کد خبر 478288
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۲

عمانی‌ها کمپینی برای حمایت از تیم ملی کشورشان مقابل تیم ملی ایران تشکیل دادند که راه‌هایی را برای رسیدن به پیروزی مقابل شاگردان کی‌روش ارائه دادند.

به گزارش مشرق، تیم ملی کشورمان که در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه با تیم ملی عمان هم‌گروه است، فردا در مسقط پایتخت عمان به مصاف این تیم می‌رود و در همین راستا اهالی فوتبال عمان اعم از مربیان ،بازیکنان و کارشناسان کمپینی را برای حمایت از تیم ملی کشورشان تشکیل داده‌اند.

این دیدار فردا ساعت 18:00 به وقت تهران در مسقط پایتخت عمان برگزار می شود.

9 توصیه مربیان عمانی که به پل لوگوئن سرمربی فرانسوی تیم ملی کشورشان ارائه کردند به شرح زیر است:

1- هماهنگی خط دفاع، میانه و حمله

سهیل رشیدی گفت: پل لوگوئن باید خطوط دفاعی، میانی و حمله را هماهنگ کند و به حمله‌های برق آسا و بازی سریع تکیه کند. تا می‌تواند با پاس‌های کوتاه حفظ توپ کند و به حریف فرصت ندهد اما اگر در این دیدار دفاعی بازی کنید تیم ملی ایران به خطوط دفاعی فشار می‌آورد که به گل برسد پس بهترین دفاع حمله است.

2- کاهش اشتباهات فردی

ناصر حجری گفت: باید بازیکنان تیم ملی کمترین اشتباه فردی را داشته باشد مخصوصا زمانی که در زیر فشار نیستند اصلا نباید پاس اشتباه بدهند، در زمان دفاع باید خط میانی و حمله به خط دفاعی کمک کند و در زمان‌های معینی بر تیم ملی ایران فشار بیاورند و در تمام بازی باید سعی کنند که توپ و میدان را در اختیار داشته باشند، باز هم می‌گویم اشتباهات فردی باید به صفر برسد.

3- انسجام کامل

ولید سعدی دستیار مربی باشگاه الشباب عمان گفت: برای رسیدن به پیروزی ابزارهای زیادی لازم است که مهمترین آنها انسجام است، بازی را نباید یک دفعه حمله‌ای یا دفاعی آغاز کرد ابتدا باید تیم را خوب آنالیز کرد مخصوصا اینکه تیم ملی ایران آمده تا به جام جهانی راه یابد، در ابتدا باید خطوط دفاعی تقویت شود و نباید در 20 دقیقه اول گل دریافت کنیم سپس در موقعیت مناسب دست به ضد حمله بزنیم ولی باید مواظب بود که زمانی که توپ از دست داده می‌شود تمام فضاهای خالی پر شود، باید برنامه تیم ملی ایران را مختل و از این فرصت استفاده کنیم و به گل برسیم.

4- برنامه متوازن، نه افراط و نه تفریط

مصبح هاشل سرمربی تیم المصنعه گفت:سفارش من به دو جز تقسیم می شود جز اول مربوط به لوگوئن سرمربی تیم ملی عمان است و جز دوم خطاب به فدراسیون فوتبال و هواداران و مطبوعات است. به لوگوئن می‌گویم که نباید بازی هجومی و یا دفاعی مطلق را انجام دهد بلکه باید یک برنامه متوازن داشته باشد تا عین حال هم بتواند دفاع خوبی کند و گل دریافت کند و هم حمله کند و به گل برسد. توصیه دوم من به فدراسیون و هواداران و مطبوعات است که با تمام وجود تیم ملی را حمایت کنند و پشتیبان تیم ملی باشند.

5- آمادگی روحی بالا

طالب رحبی از مربیان توانای عمانی گفت: آمادگی روحی بالا از مهمترین ابزارهای رسیدن به پیروزی است زیرا زمانی که بازیکنان از ناحیه روحی در شرایط خوبی باشند اگر گل هم دریافت کنند می توانند گل را جبران کنند و یک امتیاز بازی را بگیرند زیرا تساوی خیلی بهتر از شکست است. لوگوئن باید در مقابل تیم ملی ایران دست به ضد حمله بزند تا به گل برسد باید به توپ های بلند روی بیاورد در صورت عدم کارایی توپ‌های بلند باید از را دور شوت بزند تا به گل برسید.

6- صبر و آرامش

احمد مبارک گفت: عنوانی را برای این دیدار انتخاب کردم و آنهم صبر و آرامش است لوگوئن باید صبور و شکیبا باشد و بازیکنان باید کمترین اشتباه را داشته باشند، ما باید بدانیم که این دیدار بسیار سختی است و باید با تمام وجود بازی کنیم تا سه امتیاز بازی را بدست بیاوریم.

7- آرامش ذهنی بازیکنان

عبدالعزیز ریامی گفت: کادر فنی تیم ملی عمان با وجود پل لوگوئن فرانسوی در شرایط خوبی قرار دارند اما این را باید از یاد نبریم که بازیکنان باید قبل از بازی مقابل تیم ملی قدرتمند ایران روحیه خوبی داشته باشند و این وظیفه کادر فنی تیم است که به بازیکنانش روحیه دهد تا 90 دقیقه کامل را با جنگندگی بازی کنند و بهترین کار این است تا از فضاهای خالی استفاده کنند زیرا با توجه به اینکه بازیکنان ایران قامت بالایی دارند از توپ‌های بلند نمی توان استفاده کرد.

8- سهل و ممتنع

یونس ماجد دوحانی دستیار مربی تیم المصنعه عمان گفت: بدون شک این بازی بسیار سختی است و این از اسلوب و تکتیک لوگوئن کاملا آشار می شود که حریف قدرتمندی را در پیش رو دارد، تیم ملی ایران هم مانند تیم‌های دیگر دارای بازیکنان خوبی است، لوگوئن باید روش سهل و ممتنع را انتخاب کند یعنی فرصتی را برای حریف ندهد، دفاع را از میانه زیمن انجام دهد و ما امیدواریم که تیم ملی عمان با تمام وجود در این بازی حاضر شود و ایران را شکست دهد.

9- سرعت در حمله

سلیمان خایف گفت: من بازی تیم ملی یران با گوام را تماشا کردم و تیم ملی ایران هم مانند تمام تیم‌های دیگر دارای نقاط قوت و ضعف است، نقاط قوت تیم ملی ایران بازیکنان قد بلند و نیرومند است که از پاس‌های عرضی بهترین استفاده را می‌کنند اما نقاط ضعفش در خط دفاعی است زیرا خط دفاعی آن بسیار کند و فقط توپ را دفع می‌کنند و نمی‌تواند مهاجمانشان را خوب تغذیه کنند که این بهترین فرصت است تا از سرعت تیم ملی کشورمان استفاده کنیم و به حریف گل بزنیم.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس