کد خبر 478584
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۵

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید نصایح مقام معظم رهبری در مراوده با آمریکا را جدی بگیرد، گفت: دولت باید دور آمریکا را خط بکشد، زیرا هیچ دلیلی برای رابطه سیاسی با آمریکا وجود ندارد.

به گزارش مشرق، محمدعلی پورمختار، در خصوص فرمایشات اخیر مقام م عظم رهبری مبنی بر ممنوعیت رابطه با آمریکا اظهار داشت: اعتقاد دارم بر اساس فرمایشات امام خمینی(ره) نباید اجازه داد آمریکا به ایران بازگردد و به ما مسلط شود. رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ با میش است. آمریکا با صفت گرگی به دنبال نابودی انقلاب و در اختیار گرفتن منابع انسانی و علمی ما است.

وی افزود: باتوجه به این خوی و خصلت آمریکا، تعامل با استکبار معنا و مفهوم ندارد و تنها هدف آنها از رابطه این است که ایران را وادار به سازش کنند.

نماینده مردم کبودرآهنگ با بیان اینکه ایران برای بسیاری از کشورهای منطقه الگو است، گفت: آمریکا می خواهد جایگاه ایران در جهان را تنزل دهد و اولین قدم این است که به مسئولان و مردم ما بقبولاند که رابطه و تعامل با آمریکا اشکالی ندارد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مذاکره با آمریکا را زمینه ساز ایجاد ذهنیت رابطه تعامل آمیز با آمریکا خواند و اظهار کرد: از بین رفتن این تفکر که آمریکا شیطان بزرگ است، مقدمه نفوذ فرهنگی آمریکا در ایران است.

پورمختار افزود: با این نفوذ، نگاه ملت نسبت به خوی، خصلت و اقدامات آمریکا نسبت به مردم جهان و مسلمانان تغییر خواهد کرد و این تغییر نگاه فرهنگی خطرناک است.

وی تصریح کرد: اگر ما تا به امروز سرفراز مانده ایم و برای همه ملت ها الگو هستیم و عزت خود را حفظ کرده ایم، به خاطر این است که با آمریکا رابطه سیاسی نداشتیم.

نماینده مردم کبودرآهنگ ادامه داد: آمریکا قصد داشت اوایل انقلاب از طریق لانه جاسوسی با نفوذ خود زمینه انحراف انقلاب را فراهم کند که دانشجویان بابصیرت با اشغال لانه جاسوسی این توطئه را برملا کردند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ اضافه کرد: امروز آمریکا همه امیدش بر نفوذ اقتصادی و امنیتی به ایران قطع شده و به دنبال این است که از طریق مذاکره جای پای خود را باز کند. جلوگیری از این توطئه، تضمین کننده ادامه مسیر برحق و الهی انقلاب اسلامی است.

پورمختار تاکید کرد: ما نمی توانیم به خون هزاران شهیدی که به دست آمریکایی ها ریخته شده، پشت پا بزنیم.

وی افزود: مقام م عظم رهبری پیش از این نیز در ماجرای گفتگوی تلفنی رئیس جمهور ایران با آمریکا و همچنین پیاده روی وزیر امور خارجه ایران با آمریکا به دولت تذکر داده بودند و آقای ظریف هم متوجه این حساسیت بود.

پورمختار دست دادن ظریف با رئیس جمهور آمریکا را نشان دهنده ساده اندیشی و بی توجهی به آثار و تبعات این رفتارها خواند و گفت: باید دولت از این پس توصیه های مقام معظم رهبری را در این خصوص جدی بگیرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با تاکید بر اینکه دولت باید دور آمریکا را خط بکشد، عنوان کرد: دولت باید نصایح و توصیه های رهبر معظم انقلاب را در مراودت با دولت آمریکا جدی بگیرد، زیرا هیچ دلیلی برای رابطه سیاسی با آمریکا و مذاکره با این کشور وجود ندارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس