«الکسی پوشکوف» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان روسیه امروز از پیش بینی ادامه حملات هوایی روسیه به تروریست های داعش در سوریه به مدت ۳ تا ۴ ماه خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان روسیه امروز اعلام کرد که کشورش پیش بینی می کند حملات هوایی اخیر به مواضع تروریست ها در سوریه ۳ تا ۴ ماه ادامه خواهد داشت.

«الکسی پوشکوف» که از متحدان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به شمار می آید در گفتگو با رادیو فرانسوی «اروپا ۱» اعلام کرد: همواره خطر گرفتار شدن در باتلاق وجود دارد، اما در مسکو ما درباره عملیاتی ۳ تا ۴ ماهه صحبت می کنیم.

وی در ادامه گفت که حملات هوایی مذکور تشدید خواهد شد.

پوشکوف این سخنان را چند ساعت قبل از دیدار پوتین با رهبران فرانسه، آلمان و اوکراین در پاریس برای گفتگو درباره اوکراین (نشست گروه موسوم به نرماندی) بیان کرد؛ گفتگوهایی که احتمالاً تحت الشعاع جنگ در سوریه قرار خواهد گرفت.

پوشکوف ادامه داد: علیرغم گزارش هایی درباره این که این حملات مذکور بر مخالفان «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تمرکز دارد، این حملات عمدتاً تروریستهای داعش را هدف قرار داده است.

رئیس کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان روسیه افزود: یک سال است ائتلاف تحت رهبری آمریکا وانمود می کند که مواضع داعش را بمباران می کند.

وی اعلام کرد: آنها وانمود کردند که تنها ۲۰% عملیات ائتلاف تحت رهبری آمریکا نتیجه بخش بوده است و ۸۰% آنها به بمباران منتهی نشده و آنها به دلایل مختلفی به پایگاه هایشان بازگشته اند.

در این راستا، روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

در این میان، جبهه غربی-عربی حامیان تروریست های داعش روسیه را متهم کردند که حملاتش به جای گروه تروریستی داعش بر مخالفان سوری متمرکز بوده است.

ائتلاف اصلی مخالفان سوریِ تحت حمایت غرب مدعی شدند که روسیه در این حملات اهدافی را مورد حمله قرار داده که عاری از داعش بوده است.

جان کری پیشتر و در نشست روز چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل با عنوان مبارزه با تروریسم  گفته بود: آنچه اهمیت دارد آن است که روسیه نباید وارد هرگونه فعالیتی به جزء عملیات علیه داعش شود. این موضوعی است که کاملاً آن را روشن کرده ایم.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز روز گذشته حملات هوایی کشورش به مواضع مخالفان سوری را رد کرده و اعلام کرده بود که روسیه همانند ائتلاف ضد داعش که تحت فرماندهی آمریکا قرار دارد، مواضع گروه های تروریستی در سوریه را مورد هدف قرار داده است.

گفتنی است، مقامات روسیه قبلاً با استاد به اصول «عدم مداخله» و «عدم توسل به زور» در قوانین بین المللی، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی و مردم-برخواسته این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای  مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس