کد خبر 481786
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱

مدیر عامل موسسه فرهنگی و هنری مشعر وابسته به حوزه نمایندگی ولی فقیه در حج و زیارت از ساخت مستند جامعه فاجعه منا در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش مشرق، علیرضا تقی پور افزود: این مستند تلویزیونی به زوایای مختلف فاجعه منا می پردازد و این حادثه به صورت دقیق، بررسی خواهد شد.
وی اظهارکرد: در این مستند همچنین به صورت کامل و دقیق به بی تدبیری و کوتاهی های عربستان سعودی در بروز این فاجعه دلخراش پرداخته خواهد شد.
تقی پور افزود : قرار است این مستند به زبان های عربی و انگلیسی ترجمه و از شبکه های برون مرزی صداو سیما نیز پخش شود.
وی از همه حجاج امسال که از این حادثه فیلم و عکس گرفتند خواست برای غنای بهتر این مجموعه این آثار را از طریق پایگاه خبری مشعر به نشانی اینترنتیwww.mashar-haj.comو یا نشانی تهران میدان انقلاب ضلع شمال شرقی میدان موسسه موسسه فرهنگی و هنری مشعر برای این مجموعه ارسال کنند.
امسال 64 هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج حضور داشتند که از این تعداد 464 تن در فاجعه دلخراش منا به دلیل بی تدبیری عربستان سعودی جان خود را از دست دادند که البته سازمان حج و زیارت مفقودان را هم جزو کشته شدگان اعلام کرده است.
سعید اوحدی ، رییس سازمان حج و زیارت روز گذشته اعلام کرد: در ادامه پیگیری های به عمل آمده از پزشکی قانونی و وزارت حج عربستان مشخص شد که 29 تن از 65 حاجی ایرانی مفقود شده در عربستان به خاک سپرده شده اند.
اوحدی افزود: عملیات جستجو برای روشن شدن وضعیت 36 تن باقیمانده همچنان ادامه خواهد داشت.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس