مقیمی با اشاره به اینکه لایحه قانون جامع انتخابات تهیه و به دولت رسیده گفت: دولت بودجه یک سوم انتخابات به صورت الکترونیکی را به وزارت کشور داده است.

قانون جامع انتخابات تقدیم دولت شدبه گزارش مشرق، محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور و معاون سیاسی وزیر کشور امروز(یکشنبه) در نشست‌خبری با اشاره به اینکه لایحه قانون جامع انتخابات تهیه و به دولت رسیده، گفت: دولت بودجه یک سوم انتخابات به صورت الکترونیکی را به وزارت کشور داده است.

وی افزود: درسال گذشته 14 حوزه انتخاباتی ماشینی بوده که در انتخابات اسفندماه به دنبال توسعه حوزه‌ها هستیم تا یک سوم انتخابات الکترونیکی برگزار شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: سخت‌افزار انتخابات به صورت الکترونیکی به تایید شورای نگهبان رسیده و به دنبال تهیه نرم‌افزار آن هستیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: دولت 160 میلیارد تومان را برای برگزاری الکترونیکی انتخابات به وزارت کشور داده است.

معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: نرم‌افزار برگزاری الکترونیکی انتخابات توسط کارشناسان داخلی تهیه می‌شود.

وی در ادامه گفت: لایحه شفاف‌سازی اموال کاندیداها توسط وزارت کشور تهیه و به وزارت کشور ارسال شده است.

مقیمی تصریح کرد: تا این لحظه هیچ بحثی درباره تغییر در سطح استانداران در وزارت کشور نیست.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه برای رای دادن نیاز به شناسنامه و کارت ملی است، گفت: از تمامی نخبگان دعوت می‌کنیم تا در انتخابات پیشرو ثبت‌نام کنند تا مجلس و خبرگان از داوطلبان نخبه‌تر و کارآمدتر برخوردار باشند.

مقیمی تاکید کرد: تبلیغات زودهنگام در شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام به مانند سایر تبلیغات زودهنگام تخلف است و با آن برخورد می‌کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس