کد خبر 481018
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳

قیمت طلا در معاملات امروز حدود یک درصد کاهش یافت و به 1155 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش مشرق ،  به نقل از رویترز، در حالی که فروشندگان در بازار طلا از فرصت رسیدن قیمت فلز زرد به بالاترین رقم سه ماه اخیر، برای برداشت سود استفاده کردند، قیمت طلا امروز حدود یک درصد کاهش یافت، با این حال پیش بینی عدم افزایش نرخ بهره در آمریکا در سال جاری میلادی موجب شد تا کاهش قیمت محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا با یک درصد کاهش به 1155 دلار رسید.

در حالی که پیش بینی شده عدم افزایش نرخ بهره در آمریکا به نفع بازار طلا تمام شده، قیمت طلا روز دوشنبه به بالاترین رقم 3 ماه اخیر (1169 دلار) رسید.

جاناتان بوتلر تحلیلگر میتسوبیشی گفت: «از ماه اوت تاکنون قیمت ها تنها چند بار به این سطح رسیده... با توجه به رقم افزایش قیمت، برخی سرمایه گذاران به دنبال برداشت سود هستند.»
پس از انتشار آمارهای ضعیف غیرمنتظره از بازار کار آمریکا در 2 اکتبر که موجب شد بازار احتمال دهد فدرال رزرو امسال نرخ بهره را افزایش نخواهد داد؛ قیمت طلا حدود 5 درصد افزایش یافته است.

فلز زرد پس از بحران مالی، از نرخ پایین بهره منتفع شده، اما به دلیل مطرح شدن احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری، قیمت فلز زرد به پایین ترین رقم 5 سال و نیم گذشته رسید.

فدرال رزرو در نشست ماه سپتامبر خود با اشاره به نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی و آشفتگی در بازارهای مالی از افزایش نرخ بهره خودداری کرد. بانک مرکزی امریکا دو نشست دیگر در ماه های اکتبر و دسامبر در سال جاری میلادی خواهد داشت.

لائل برینارد، از مقامات ارشد فدرال رزرو روز دوشنبه گفت، تا زمانی که مشخص شود کاهش رشد اقتصاد جهانی، مشکل در اقتصاد چین و دیگر ریسک های بین المللی تاثیری منفی بر روند ترمیم اقتصاد آمریکا نمی گذارد، بانک مرکزی آمریکا باید از هرگونه افزایش نرخ بهره خودداری کند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس