دستیار عالی مقام معظم رهبری گفت: جمهوری اسلامی بر تحرکات نظامی فرامنطقه‌ای در خلیج فارس اشراف اطلاعاتی دارد و می‌داند که آمریکا چند ناو، پایگاه نظامی و هواپیما در منطقه دارد.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری  که در سومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  سخن می‌گفت با اشاره به دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران، گفت: ما یک اصولی داریم که مهم‌ترین آن به گفته مقام معظم رهبری، عدم پذیرش سلطه است.

وی راهبرد دفاعی و بازدارندگی مؤثر را دومین اصل دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال صلح و امنیت پایدار در منطقه و جهان است. همچنین ما به دنبال همکاری و همگرایی با کشورهای منطقه هستیم و جز یک رژیم جعلی با هیچ کشوری دشمنی نداریم به ویژه به دنبال توسعه ارتباطات با کشورهای منطقه و 57 کشور اسلامی هستیم و بدنبال جنگ با  هیچ کشوری نیستیم.

صفوی از هوشمندی و مقاومت ملت و نیز مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری با عنوان مؤلفه‌های قدرت درون‌ساز کشور یاد کرد و گفت: اینهاست که ما را در صحنه‌های جهانی و انرژی هسته‌ای به پیروزی می‌رساند؛ مجامع بین‌المللی تحت تأثیر قدرت‌ها هستند و نباید منتظر بود که به ما امتیاز و یا حتی حقی بدهند.

صفوی مبارزه با گروه‌های تکفیری و همکاری با سازمان‌های بین‌المللی را به عنوان دیگر اصول جمهوری اسلامی مورد اشاره قرار داد و افزود: جمهوری اسلامی بر تحرکات نظامی فرامنطقه‌ای در خلیج فارس اشراف اطلاعاتی دارد و می‌داند که آمریکا چند ناو، پایگاه نظامی و هواپیما در منطقه دارد و این اشراف جزو عوامل مؤثر بازدارندگی ما است.

وی با اشاره به  اهمیت منطقه جنوب غرب آسیا گفت: مهم‌ترین عامل ناامنی منطقه ، وجود رژیم صهیونیستی و سیاستهای غلط آمریکا با همکاری برخی از کشورهای عربی طی چهارده سال گذشته ، از سال 2001 میلادی تا کنون است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به این حقیقت که ایران، یک کشور قدرتمند و باثبات در منطقه است که از روش منطقی و هوشمندانه در برخورد با دشمنانش پیروی می‌کند، پی‌برده‌اند و آنها  به طور محسوس یک نوع نرمش و عقب‌نشینی را در مقابل ایران انتخاب کرده‌اند.

صفوی همچنین خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها هم‌اکنون به این نتیجه رسیده‌‌اند که نمی‌توانند با ایران قدرتمند دست و پنجه نرم کنند. البته ایران نیز در موضع طلبکارانه از آمریکا باقی خواهد ماند؛ چون واقعیت این است که ایران طلبکاری‌های زیادی از آمریکایی‌ها دارد، از جمله  حمایتهای آمریکا از رژیم صدام در جنگ هشت ساله و از بین بردن منابع انسانی و اقتصادی ایران که در حافظه تاریخی ملت ایران، ماندگار است.

وی افزود: قدرت های بزرگ بدانند در منطقه غرب آسیا ایران کلید راه حل است و تغییر و تحولات منطقه غرب آسیا را ایران رقم می زند و در این منطقه ایران است که تضمین کننده امنیت انرژی است و جمهوری اسلامی ایران ترازوی سنگین این منطقه است و غربیها وزن برتر ژئوپلیتیکی ایران را در منطقه کاملا درک می کنند و می خواهند روابط سیاسی و اقتصادی با ایران داشته باشند و از منافع اقتصادی بازار بزرگ ایران  بهره مند شوند.

دستیار مقام معظم رهبری با اشاره به تغییرات محیط امنیتی منطقه غرب آسیا گفت:

 تحولات سیاسی نظامی غرب آسیا با تغییر در ساختار قدرت در نظام بین الملل و شکل گیری نظام چند قطبی قدرت در جهان و شکست آمریکائیها برای رسیدن به تنها ابر قدرت جهان و همچنین شکست آمریکائیها در رسیدن به اهداف کلان در جنگهای افغانستان و عراق از سال 2001 به بعد و افول قدرت سیاسی ، اقتصادی و نظامی آمریکا در جهان و غرب آسیا و حضور فعال فدراسیون روسیه در صحنه سیاسی نظامی غرب آسیا، خصوصا سوریه یکی از مهمترین این تغییرات است.

وی افزود: هماهنگی سوریه با ایران در برخورد با تروریستهای اجاره‌ای که آمریکائیها و  غربیها با پول برخی از کشورهای عربی در منطقه راه انداخته اند، از دیگر تغییرات محیط امنیتی منطقه غرب آسیا است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس