی که به‌همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: ویژگی‌های قرآنی انقلاب اسلامی و مختصاتی که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بدان تأکید کرده‌اند زمینه پیروزی‌های پی‌درپی را برای انقلاب اسلامی فراهم کرده است.

وی امنیت پایدار، اقتدار ملی، عزت اسلامی و نفوذ معنوی را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: دشمنان انقلاب اسلامی هم دیگر به امنیت  پایدار و اقتدار ملت ایران اذعان دارند و اخیراً جان کری نیز به این موضوع اذعان کرد چون ما توانسته‌ایم با توجه به اصول و پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی در منطقه‌ای که اطرافش شاهد خون و خونریزی است امنیت پایدار داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان "دشمن می‌خواهد ما آرام آرام از شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه بیاییم" گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ممکن است ترفندها و نوع توطئه‌های دشمن متفاوت باشد اما در اینکه همه برنامه‌ها با هدف متوقف کردن انقلاب اسلامی دنبال شده، شکی نیست.

سرلشکر جعفری ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون 4 فتنه علیه ملت ایران صورت گرفته است؛ فتنه اول جنگ تحمیلی بود که توسط دشمن به ما تحمیل شد، فتنه دوم که فرهنگی یا سیاسی و امنیتی بود فتنه ایدئولوژ‌ی‌زدایی و دین‌زدایی در کشور بود که اوج آن حوادث سال 78 بود. آنها می‌خواستند انقلاب اسلامی را متوقف کنند، در این دوره برخی افراطیون صراحتاً می‌گفتند: "انقلاب اسلامی سال 57 پیروز شده و نیاز نیست که استمرار داشته باشد"، اما مقام معظم رهبری پاسخ‌های قاطعی به آنها داده و فرمودند: ما انقلاب اسلامی را مستمر می‌‌دانیم و در انقلاب اسلامی دنبال حیات طیبه هستیم.

وی به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: در فتنه 88 نیز که فتنه‌ای به‌مراتب خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود دشمن می‌خواست کار انقلاب را یک‌سره کند؛ آنها به‌بهانه تقلب در انتخابات می‌خواستند در یک سیستم امنیتی، نظام را با چالش مواجه کنند اما مردم با هوشیاری و بصیرتی که داشتند در صحنه حضور یافته و با تبعیت از فرمان ولی فقیه 9 دی را رقم زده از این فتنه بزرگ عبور کردند؛ حداقل این است که بنده در حوزه‌های امنیتی که چندین سال است کار امنیتی می‌کنم صاحب‌نظرم و می‌توانم بگویم کهجنگ تحمیلی با فتنه 88 اصلاً قابل مقایسه نبود و به‌مراتب فتنه 88 از جنگ تحمیلی سخت‌تر بود.

فرمانده کل سپاه از نفوذ بعد از برجام به‌عنوان فتنه چهارم یاد کرد و گفت: در این فتنه بهانه آنها مباحث هسته‌ای است. آنها گرچه از ابتدای انقلاب ملت ایران را تحریم و فشار اقتصادی به کشور وارد کردند اما در این فتنه فشار اقتصادی را تشدید کردند.

سرلشکر جعفری با ابراز اینکه مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای با نظر مقام معظم رهبری آغاز شد و معظم‌له سال 92 با طرح نرمش قهرمانانه اجازه مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای را دادند، تأکید کرد: نتیجه مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای به برجام منتج شد که در نهایت با آن بحث‌هایی که داشت در شورای عالی امنیت در مرز رد و تأیید تصویب شد و در نهایت به تأیید مقام معظم رهبری رسید اما آقا بعد از تأیید برجام فرمودند که حزب‌اللهی‌ها و کسانی که دلشان برای انقلاب می‌سوزد مراقب نفوذ پسابرجام باشند.

وی افزود: آمریکایی‌ها با استفاده از مذاکره به‌دنبال نفوذ هستند؛ حضرت آقا فرمودند مذاکره با آمریکا یعنی نفوذ، لذا با این بیان آقا، ما مذاکره را معادل نفوذ می‌دانیم اما متأسفیم که برخی مسئولین داخلی این موضوع را متوجه نمی‌شوند.

فرمانده کل سپاه با اعلام اینکه مذاکرات با آمریکا فقط در مذاکره هسته‌ای بود و در دیگر موارد ممنوع است، تأکید کرد: متأسفانه برخی مسئولین مکرر می‌گویند که می‌شود با دشمن به نتیجه رسید و مدام می‌گویند: "حالا که در موضوع هسته‌ای با آمریکا توافق کردیم پس در دیگر موضوعات چنین امکانی وجود دارد" در حالی که خطر اصلی همین‌جاست و باید مراقب بود.

سرلشکر جعفری به انحراف کشاندن افکار عمومی و نفوذ در کشور را فتنه پسابرجام دانست و اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند نفوذ سیاسی و فرهنگی خیلی خطرناکتر از نفوذهای دیگر است اما متأسفانه برخی در داخل، دشمن را در رسیدن به هدف نفوذ همراهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای مقابله با نفوذ باید جلوی برخی اقدامات را به‌طور جدی گرفت از دانشجویان خواست در شرایط جنگ نرم با مطالعه عمیق و بررسی دقیق مانع نفوذ دشمن شوند.

فرمانده کل سپاه در ادامه در پاسخ به سؤال دانشجویی که می‌گفت: "موضع سپاه درباره تحولات منطقه از جمله عراق و سوریه چیست؟" تأکید کرد: موضع ما همان موضع مقام معظم رهبری است. ایشان فرمودند: "ما در مورد سوریه با آمریکایی‌ها مذاکره نمی‌کنیم". البته ما اقداماتی را انجام داده‌ایم که بخشی از آنها قابل بیان نیست اما باید بگویم که ما از همه توان خود برای کمک مستشاری به مردم و دولت سوریه استفاده خواهیم کرد.

سرلشکر جعفری با انتقاد از کسانی که در داخل درباره سوریه درک درستی ندارند، اظهار داشت: برخی مسئولین می‌گویند: "چرا روی آقای اسد حساس هستید؟ اسد باشد یا دیگری، چه فرقی دارد؟" اما ما با ابراز تأسف باید به آنها بگوییم: شماها درک درستی از سوریه ندارید و نمی‌دانید که آقای اسد در سوریه طرفداران زیادی دارد و مردم سوریه ایشان را قبول دارند؛‌ مقاومت در سوریه به آقای اسد وابسته  است و ما نمی‌توانیم این موضوع را نادیده بگیریم.

وی همچنین گفت: ما از آقای بشار اسد که مقابل اسرائیل مقاومت کرده، حمایت کرده و می‌کنیم و تنها در صورتی راضی می‌شویم که ایشان از صحنه کنار برود که مردم سوریه در انتخابات چنین نظری داشته باشند؛ دشمن درباره اسد حساسیت‌هایی دارد، آنها می‌گویند: "اجازه دهید اسد کنار برود و هر کاری خواستید ما می‌کنیم"، اما ما می‌دانیم که نقش آقای اسد در مقاومت چقدر است.

به گزارش تسنیم، دانشجوی دیگری از فرمانده کل سپاه درباره کمک‌های مستشاری ایران به دیگر کشورهای منطقه از جمله یمن پرسید که وی در پاسخ تصریح کرد: درباره یمن نیز ما کمک‌های لازم را می‌کنیم، کمک‌هایی را که می‌توانستیم، انجام دادیم و هر کاری را در بُعد مستشاری که بتوانیم و از دستمان برآید انجام می‌دهیم چرا که در شرایط کنونی انصارالله در یمن جا افتاده است.

دانشجویی درباره احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران از سرلشکر جعفری پرسید که وی در پاسخ گفت: آنها به‌شوخی یا مسخره بحث گزینه‌های روی میز را مطرح می‌کنند اما ما به آنها بارها گفته‌ایم که جنگ بزن‌دررویی را قبول نداریم و اگر آنها حمله محدودی به مراکز هسته‌ای ما بکنند و بگویند آتش‌بس، ما قبول نخواهیم کرد و در این صورت ما از تمام توان خود در همه جا از جمله خلیج فارس برای ضربه به آمریکا استفاده خواهیم کرد و خود آنها به این موضوع واقفند و می‌‌دانند که اقتدار ما چقدر بازدارنده است.

فرمانده کل سپاه همچنین گفت:‌ اینکه آنها به جنگ نیابتی روی آورده‌اند و در راهبرد تشکیل جنگ عقیدتی از وهابیت و سلفی‌ها در منطقه ما استفاده می‌کنند نشانگر آن است که آنها نمی‌توانند مستقیماً ورود کنند. اما باید بدانند درست است که داعش به عراق و سوریه حمله کرده است اما اگر چنین اتفاقاتی رخ نمی‌داد شاید جریان مقاومت این‌قدر به هم نزدیک نمی‌شد و چنین نیروی مردمی در سوریه تشکیل نمی‌شد.

سرلشکر جعفری در پاسخ به سؤال دیگری درباره فعالیت‌های موشکی و دفاعی ایران بعد از برجام گفت: ما هیچ نگرانی درباره توسعه فعالیت‌های دفاعی و موشکی خود نداشته و نداریم، وقتی در بحث قطعنامه نگرانی برای فرماندهان ما پیش آمد، موضوع را در شورای امنیت بررسی کردیم و به مقام معظم رهبری اطلاع دادیم و با توجه به سؤالی که بنده از مقام معظم رهبری پرسیدم و پاسخی که گرفتم باید بگویم ما هیچ محدودیتی در فعالیت‌های موشکی و دفاعی‌مان به وجود نخواهد آمد؛ اگر آنها در قطعنامه چنین چیزی را گفته‌اند نیز باید بگویم که تیم مذاکره کننده ما به خود ما گفته است: ما به طرف غربی گفته‌ایم که چنین محدودیت‌هایی را نخواهیم پذیرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • علی ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  سردار جون قربون سرت، همینکه الان امریکا و وهابیون آل یهود از اینکار روسیه عصبانی و مگسی شدن خیلی حال میده!
 • ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  فرمایش سردار سرلشکر جعفری عزیز , برای منکمی عجیب است امکان راضی کردن عمان امکان پذیر است چون انها هم زیدی مذهب هستند ومضافا کهاز طریف دریا هم امکان کمک رسانی وجود دارد ! ما حتی نتونستیم مواد غذائی وداروئی هلال احمر رو با وجون ناو های جنگی ایران دربرابر تهدید سعودیها کم اوردیم ! اگر چندتا قایق سپاه این مسئولیت را داشتند یقینا هم کشتیهای هلال احمر در بندر صنعا را به مقصد میرسانیدند وهم سلاح را ! فقط از سرلشکر عزیز وگرامی خواهشمندم یک احتمال بدهند اگر تنگهء باب المندب به دست سعودیها برسد چه چیزی بر سر واردات و صادرات ما می آید؟
 • ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  ماهم به خاطر منافعمون از سوریه و حزب ا... و .... حمایت می کنیم.
 • پارسا ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  با سلام و خسته نباشید خدمت سردار عزیز .مطمین باشید که ملت قدر امنیتی که مدیون خون هایی هست که تو منطقه نثار میکنید رو میدانند.و تا سپاه همیشه بیدار با بصیرت و اگاهی وجود دارد ما هیچگونه نگرانی نخواهیم داشت.امریکا عددی نیس بخاد نفوذ کنه.چشمان تیز بین سپاه قطعا مراقب هست.
 • ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  قابل توجه روس دوستها
 • مصطفی ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  آفرین براین دلاور ما احسنت الحق که سردار برازنده توست ای شیر مرد
 • حسین ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  خدا خیرت بده سردار یمن و سوریه رو تنها نزارین ماهم پشتتونیم ...
 • محمد ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  خدا خودش کمکمون کنه تا از این فتنه چهارم هم به سلامت عبور کنیم و بیشتر از این تو کشورمون دودستگی ایجاد نشه اون هم تو شرایطی که امثال داعش ها دارن پشت مرزها ایران عزیزمان زوزه میکشن و آرزوی وارد شدن به شهرهای مارو دارن تو سوریه هم همه چیز با فتنه سازی های غربی ها آغاز شد و کشوری با اون قدمت و عظمت رو به این روز انداختند وقتی ادم تصاویر سوریه رو میبینه دلش میگیره خدایا خودت امثال داعش و حامیانشون لعنتشون کن و نذار تو کشور ماهم تفرقه بیفته....
 • شهرام ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  سیاست همینه. هر کی به دنبال منافع خودشه. این قانون سیاسته.
 • ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  آفرین. هرچه ما می نویسیم مشرق سانسور می کنه. روسیه با اسراییل و غرب همدست است. مگر نمی بیندی که اسراییل ساکت نشسته است و حرفی نمی زند. پوتین می خواهد همان برنامه غرب را با شرکت روسیه و اعمال قدرت به غرب بزند. برنامه روس ها فرقی با برنامه آمریکا/اسراییل یعنی کنار گذاشتن اسد و پیاده کردن تجریه ، تجزیه ، تجزیه و باز هم تجزیه ندارد. مگر لیبی را روسیه و چین به غرب نفروختند و... روسیه می خواهد راه را برای صادرات نفت و گاز هموار سازد و از ایران اسب سواری بگیرد و مثل گذشته یک چاقو هم در پشت ایران دوباره فرو کند. پوتین دشمن ایران و مسلمانان است . روسیه همیشه با غرب علیه دیگران همکاری کرده است. روسیه فقط می خواهد غرب او را به بازی بگیرد. حالا بنظر می آید غرب مجبور به همکاری کمی در آرایش منطقه - یعنی تجزیه - با روسیه بکند که البته محدود خواهد بود. روسیه می گوید فقط خر من از پل بگذرد بگذار همه جا را تجزیه کنند و مسلمانان خودشان همدیگر را بکشند. این همان حرف غرب است. ایران نباید به هیچ وجه اجازه دهد اسد سرنگون شود. اگر اسد خود خسته شده و می خواهد برود کس دیگری که با ایران رابطه خوب دارد برگزیند. ایران باید خیلی مواظب باشد. پوتین نوکر جهود است و قدرتش را مدیون یهودیان بانکدار می داند و نمی خواهد آنان را از خود برنجاند. پوتین همیشه - طبق گفته مشاور هنری وزیر قبلی ایتالیا برلوسکونی - در پارتی های شبانه نخست وزیر ایتالیا همراه با جورج بوش ، تونی بلر - دیگر جنایتکاران وحشی - شرکت می کرد و شب را تا صبح بهم می رساندند. تونی بلر گیتار می زد. حتما پوتین هم آواز می خواند و به ریش مسلمانان می خندیدند. اعتماد به روسیه خودکشی است. اهداف روسیه 180 درجه با اهداف ایران در منطقه متفاوت است. پوتین می خواهد از ایرانیان بعنوان کمکی برای گسترش قدرت خود در منطقه و در میان اعراب و مسلمان استفاده کند و از ایران بعنوان یک کارت اعتبار برای منافع روسیه استفاده کند. همیشه همنیطور بوده است. پوتین عاشق یهودیان است. این را یکی از ژورنالیست های یهودی بنام اسراییل شمیر از قول پوتین نوشته است.
 • شیک پوش ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  احسنت ... نه شرقی نه غربی یعنی این ... شاید منافع مشترک داشته باشیم ... اما نباید تو بغل روس ها غش کنیم
 • ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  شار اسد با تمام وجود معتقد به جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و غرب است و و بعد از او کسی را در آنجا سراغ نداریم. آفرین. درد اسد به بدن مهره های ستون پنجم. مرگ بر دشمنان دکتر بشار اسد. زنده باد مردم سوریه
 • ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  احسنت به سردار
 • ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  0 0
  اتفاقا این نشون میده کسی روس دوست نیست بر خلاف بعضیا که با کری دست میدن آثار شعف و نشاط در چهرشون پیدا میشه
 • حسین ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
  0 0
  دفاع از حق مظلومین کشوری تفاوت داره با اشغال وکشتار مردم برای رسیدن به سود مادی که غرب در نظرداره این دو نگاه از زمین تا آسمان متفاوته
 • سردارنوروزی ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
  0 0
  بسمه تعالی اینجانب در همین سایت مشرق نیوز نظر خودم را ابراز نمودم و عرض کردم که اگر امریکا وسیاستمداران این کشور دست از پا خطا کنند ومرتکب یک اشتباه گردند واحساس کنند که ایران اسلامی مثل عراق یا سوریه یا افغانستان ویا سایر کشورهای دیگر است کور خواندند وجداً هم کور خواندند . گردن کلفت های امریکایی بدانند اگر مرتکب این خطا شوند رگ حیاتشان همگی قطع خواهد شد ونابودی شان حتمی است . ومطمئن باشند که جای پایی دیگر در دنیا نخواهند داشت وهمه چیزشان از بین می رود . وبرمی گردند به نقطه ی اول که هیچ بودند .فرماندهان نظامی ایران این هشـــــــــــــــدار را به امریکایئها دادند مسئولین نظام هم این هشــــــــــــدار را دادند حال این گوی واین میدان .
 • ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
  0 0
  فدایی داری سردار عزیزمی عزیز
 • ابراهیم ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
  0 0
  این کلمه بعضیها مارو کشته. بوضوح اسم انها را ذکر کنید. اینها چه کسانی هستند؟ اگر براستی این نفوذی که شما میفرمایید اینهمه برای امنیت کشور خظرناک است ایا نباید مسببین شناسایی وبه ملت معرفی شوند؟ تالاقل مردم تکلیفشان را بدانند و در صورتی که لازم باشد وهیچ قدرتی در کشور قادر به برخوزد با اینها نیست. اعلام بفرمایند تا خود دلسوختگان انقلاب حسابشان را برسند. ما که زمان بنی صدر بودیم وطبق امر امام با او وهمدستانش برخورد کردیم . اگر الان هم لازم باشد این کار را انجام میدهیم. چون منی ندارد هرچه رهبر دادمیزند وخون دل میخورد اینها همان کار خودشان را ادامه بدهند واعتنا هم نکنند.
 • نصیر ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
  0 0
  حالا که روسیه گفت دیگه از اسد حمایت نمی کنم یکدفعه روسیه که شده بود جز محور مقاومت و کشور دوست و برادر شد بد!!....امان از شما که واقعا در سیاست خارجی.....!!
 • منفرد ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
  0 0
  با توکل به خدا و پشت سر رهبری راهت را ادامه میدهیم ای شهید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس