مجری برنامه نود با حضور در برنامه خندوانه به مرور خاطراتش از اتفاقات فوتبال و برنامه‌اش پرداخت. عادل فردوسی‌پور همچنین تاکید کرد دوست دارد مرگش در سقوط هواپیما و در زمان کوتاهی رقم بخورد.

شب جذاب خندوانه با حضور فردوسی پور و مالک پاری‌سن ژرمنبه گزارش مشرق،عادل فردوسی‌پور مجری برنامه 90 در برنامه خندوانه حاضر شد و گفت‌و‌گو و مصاحبه دیدنی با رامبد جوان داشت. (فیلم کامل گفتگوی فردوسی پور در برنامه خندوانه را در اینجا ببینید)

برنامه یکشنبه شب خندوانه با تشویق شدید فردوسی پور توسط رامبد جوان آغاز شد و با حضور جناب خان در بخش سوم برنامه شکل دیگری به خود گرفت. متن حرفهای او را در برنامه خندوانه به نقل از ورزش سه بخوانید:

مجری و گزارشگر محبوب صدا و سیما و برنامه نود درباره علایق خاص فوتبالی اش گفت: در منزل من زمان پخش فوتبال سه تلویزیون روشن است و به پخش فوتبال می پردازد و یک رادیو هم روشن است و مسلما هر کس بیاید دیوانه می شود.

خواب های فوتبالی

فردوسی پور در مورد خواب های عجیبش نیز در این برنامه پرده برداشت و گفت: همه می دانند من لیورپولی هستم و یادم هست یک بازیکن فنلاندی در این تیم حضور داشت که همه گزارشگران او را "هیپیا" تلفظ می کردند و البته گزارشگران انگلیسی او را هوپیا؛ من از سفارت فنلاند درباره اسم او پرسیدم که تلفظ درست او را هوپیا گفتند. از آن پس من او را هوپیا تلفظ کردم و یک شب در خوابم آمد و گفت دستت درد نکند و تنها تو اسم مرا درست تلفظ می کنی! (ویدئو)

او در ادامه برای اینکه علاقه ویژه خود به تیم لیورپول را عیان کند اعلام کرد بارها در خواب هایش خود را در سمت های مختلف مدیریت و فنی این تیم دیده است.

عادل فردوسی پور در این برنامه درباره خواب هایی که به بازی با ستارگان بزرگ دنیا ارتباط داشت نیز سخن گفت و گفت بعضی اوقات با توجه به چنین خواب هایی اصلا دوست ندارم بیدار شوم.

چرا از فردوسی پور در صدا و سیما حمایت می شود

عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه در اقدامی جالب درباره حمایت هایی که از او طی این مدت از او شده گفت: من طی این مدت بارها از سوی خیلی ها اذیت شدم. از رییس سازمان تربیت بدنی تا نمایندگان مجلس و ... و خیلی سختی کشیدم. او ادامه داد: اما مدیران سازمان از من حمایت کردند، چون خیلی سالم کار کردم از موقعیتی که داشتم استفاده هم نکردم چه برسد به اینکه بخواهم سواستفاده کنم. فردوسی پور در ادامه درباره سلامت کاری اش گفت: در یک برنامه پربیننده مسلما پیشنهادات اغوا کننده و بی شرمانه ای شده اما هیچ وقت حاضر نشدم از آن سواستفاده کنم چون احساس می کنم شان برنامه و شان خودم پایین می آید.

راز ماندگاری برنامه نود

مجری و تهیه کننده برنامه نود درباره راز ماندگاری برنامه اش طی این سال ها گفت: خیلی از برنامه ها طی این سال ها آمدند تا برنامه نود را به قول خودشان بزنند و جایگاهش را بگیرند. وی ادامه داد: خیلی از برنامه ها نیت شان خیر نبوده و می گفتند بیاییم نود را بزنیم. من شخصا آدم رقابت جویی هستم و از رقابت نمی ترسم. هرگز تلاش نمی کنم با شکل غیر اخلاقی رقیبم را از راه به در کنم. اینطور نیستم که تیم رسانه ای تشکیل دهم و نیت شان خیر نبوده است.

چطور می توان عادل را عصبانی کرد؟

گزارشگر محبوب صدا و سیما در پاسخ به این سوال که آیا عصبانی می شود یا خیر گفت: اصولا خیلی کم عصبانی می شوم و در زندگی شخصی ام فردی آرام و ساکت هستم. وی ادامه داد: اما طی این سال ها بارها اتفاق افتاده که خیلی راحت تهمت مالی زده می شود و خیلی اذیت می شوم. وقتی یک سری آدم که به نظر می رسد مغرض هستند این حرف ها را می زنند عصبانی می شوم. نکته جالب توجه در مورد او این بود که اعلام کرد در زندگی شخصی اش خیلی ساکت است و کم حرف می زند، چیزی که در حین برنامه هایش اصلا دیده نمی شود!

وقتی فردوسی پور مسی را به کنسرت می برد

عادل فردوسی پور در بخشی از برنامه خندوانه درباره خاطرات دوران کودکی اش گفت: در خانواده مان برای انجام کارها و خصوصا ظرف شستن از بازی جذاب «سنگ، کاغذ، قیچی» استفاده می کردم و من معمولا با برنده شدن در این بازی از شستن ظرف ها فرار می کردم.(ویدئو)
 
وی در ادامه درباره تنبلی اش برای گفتن جملات نکته جالبی را تعریف کرد و اعلام کرد برای اینکه کاری را بگویم معمولا از کلماتی اختصار استفاده می کردم به طور مثال برای اینکه بگویم چراغ را خاموش کن می گفتم: چ خ! وی برای در را ببند می گفتم: د ب! کولر را خاموش کن را با ک خ می گفتم و ... او در ادامه درباره استفاده از این رمز در برنامه اش نیز گفت: یک بار می خواستم به همکارانم بگویم که بیانیه کی روش را روی صفحه بگذارند و پیامک نوشتم: ب کی! مسوول این کار برایم پیامک نوشت: بیانیه کی (چه کسی) که برایش نوشتم: ب سی کیو (b c q، بیانیه کارلوس کی روش) که او نوشت بابا دیوانه ام کردی!

او در ادامه این برنامه درباره اشتباهاتی که معمولا در ارسال پیامک مرتکب می شود نیز پرده برداشت و گفت: من معمولا اس ام اس اشتباه می فرستم. یک بار یکی از خواننده های خیلی معروف به من پیامک داد که کنسرت من بیا. همزمان یک تورنمنت بود تا تیمی فوتبالی را انتخاب کنیم. چند اسم برای کسی که می خواست این تیم را راه بیندازد نوشتم که او قبول نکرد. نوشتم می خواهی برایت مسی را بیاورم که اشتباهی این پیامک برای خواننده ای که از من دعوت کرده بود فرستاده شد!

فردوسی پور در ادامه نیز اعلام کرد یک بار می خواسته به یکی از عوامل برنامه اش زنگ بزند تا کلیپ موردنظرش را سریعا آماده کند و اشتباها شماره داورزنی، رییس فدراسیون والیبال را گرفته و با عصبانیت از او خواسته تا کلیپ را به برنامه برساند.

درخواست فردوسی پور؛ کتاب بخوانید، جوک نفرستید

عادل فردوسی پور با انتقاد از اینکه مردم توجه و علاقه ای به خواندن کتاب از خود بروز نمی دهند گفت: واقعا برایم جای تعجب است که چرا مردم دیگر به کتاب خوانی علاقه ندارند و این برخلاف تمام کشورهای در حال توسعه است که از فرصتی در مترو و ... در حال خواندن کتاب هستند. ما متاسفانه بیشتر وقت خودمان را صرف حضور در فضای مجازی و فرستادن جوک به یکدیگر می کنیم که به نظرم عادت درستی نیست.

او در ادامه خاطره ای نیز تعریف کرد: ماکس پلانک، یکی از پروفسورهای آلمانی که جایزه نوبل را هم از آن خود کرده در تورهای شهرهای مختلف آلمان شرکت می کرد و کنفرانس می داد. یک روز راننده اش به او گفت خسته نمی شوی این همه در کنفرانس حاضر می شوی و حرف های تکرای می زنی. بگذار یک روز من جای تو کنفرانس بدهم چون تمام مطالب ات را حفظ شده ام. در این کنفرانس بعد از پایان صحبت های راننده ماکس، یکی از اساتید دانشگاه سوالی از او می پرسد که او با زیرکی می گوید واقعا از شما تعجب می کنم که با اینکه استاد هستی این سوال را می پرسی و این سوال را حتی راننده من (ماکس پلانک) هم به خوبی بلد است جواب دهد و اینگونه با زیرکی از این ماجرا جان سالم به در می برد.

رمز موفقیت عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور در پاسخ به سوال رامبد جوان درباره اینکه رمز موفقیتش و راهکارش برای فرار از مشکلات چیست گفت: بیشتر در خلوت خودم سعی می کنم آرام باشم. دوستانی خوبی جدای از خانواده ام دارم و یکی از رموز موفقیت من این بود که دوستانم بدون چشمداشت مالی به من کمک فکری می کنند. مسائل ناراحت کننده خیلی زیاد است اما سعی می کنم زیاد فکر نکنم. وی ادامه داد: سعی می کنم فوتبال ببینم و به مشکلات فکر نکنم چون در زمان دو ساعتی که فوتبال نگاه می کنیم مشکلات را فراموش می کنیم و در همه جا اینطور است که در زمان فوتبال تماشاگران آن تمام مشکلات را فراموش می کنند.

گلایه یحیی گل محمدی از عادل فردوسی پور

 عادل فردوسی پور که گزارشگر دیدار نیمه نهایی جام ملت ها بین ایران و چین بود، بعد از هدر دادن پنالتی یحیی گل محمدی جمله ای جالب درباره آن گفت که باعث گلایه سرمربی حال حاضر ذوب آهن شد. فردوسی پور درباره آن خاطره گفت: تیم دوست داشتنی ای بود و بنده خدا یحیی گل محمدی ضربه اش را چیپ زد که من گفتم الان چه وقت چیپ زدن بود آقا یحیی. چندی پیش آقای گل محمدی مرا دید و با گلایه گفت هر کس مرا هر جا که می بیند می گوید این چه وقت چیپ زدن بود یحیی گل محمدی!

دوست دارم با سقوط هواپیما بمیرم

 عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه گفت دوست دارد مرگش به وسیله سقوط هواپیما باشد. مجری برنامه نود درباره این آرزویش گفت: هیجان انگیز است. دوست ندارم مرگم زمانبر باشد. دوست دارم زمان کمی ببرد و حداقل یک دقیقه باشد. حداقل دوست دارم به صخره بخورم. او در ادامه این مساله را کمی هیجان انگیزتر کرد و گفت: دوست دارم در لحظه سقوط و مرگ عزیزانم در کنارم باشند. فردوسی پور البته در پاسخ به شخصیت جناب خان که اعلام کرد دوست دارد مایلی کهن و قلعه نویی نیز در کنارش باشد با زیرکی گفت: "بگذریم!" او در ادامه درباره خاطره اش از پرواز گفت: یک بار یک خانمی در کنارم بود که در لحظه آماده شدن هواپیما برای پرواز غش کرد. من بعدا که به هوش آمد از لذت سقوط با هواپیما و جذاب بودن مرگ اینگونه صحبت کردم که فرد دیگری به من اعتراض کرد که می شود اینطوری او را نصیحت نکنی! فردوسی پور در ادامه از رامبد جوان خواست در پروازی او را همراهی کند که با پاسخ منفی مجری برنامه خندوانه روبرو شد.

حامی اسپانسری ندارم و برآورد خودم را می گیرم

فردوسی پور درباره اسپانسر برنامه اش نیز اینطور توضیح داد: من پولی از اسپانسر نمی گیرم. کل برنامه نود را بانک سپه حامی شده و اینطور است که پول را به شبکه سه می دهد و چه یک پیامک بیاید و چه 10 میلیون چیزی به برنامه نود نمی رسد و با توجه به برآوردی که به شبکه داده ام پول می گیرم.

فوتبال یاد بگیر لامصب

در پایان حضور عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه، جناب خان او را با جملات خداحافظ عادل و شاید خداحافظ خندوانه همراهی کرد که عادل با زیرکی و هوش خاص خودش به او گفت متوجه منظورش شده است.

رامبد جوان از فردوسی پور در این باره پرسید که او جواب داد من در پایان جام جهانی آلمان گفتم خداحافظ جام جهانی و شاید خداحافظ
برانکو ایوانکوویچ.

فردوسی پور در ادامه انتقادی از رامبد جوان کرد و به او گفت: لامصب یک ذره اطلاعات فوتبالی ات را بالا ببر و از آن لذت ببر!

مرگ با هواپیما آسانتر از سقوط از موتور!

عادل فردوسی پور در بخشی از این گفتگوی جذاب درباره حضورش با موتور در گزارش ها گفت و اعلام کرد به دلیل ترافیک بارها مجبور شده خودرویش را به عابرین بسپارد و با موتور به سمت محل گزارش برود. او در ادامه خاطره ای در این باره تعریف کرد: یک روز سوار ترک موتورسوار شدم و از او خواستم مرا به گزارش بازی برساند. نمی دانم موتورش چه بود و می گفت آماده ای تک چرخ بزنم. واقعا صحنه های ترسناکی را پشت سر گذاشتم و همانجا متوجه شدم مرگ به وسیله سقوط با هواپیما راحت از مرگ بر اثر سقوط از موتور است.(ویدئو)

آرزوی فردوسی پور برای مردم

آیتم پایانی برنامه خندوانه اختصاص به آرزوی فردوسی پور برای مردم داشت: آرزوی سلامتی برای مردم خوب ایران و امیدوامر هیچ استعدادی از مملکت خارج نشود و دست به دست هم بدهیم و کشورمان را به سمت شکوفایی ببریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  جذاب ترین و قشنگترین برنامه خندوانه بود...
 • ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  من با هیچکدوم از برنامه های خندوانه اینقدر نخندیده بودم..
 • ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  بنده خدا فكر مي كنه با سقوط هواپيما آدم راحت جون ميده ديگه نميدونه با توجه به اعمال و ميزان وابستگي به اين دنيا جون ميديم و ديگه به زمان دنيا سنجيده نميشه
 • ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  هر كسى با اون شخص يا چیزی که دوست داره محشور میشه! ظاهراً قسمتی از حدیث قدسی هست که : هرچه را میخواهی دوست داشته باش لکن روزی با اون محشور میشوی!! خدا خودش آرزوهامون و محبوبهامون رو متعالی و درستو حسابی قرار بده!
 • ۰۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  عزیز دل این قدر مسئله رو ماورائی نکن. ایشون هم خودش میدونه. ولی منظورش قسمت این طرف ماجراست. اتفاقا حرف ایشون از جنبه دنیائی خیلی هم علمیه. یکی از سریع ترین و بی درد ترین مرگها مرگ بدلیل سقوط هواپیماست. از خلبان ها بپرسید توضیح میدن. از جنبه اخروی هم حرف شما کاملا صحیح. مثال: شهیدی که بدست تروریستها بدنش تکه تکه میشه دردش میگیره و زجر میکشه ولی وقتی مُرد، فروح و ریحان و جنة نعیم. برعکسش: جون دادن یک قاتل تروریست در بستر خواب و اصطلاحا در آرامش!
 • ۰۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  انصافا عادل فردوسی پور از خیلی از فساد های فوتبال جلوگیری کرد حرف حق رو زد خدا پشت و پناهش باشه. واقعا دمش گرم
 • ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  سالم؟ لابد کی روشی پور به من میگن
 • ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  الان بخندید که زمان بازیهای تیم ملی باید گریه کنید. اتفاقا فردوسی پور ناحقی رو در فوتبال عادی کرد. به نظر من ناحقی نسبت به قبل خیلی هم بیشتر شده اونم به دلیل اینه که با برنامه طنز نود قبح ناحقی و فساد ریخته . اگه این آقا دنبال رشد فوتبال و از بین بردن ناحقی بود از کی روش اینجوری حمایت نمیکرد. به چی کی روش دل خوش کنیم؟
 • آرش ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  بهترین جای برنامه سگک جناب خان بود که رفت تو نافش
 • ناشناس ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  جناب عادل خان لطفا خواستی با هواپیما سقوط کنی با هواپیمای شخصی سقوط کن
 • یوسف ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  واقعا یکی از بهترین برنامه های خندوانه بود .فقط کاش بجای دوست داشتن مرگ پرهیجان ازطریق سقوط هواپیما،آرزو می کرد که در راه آبادی وپیشرفت ایران اسلامی جانش فداشود.
 • علی ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  تنها قسمتی که عمداً ندیدم!
 • ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  خیلی ارادتم به عادل بیشتر شد. من هم دوست دارم با سقوط هواپیما بمیرم. اگر تو نبرد با دشمن ایران هم بمیرم خیلی خوبه. البته مردن هدف نیست. این تیپ آدم ها وابستگی دنیوی ندارند نه حساب بانکی آنچنانی دارند و نه بدهی آن چنانی این تیپ آدم ها دوست ندارند که پیر بشوند و با درد پیری بمیرند. امثال من و فردوسی پور دوست داریم که وقتی روی پای خودمان هستیم برویم. به عبارت دیگر ایشان دوست دارند که با عزت بمیرند نه با خفت. دمش گرم.
 • ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  مزخرف بود با اون ادبیات زشت لامصب که همون لا مذهبه
 • ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  ممنون از توضيحتون ولي مساله همينه كه خدمتتون عرض كردم و كاملا ماورايي با علم توجيه نميشه .
 • ابان ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  حسادت تا کی
 • ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  انصافا برنامه رو از چنگ رامبد در اورده بود و رامبد رسما کم اورد .اونجاهایی که گفت پیشنهاد های بی شرمانه و وسوسه انگیز مالی میدن ولی شان من بیشتره بازم بیشتر ازش خوشم اومد
 • فواد ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  عادل یه زمانی سالم بود الان هم میدونست چقدر محبوبیتش کم شده که آمد خندوانه به استقلال و تیم ملی بد کرد کی بشه که تشت رسواییش بیفته زمین...
 • نوشین ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  حالا وارد فضای معنوی نشین بابا دلش میخواد با هواپیما بمیره به کسی ربطی نداره . عادل نشون داد ادم بسیار موفقی هستش . تو هر کار دیگه هم بود باز هم موفق بود . دشمن هم زیاد داره چون بهش حسودی میکنن. رسوا هم نمیشه چون خیلی باهوشه.
 • ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  معمولا آدمهایی که به یک معرفت و درکی رسیده اند آرزو می کنند مرگشان در بهترین مکانها و زمانها و در بهترین حالات روحی و معنوی و به بدور از حالات گناه و بهترین شیوه که معمولا شهادت یا در حال خدمت به خلق الله هست فرا برسد ، اما این شیوه آرزو ی مرگ خسارات زیادی به بیت المال و جان دیگران می زند و تنها امتیاز آن سر و صدای تبلیغاتی و رسانه ای می باشد که به نحوی عادل گویا دوست داره مرگش هم همراه با شهرت و انعکاس رسانه ای باشه
 • پارسا ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  واقعا هر دوشون عالی بودند ، دست مریزاد عادل و رامبد
 • مسعود ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  والا من یکی نمیدونستم تو این مملکت اینقدذ علامه دهر همه فن حریف داریم بابا یک کلمه بنده خدا فردوسی پور گفت دوست دارم اینجوری بمیرم دیگه اینهمه تفسیر نمیخواد
 • فواد ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  عادل یه زمانی سالم بود الان هم میدونست چقدر محبوبیتش کم شده که آمد خندوانه به استقلال و تیم ملی بد کرد کی بشه که تشت رسواییش بیفته زمین...
 • بلی ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  یکی از سالمترین آدمای فوتبال ایران بحق عادله.خیلی بده آدما رو قضاوت کردن وقتی که مث کف دست باشن
 • ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  برو بابا
 • ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  کسی به این مردک حسادت نمیکنه آدم باید به چیزهای ارزشمند حسودی کنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس